کد خبر: 715901 A

بازیکن آزاد در نیم فصل پیدا نمی‌شود

مدیرعامل ماشین سازی از اهداف نقل و انتقالاتی این باشگاه صحبت کرد.

به گزارش ایلنا،هوشنگ نصیرزاده مدیرعامل باشگاه ماشین‌سازی در ارتباط با نقل و انتقالات زمستانی، وضعیت باشگاه‌ها در ایران و لیست خرید ماشین سازی صحبتهایی را انجام داد که در ادامه می‌خوانید.

 

خرید بازیکن در نیم فصل سخت‌تر است، این موضوع را قبول دارید

بله، قراردادها از چند سال پیش سه ساله شده یعنی بیش از یک سال تنظیم می‌شود پس خود به خود دیگر بازیکن آزاد که با تجربه و با کیفیت باشد در نیم فصل پیدا نمی‌شود که البته اتفاق بدی نیست.

 

چرا اتفاق بدی نیست؟

چون برخی بازیکنان تنوع طلبی می‌کنند و مثل افراد دوره گرد مدام از این تیم به آن تیم می‌روند که این خیلی بد است.

 

این امر به ضرر باشگاه‌هاست؟

بله، یکی از دلایل سقوط زودهنگام برخی تیم‌ها مانند سیاه جامگان به دسته پایین‌تر همین مدت زمانی است که برای انعقاد قرارداد بازیکنان لحاظ می‌شود که معمولا یک ساله بسته است.

 

به زیان خود بازیکنان هم هست؟

بله، این بازیکنان به خاطر نوع قراردادهای‌شان هر سال در تیم جدید به میدان می‌روند و نمی‌توانند آنطور که باید عملکرد خوبی داشته باشند.

 

این موضوع مختص فوتبال ایران است؟

شما ببینید مثلا فیفا پنجره نقل و انتقالات بارسلونا را بست اما هیچ اتفاقی برای این تیم نیفتاد ولی در ایران اگر پنجره یک تیم را ببندند، نابود می‌شود.

 

ولی پرسپولیس موفق بود.

بله، از طرفی به خاطر بسته بودن پرونده نقل و انتقالات، هیچ بازیکن جدیدی وارد ترکیب پرسپولیس نشد همین مساله باعث شد اکثر بازیکنان پرسپولیس مدت زیادی کنار هم باشند. آن‌ها به خاطر قرارداد بازیکنان‌شان، دو سال کنار هم حضور داشتند.

 

یعنی قراردادهای کوتاه‌مدت به فوتبال ما ضربه می‌زند؟

بله. بدتر از آن، بازیکنانی هستند که یک نیم فصل قرار داد می‌بندند و نیم فصل دوم به تیم دیگری می‌روند. به دلیل گرانی دلار و اینکه تقریبا سه برابر سابق شده است موجب شده تیم‌ها بیشتر به دنبال بازیکن ارزان‌قیمت بروند که بیشتر آفریقایی هستند.

تنها مشکل کنونی باشگاه‌ها همین است؟

مشکل دیگر فوتبال ما این است که دست باشگاه‌ها در ایران را بسته‌اند.

دقیقا کجای قوانین دست و پا گیر است؟

بر اساس قانون هر تیمی در ایران می‌تواند فقط 18 بازیکن بگیرد که خلاف قانون دیگر فوتبال ایران یعنی توسعه است.

 

در اروپا چگونه است؟

ما بازدیدی از ایتالیا داشتیم  و دیدیم در اروپا چنین قانونی وجود ندارد، قانون 18 بازیکن دست باشگاه‌ها را بسته و نمی‌گذارد بازیکنان از لیگ‌های پایین‌تر به لیگ‌های بالاتر بروند و در عمل جلوی پیشرفت بازیکنان و توسعه فوتبال را می‌گیرد.

 

در مورد لیست خرید ماشین‌سازی بگویید.

ما در ماشین‌سازی فقط به دنبال مهاجم هستیم.

 

اسم بازیکنان مورد نظرتان را می‌گویید.

با چند بازیکن خارجی صحبت کردیم. ادینهو که سابقه بازی در ایران در تراکتور و مس کرمان را دارد و به لیگ برزیل بازگشته بود اما دوباره بازیکن آزاد شده است و با او صحبت کردیم.

 

به جز ادینهو با چه بازیکنی مذاکره کردید؟

دومین بازیکن هم اسماعیل کونه از مالی 

 

هوشنگ نصیرزاده ماشین‌سازی تبریز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر