کد خبر: 715484 A

جام ملت‌های آسیا 2019

سنگربان تیم ملی ایران پیشرفت قابل ملاحظه‌ای نسبت به جام ملت‌های قبلی در استرالیا داشته است.

به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا،  جام ملت‌های آسیا در حال پیگیری است و تیم ملی ایران توانسته با دو برد و دو کلین‌شیت در صدر جدول گروه خود قرار بگیرد. علیرضا بیرانوند در سال 2015 عضو تیم نفت تهران بود و با درخشش در این تیم توانست نظر مثبت کارلوس کی‌روش را به خود جلب کند و برای جام ملت‌های 2015 به تیم ملی دعوت شود.

بیرانوند البته در این تورنمنت نیمکت‌مشین علیرضا حقیقی بود و فرصت بازی نیافت اما کاملا مشخص بود که وی به یک دروازه‌بان بزرگ تبدیل خواهد شد زیرا کیفیت فنی که از خود نشان داده بود باعث شده بود تیم‌های بزرگی برای به خدمت گرفتن وی از نفت تهران دندان تیز کنند که او از بین این تیم‌ها پرسپولیس را انتخاب کرد و با عضویت در این تیم به عنوان سنگربان اول تیم‌ملی ایران انتخاب شود و در راهیابی ایران به جام جهانی 2018 روسیه نقشی پررنگ را ایفا کند.

بیرانوند در جام جهانی هم فوق‌العاده ظاهر شد و توانست تحسین کارشناسان اروپایی را برانگیزد. اوج درخشش وی به مهار ضربه کریستیانو رونالدو فوق ستاره‌ی پرتغالی فوتبال جهان برمی‌گردد که وی توانست پنالتی این بازیکن را به زیبایی مهار کرده و نام خود را بر سر زبان‌ها بیاندازد.

سنگربان لرستانی فوتبال ایران یکی از عوامل صعود پرسپولیس به فینال لیگ قهرمانان آسیا هم بود. وی در مقابل تیم‌های قطری توانست درخشش بی‌نظیری از خود ثبت نموده و موفقیت‌های خود را ادامه دهد. در دیدار نیمه‌نهایی مقابل السد در حالی که پرسپولیس در آستانه حذف شدن قرار داشت بیرانوند توانست با واکنشی دیدنی دروازه این تیم را مقابل ضربه ژاوی مهار کند و باعث صعود پرسپولیس به فینال لیگ قهرمانان شود.

Javad+Nekonam+Ali+Reza+Beiranvand+Iran+v+Iraq+3BsIK6AbUwVl

همه‌ی این‌ها در فاصله جام ملت‌های 2015 استرالیا تا جام ملت‌های 2019 امارات رخ داده و نشان از پیشرفت چشمگیر بیرانوند دارد. او حالا یک دروازه‌بان باتجربه و میدان دیده است که یکی از امید‌های کی‌روش برای فتح قاره کهن است.

باید ببینیم علیرضا بیرانوند می‌تواند مانند جام جهانی و لیگ قهرمانان آسیا در جام ملت‌های آسیا درخشیده و باعث قهرمانی شاگردان کی‌روش شود یا خیر.

تیم ملی فوتبال ایران علیرضا بیرانوند جام ملت های آسیا 2019
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر