کد خبر: 715280 A

علیرضا جمالی:

پیش از این گزارشی از رویای پوچ عمان به عنوان یک مقصد جدید برای لژیونر شدن فوتبالیست‌های ایرانی پرداخته بودیم.

به گزارش ایلنا، پیش از این گزارشی از رویای پوچ عمان به عنوان یک مقصد جدید برای لژیونر شدن فوتبالیست‌های ایرانی پرداخته بودیم. جایی که تعریف و تمجیدها از آن یک طبل توخالی بود که عمر حضور خیلی از بازیکنان در آن کشور از جمله امیرارسلان مطهری حتی به چند هفته هم نرسید و بازهم به لیگ برتر فوتبال کشور خودمان برگشتند.

با این حال نکته این ماجرا در جایی است که عمان به نوعی محله بروبیای دلال‌ها تبدیل شده تا با تصویرسازی یک فوتبال حرفه‌ای و پلی برای حضور در تیم‌های اروپایی، بازیکنان دیگر کشورها از جمله ایران را به این کشور می‌کشانند و تا بازیکن پایش به آن کشور باز می‌شود ماجراهای عجیب و غریب برای او رقم می‌زنند.

بدون شک اگر بازیکن، بازیکنی مطرح و کارنامه دار نباشد به اسم لژیونر شدن حاضر است هر بهایی را بپردازد آن هم در فوتبالی که حتی لیگ برتر آن سطحی پایین تر از لیگ یک ایران دارد. دریافتی‌های بالا درخصوص حق ایجنتی که از عرف خارج است و حتی به بیش از 50 درصد می‌رسد یکی از معضلات به وجود آمده برای چند بازیکنی است که پای‌شان به عمان باز شده است.

یکی از این بازیکنان علی جمالی است. بازیکن تیم ملی نونهالان، نوجوانان و جوانان ایران که در اسپورتینگ کوبلیا و بنفیکا لوژتانو در لیگ سکوندان پرتغال که لیگ یک این کشور محسوب می‌شود، حضور یافت و بعد در صنعت نفت و صبای قم هم به میدان رفت. هرچند که صبا و بحث محرومیت این تیم باعث شد از این بازیکن نتوانند استفاده کنند. در ابتدای این فصل چند ایجنت ایرانی از تیم نادی که ارسلان امیر مطهری هم به آن پیوست برای این بازیکن دعوتنامه فرستادند و حتی پیش قرارداد هم برای این بازیکن از سوی نادی عمان فرستاده شد اما وقتی به این کشور رسید ماجرا چیزی نبود که او انتظارش را می‌کشید.

جمالی در این خصوص گفت: «وقتی دعوتنامه رسمی آمد من به عمان رفتم اما وقتی به این کشور رسیدم اصلا شرایط آن طوری نبود که فکر می‌کردم. من که بدون هیچ واسطه ای و با اتکا به توانایی ام برعکس خیلی از بازیکنان ایرانی بدون حتی پرداخت یک ریال به لیگ پرتغال رفته بودم، در عمان شرایط متفاوتی را دیدم. با من ایجنت ایرانی مندیت امضا کرده بود و حتی 950 میلیون سفته گرفتند تا پای قرارداد رفتیم اما آنجا به من گفتند اگر می‌خواهی قرارداد ببندی باید 50 درصد پولی که به تو می‌دهند به اضافه بخشی از حقوق اول خودت را به ما بدهی تا اجازه بدهیم این قرارداد امضا شود. به جز من که به دعوت رسمی به عمان رفته بودم چند بازیکن دیگر هم آنجا بودند که همه آنها با پرداخت مبلغی به این کشور برای عقد قرارداد آمده بودند. من هم تا این شرایط را دیدم بلافاصله برگشتم و زیربار این موضوع نرفتم. واقعا تاسفبار است که با اعتبار بازیکنان ایرانی اینطور بازی می‌کنند و با رویای لژیونر شدن اینچنین بازیکنان را به کشوری می‌آورند که سطحی به مراتب پایین‌تر از لیگ ایران دارد و تنها برای سرکیسه کردن این پیشنهادها را می‌دهند.»

 

لیگ برتر ایران علیرضا جمالی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر