کد خبر: 715256 A

جام ملت‌های آسیا 2019 ؛

دور سوم رقابت‌های جام ملت‌های آسیا با جدال تیم‌های گروه A آغاز خواهد شد.

به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، دور سوم مرحله گروهی رقابت‌های جام ملت‌های آسیا از دوشنبه‌شب آغاز خواهد شد و تیم‌ها به مصاف هم خواهند رفت. اکثر تیم‌ها وضعیت صعودشان مشخص شده است و برای صدرنشینی در این دور به مصاف هم خواهند رفت. در گزارش زیر نگاهی می‌اندازیم به دور سوم این رقابت‌ها و اتفاقاتی که ممکن است در این مرحله رخ دهد:

در گروه اول این رقابت‌ها تمام تیم‌ها شانس صعود دارند. تیم میزبان باید برای مسجل کردن صعود خود حداقل یک تساوی از تایلند بگیرد اما اگر می‌خواهد به عنوان تیم صدرنشین صعود کند باید بر این تیم غلبه کند تا صدرنشینی خود را قطعی کند. تیم‌های بحرین و هند هم مقابل هم قرار خواهند گرفت و می‌توانند در با برد در این مسابقه چشم به صعود داشته باشند.

photo_۲۰۱۹-۰۱-۱۴_۱۰-۵۰-۰۶

برنامه بازی‌های گروه A به شرح ذیل است:

دوشنبه 14 ژانویه

امارات - تایلند   19:30

هند - بحرین      19:30

 

 

 

در گروه دوم تیم اردن صعود خود به مرحله حذفی به عنوان صدرنشین را قطعی کرده و در دیدار سوم با خیالی آسوده به مصاف فلسطین خواهد رفت. فلسطین در صورت غلبه بر اردن می‌تواند یکی از شانس‌های صعود از این گروه باشد.استرالیا نیز به دلیل باخت در دیدار اول شرایط پیچیده‌ای دارد و باید در مقابل سوریه به برد برسد تا کارش به اما اگر کشیده نشود و به عنوان تیم دوم از گروه خود صعود کند.

photo_۲۰۱۹-۰۱-۱۴_۱۰-۵۵-۲۴

برنامه دیدارهای گروه B به شرح ذیل است:

سه‌شنبه 15 ژانویه

استرالیا - سوریه   17:00

اردن - فلسطین     17:00

 

در گروه سوم کره‌جنوبی و چین شرایط خوبی را تجربه می‌کنند و با شش امتیاز صعود خود را قطعی کرده‌اند اما در دیدار سوم باید به مصاف هم بروند و برای صدرنشینی تلاش کنند. صدرنشینی از آن جهت برای این دو تیم حائز اهمیت است زیرا تیم ملی ایران در صورت سرگروهی و پیروزی در دیدار یک هشتم نهایی به مصاف تیم دوم این گروه خواهد رفت. در دیگر دیدار این گروه نیز قرقیزستان به مصاف فیلیپین خواهد رفت و در صورت پیروزی هر یک از این دو تیم آن تیم شانس صعود به عنوان یکی از تیم‌های سوم را دارا است.

photo_۲۰۱۹-۰۱-۱۴_۱۱-۰۰-۵۸

برنامه دیدارهای این گروه به شرح ذیل است:

چهارشنبه 16 ژانویه

چین - کره‌جنوبی         17:00

قرقیزستان - فیلیپین   17:00

 

 

در گروه چهارم تیم‌های ایران و عراق با غلبه بر ویتنام و یمن به دور حذفی صعود کرده‌اند و در دور سوم جنگ صدرنشینی بین این دو تیم خواهد بود. این دیدار می‌تواند یک جدال انتقامی برای شاگردان کی‌روش باشد زیر چهار سال قبل و در استرالیا این تیم عراق بود که در ضربات پنالتی ایران را از گردونه رقابت‌ها خارج کرد. یمن و ویتنام هم برای تصاحب رده سوم جدول با هم رقابت خواهند کرد.

photo_۲۰۱۹-۰۱-۱۴_۱۱-۰۵-۱۵

برنامه دیدارهای گروه D به شرح ذیل است:

چهارشنبه 16 ژانویه

ایران - عراق    19:30

یمن - ویتنام    19:30

 

 

در گروه پنجم رقابت‌ها تیم‌های عربستان و قطر کار آسانی در دو بازی گذشته خود داشتند و توانستند تیم‌های کره‌شمالی و لبنان را به راحتی شکست دهند.  این دو تیم که از لحاظ سیاسی و اجتماعی با هم مشکلات زیادی را دارند برای سرگروهی به مصاف هم خواهند رفت و یکی از حساس‌ترین دیدارهای دور سوم را به انجام خواهند رساند. تیم‌های لبنان و کره‌شملی هم برای کسب رده سوم تلاش خواهند کرد.

photo_۲۰۱۹-۰۱-۱۴_۱۱-۱۰-۲۹

برنامه دیدارهای گروه E به شرح ذیل است:

 پنجشنبه 17 ژانویه

قطر - عربستان       19:30

لبنان - کره‌شمالی    19:30

 

 

 

در گروه ششم رقابت‌ها ژاپن دور از حد انتظار ظاهر شده و به رقم کسب دو برد و صعود به دور حذفی اما مورد انتقاد کارشناسان قرار گرفته است. این تیم به سبب تفاضل گل کمتر نسبت به ازبکستان در رده دوم گروه خود  قرار دارد و باید برای صدرنشینی این تیم را در دور سوم از پیش رو بردارد. تیم‌های عمان و ترکمنستان هم به مصاف هم خواهند رفت و برای کسب مقام سومی تلاش خواهند کرد.

photo_۲۰۱۹-۰۱-۱۴_۱۱-۱۴-۵۰

برنامه دیدارهای گروه F به شرح ذیل است:

پنجشنبه 17 ژانویه

ژاپن - ازبکستان      17:00

ترکمنستان - عمان   17:00

 

 

جام ملت های آسیا 2019 دور سوم مرحله گروهی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر