کد خبر: 715197 A

جام ملت‌های آسیا 2019

دور دوم رقابت‌های جام ملت‌های آسیا به پایان رسید.

به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، دور دوم از مرحله گروهی جام ملت‌های آسیا به پایان رسید و تقریبا از چهره‌تیم‌های اول و دوم هر گروه رونمایی شد. بازی‌های دور سوم از دوشنبه‌شب آغاز می‌شود و بازی‌های بصورت همزمان خواهد بود. در گزارش زیر به آنچه که در دور دوم رخ داد پرداخته‌ایم که در ادامه می‌خوانید:

گروه اول؛ همه‌ی تیم‌ها شانس صعود دارند

در این گروه از رقابت‌ها امارات توانست بر هند شگفتی‌ساز غلبه کند و در جدول رده‌بندی چهار امتیازی شود. امارات که در دیدار نخست مقابل بحرین به سختی به تساوی رسیده بود در این مسابقه موفق شد تیم هند را به راحتی از پیش رو بردارد. در دیگر دیدار این گروه نیز بحرین با یک گل مغلوب تایلند شد تا شگفتی های این گروه ادامه داشته باشد. در دور سوم این گروه همه‌ی تیم‌ها شانس صعود خواهند داشت.

kbnthw31pusbpekhdlfq

گروه دوم؛ استرالیا جان گرفت، اردن صعود کرد

در این گروه استرالیا که در دیدار اول مقابل اردن غافلگیر شده بود مقابل فلسطین قرار گرفت و توانست با سه گل این تیم را شکست دهد تا به اوضاع خود در جدول رده‌بندی سر و سامان بخشد. در دیگر دیدار این گروه نیز اردن شگفتی‌ساز توانست سوریه را با دو گل مغلوب کند و با شش امتیاز صعود خود به عنوان تیم اول به دور بعد را جشن بگیرد. در دور سوم تیم‌های سوریه، استرالیا و فلسطین برای کسب رتبه‌های دوم و سوم تلاش خواهند کرد.

+

گروه سوم؛ چین و کره صعود کردند

در این گروه و در دور دوم تیم کره جنوبی که یکی از مدعیان فتح جام است مقابل قرقیزستان قرار گرفت و این تیم را به سختی و با یک گل شکست داد. کره با این برد شش امتیازی شد و صعود خود را قطعی کرد. در دیگر دیدار این گروه نیز چین مقابل فیلیپین قرار گرفت و با 3 گل این تیم را درهم کوبید تا صعود خود همراه با کره را به مرحله بعدی قطعی کند. در این گروه جدال صدرنشینی میان کره و چین خواهد بود.

wevnwe23mncqdbcdrv9q

گروه چهارم؛ آنچه که پیش‌بینی می‌شد اتفاق افتاد

در این گروه تیم ملی ایران موفق شد ویتنام را با دو گل شکست دهد و به دور بعدی صعود کند شاگردان کی‌روش با تفاضل گل بهتر نسبت به عراق در رده اول جدول رده‌بندی قرار گرفته‌اند. تیم عراق نیز توانست یمن را با دو گل مغلوب کند و همراه با ایران صعود خود به مرحله یعد را قطعی کند. در دور سوم ایران و عراق برای صدرنشینی به مصاف هم خواهند رفت و ویتنام و یمن برای اینکه شانس صعود خودرا حفظکنند در مقابل هم قرار خواهند گرفت.

c3etqr6bebess18eq7xj

گروه پنجم؛ کار آسان عربستان و قطر

تیم ملی عربستان با دو گل لبنان را شکست داد و به راحتی به دور بعدی صعود کرد. قطر نیز با شش گل کره‌شمالی را درهم کوبید و توانست با تفاضل گل بهتر نسبت به عرستان در رده اول گروه قرار بگیرد.  در دور سوم عربستان و قطر یکی از حساس‌ترین بازی‌های دور سوم را برگزار خواهند کرد و باید ببینیم کداک تیم به عنوان سرگروه از گروه خود صعود خواهد کرد.

is2z0ftcgugolal5ik11

گروه ششم؛ تزلزل ژاپن، اقتدار ازبکستان

ژاپن یکی از مدعیان این جام در دیدار دوم خود مقابل عمان به لطف اشتباهات داوری توانست با یک گل این تیم سخت کوش را شکست داده و به دور حذفی صعود کند. ازبکستان اما با هدایت هکتور کوپر توانست ترکمنستان را با گل شکست دهد و با تفاضل گل بهتر نسبت به ژاپن در رده اول گروه بگیرد و با یک تساوی در دیدار آخر به عنوان تیم اول از گروه خود صعود کند.

kzvvh26pgsibggujau9b

جام ملت های آسیا 2019
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر