کد خبر: 715128 A

مجید صالح در گفت و گوی اختصاصی با ایلنا؛

مربی تیم پیکان می گوید داستان حاشیه های تیم ملی قدیمی و در حال لوث شدن است.

به گزارش ایلنا، چند روز قبل مطلبی با عنوان کارخانه بازیکن سازی پیکان و مجید صالح نوشتیم و در حاشیه تمرین پیکان با او در این مورد به صحبت پرداختیم که حرف به سرخابی ها، تیم ملی و دوئل کی روش - برانکو کشید که متن این گفت و گو را می خوانید:

پیکان در رده پایه ها همواره تیم صاحب نام و موفقی بوده، نظر شما چیست؟

پیکان جزو بهترین آکادمی ها در انتخاب آکادمی های پایه شد و همیشه جزو باشگاه هایی بوده که بازیکن ساز بوده اینجا بازیکنانی مانند پیام نیازمند، صادق بارانی داشته ایم همینطور آرمان قاسمی که هنوز در پیکان بازی می کند. بازیکنانی که از نوجوانان داخل پیکان و تیم های پیکان ساخته شده اند و بعد هم به تیم اصلی و بزرگسال در لیگ برتر اضافه شده اند.

در بازی دوستانه نگاه و توجه ویژه ای به جوانهای تیم دارید و خیلی جدی کارشان را بررسی می کنید.

من فکر می کنم در باشگاه ها اولویت هایی وجود دارد که برای هر باشگاهی متفاوت است. برای باشگاه پیکان اولویت اول بازیکن سازی و استفاده از رده های  پایه است. همیشه هم تیم پیکان در رده های پایه مقام داشته در هر رده سنی که حسابش را بکنید به اضافه اینکه فکر می کنم این جوانها هستند که بیشتر الان تحت آموزش قرار بگیرند و نگاه ویژه ای قرار بگیرند ضمن اینکه نگاه ما به همه بازیکنان یکسان هستند. بازیکنانی که الان مطرح هستند و بالاخره دورانی پشت سرگذاشته اند خودشان تقریبا با تجربه شده اند ولی این بازیکنان جوان هستند که احتیاج به رسیدگی بیشتر و حالت آموزشی برای آن مرحله رسیدن به لیگ برتر که توجه و آموزش بهتر و بیشتر است نیاز دارند.

برسیم به تیم اصلی پیکان، شروع قدرتمند اما به یکباره تمرکز پیکان در هفته های پایانی نیم فصل اول لیگ برتر بهم خورد و افت شدیدی کرد. چرا این اتفاق افتاد؟

 به هر حال اتفاقاتی که افتاده را خیلی نمی خواهیم بهش برسیم و بپردازیم و متعلق به گذشته است. الان یک هفته است که مجددا خدمت آقای فرکی شروع کرده ایم. بخشی از کارمان بدنی است و بخشی شناخت بازیکنان. درست است که من از سال گذشته همراه تیم هستم و  شناخت دارم اما نیاز هست که آقای فرکی به شناخت بیشتری از بازیکنان برسند. هم کار بدنی می کنیم هم کار فنی. سعی کرده ایم در هفته یک  یا دو بازی تدارکاتی داشته باشیم.  حداقل یک بازی در هفته قطعی شده است. نمونه آن بازی با پارس جم، سپیدرود و بازی هفته بعد مقابل ذوب آهن است. بین این روزها اگر تیم های لیگ یکی خوب در مجموعه های اطرافمان پیدا کنیم حتما با این تیم ها هم بازی خواهیم کرد. در این بازیها هم هدفی داریم و دنبال می کنیم آن هم آمادگی برای اولین بازی نیم فصل دوم مقابل استقلال است.

گفتید استقلال، به عنوان کسی که در کادر فنی استقلال کار کرده نظرتان درباره بازگشت فرهاد مجیدی به استقلال چیست؟

دیگر زمان اینکه فرهاد وارد کار عملی برای استقلال بکند رسیده بود. من فکر می کردم  شاید او زمان دیرتری را می خواهد برای زمانی که شاید به عنوان سرمربی مجموعه انتخاب شود. حالا این هم حرکت خوبی بوده اینکه رده های مربیگری را به صورت پایه، پایه طی بکند و دوره هایی را در خارج ایران و از رده های سنی پایین تر بگذراند.  حالا به عنوان دستیار آقای شفر می توانند تجربه خوبی در این مجموعه داشته باشند. ایشان تمام سرمایه های استقلال هستند. به هر حال ما می دانیم فرهاد مجیدی در استقلال چقدر ارزش و قرب دارد و هواداران او را خیلی دوست دارند. در آینده بتواند به استقلال کمک کند. فرهاد در زمانی بازیگری و حالا مربیگری  به استقلال کمک کند. برای او آرزوی موفقیت دارم انشاالله در این مجموعه تجربه و بار خوبی در کنار این مربی های بزرگ مانند آقای شفر به دست بیاورد.

فکر می کنید استقلال دور برگشت بالانشین می شود و به موفقیت می رسد؟

به هر حال هدفگذاری استقلال بالا آمدن در جدول لیگ برتر است اما می دانید که  بازیهای دور برگشت خیلی سخت است و این اتفاقات باید در زمین بیافتد و از الان نمی توانیم خیلی به صورت تئوری راجع به این موضوع نظر بدهیم.

خب برسیم به موضوع تیم ملی، با اینکه تیم ملی برد پرگلی برابر یمن داشت اما حاشیه هایی مانند نشان دادن یک عدد و یا مصاحبه  های سرمربی علیه یک سرمربی دیگر و برعکس، حاشیه را از متن تیم ملی پررنگ تر نکرد؟

داستان تیم ملی  قدیمی و در حال لوث شدن است. بهتر است مدتی در این باره نه نظر بدهیم و نه صحبت نکنیم. بگذاریم تیم ملی کار خودش را بکند. می دانیم رقابت های آسیایی به هم نزدیک شده و بازیهای سختی هست. به هر حال همه تیم ها برای نتییجه گیری و ارتقا آمده اند بنابراین به حواشی پیرامون تیم ملی دامن نزنیم و  تیم های لیگ برتری هم مشغول آماده سازی هستند بنابراین هر کس کار خودش را بکند. تیم، تیم ایران هست و مطمئنا همه دوستش دارند.

با این وضعیت فکر می کنید تیم ملی با هدایت کی روش قهرمان می شود؟

به هر حال احتمال قهرمانی تیم ملی زیاد است و با شروع  خوبی که داشتیم، نشان دادیم  که در این تورنمنت آقای کی روش برنامه دیگری برای آسیا دارد. می توانیم به این فکر کنیم که سال ها قهرمان آسیا نشدیم، نیم نگاهی به قهرمانی داریم گرچه کار سخت است. جام ملت ها نسبت به جام جهانی سخت تر است. در جام جهانی پنج تیم از قاره آسیا می رود که امسال اتفاقا تیم استرالیا آمد و هر پنج نماینده آسیا شرکت داشتند. بنابراین شما در بین ده تیم نهایی پنج تیم که بخواهد به جام جهانی برود شانس پنجاه درصدی دارید ولی در جام ملت ها فقط قهرمانی است که خیلی مهم است و این یک حرکت دیگر می خواهد که تیم ملی محک بخورد به این حد رسیده است که به قهرمانی آسیا برسد.

 

فرهاد مجیدی کارلوس کی روش مجید صالح برانکو ایکوانکوویچ باشگاه استقلال تهران باشگاه پیکان تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر