کد خبر: 714959 A

سرمربی 69 ساله بلژیکی با تراکتورسازی به توافق رسیده است.

به گزارش ایلنا، تراکتورسازی که از ابتدای فصل و با ورود به بخش خصوصی تغییرات زیادی در شکل باشگاهداری و اهداف خودش ایجاد کرد، با هزینه‌هایی که در نقل و انتقالات انجام داده است چهره ای متفاوت به خود گرفته و از جذاب‌ترین تیم‌های حال حاضر لیگ برتر محسوب می‌شود که با وجود فاصله قابل توجه از صدر جدول از مدعیان اصلی قهرمانی هم محسوب می‌شود.

تراکتورسازان که برای مربیگری گزینه مطرح و شناخته‌ شده‌ای مثل جان توشاک ولزی را روی نیمکت خود نشاندند نتوانستند با وی ادامه دهند و خیلی زود مسیرشان جدا شد تا محمد تقوی موقتاً هدایت این تیم را بر عهده گرفت و تا پایان نیم فصل در این سمت ماندگار شد و انتخاب سرمربی جدید تا پنجره زمستانی به طول انجامید.

بعد از استفعای تقوی اسامی زیادی برای نیمکت تراکتور به مطرح و حتی نام از دراگان اسکوکیچ هم برده شد اما در نهایت این باشگاه با ژرژ لیکنز سرمربی سابق تیم ملی بلژیک (که در فوتبال اروپا به شایطین سرخ شناخته می‌شوند) و الهلال عربستان به توافق رسید..

سرمربی 69 ساله که سابقه حضور در فوتبال آسیا را با الهلال دارد اما پیرمرد بلژیکی آمار به شدت ضعیفی دارد و در اکثر تیم‎هایی که به عنوان سرمربی فعالیت داشته بعد از فقط چندماه حضور  برکنار شده است.

لیکنز در تیم‌های ملی بلژیک، سه دوره در الجزایر، تونس و مجارستان مربیگری کرده. مجارستان آخرین تیم ملی او بوده که 2018 را در آن پشت سر گذاشته است، با 4 بازی، 3 شکست، یک تساوی و سپس اخراج. ژرژ لیکنز در دهه 80 و 90 میلادی سرمربی اندرلخت و شارلروا در بلژیک بود.

بدون شک به خدمت گرفتن لیکنز با این آمار نه چندان خوب یک ریسک بزرگ بود زیرا اگر او نتایج ضعیفی بگیرد علاوه بر ضرر مالی در صورت اخراجش، تی‌تی‌ها از کورس قهرمانی جا می‌مانند و باید یک فصل دیگر برای فتح جام انتظار بکشند.

لیکنز 69 ساله در صورت حضور در ایران مسن‌ترین سرمربی لیگ برتر (چند ماه بزرگتر از وینفرد شفر) می‌شود و شرایط سنی او هم می‌تواند دغدغه‌ای برای سرخهای تبریزی باشد.

باید دید در نهایت همکاری لیکنز با تراکتورسازان به کجا می‌انجامد.

تراکتورسازی تبریز ژرژ لیکنز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر