کد خبر: 714902 A

دومین برد ایران از نظر آمار و ارقام

تیم ملی ایران در دومین بازی‌اش در جام ملت‌های آسیا به پیروزی رسید تا با شش امتیاز صعودش به مرحله بعدی را مسجل کرده باشد.

به گزارش ایلنا،تیم ملی ایران در دومین بازی‌اش در جام ملت‌های آسیا به پیروزی رسید تا با شش امتیاز صعودش به مرحله بعدی را مسجل کرده باشد. تیم ملی ایران دیروز در برابر ویتنام با سه تغییر نسبت به بازی اول به میدان رفت و با دو گل سردار که در دو نیمه اول و دوم زد بازی را برد.

آمار کلی

تیم ملی ایران تیم برتر بازی بود و با وجود آنکه ویتنام نمایش بدی در این بازی نداشت اما توانست به راحتی و با دو گل از سد حریفش بگذرد. تیم ایران در مالکیت توپ 68درصد به 32 درصد از حریفش برتر بود.

در دوئل‌ها نیز ایران 52 درصد موفقیت داشت و تیم حریف در 48 دوئل‌ها به پیروزی رسید. جالب است که در دوئل‌های هوایی این ویتنامی‌ها بودند که شرایط بهتری داشتند و در 56 درصد دوئل‌های هوایی برنده شدند در حالی که ایران 44 درصد دوئل‌های هوایی‌اش را برد. تیم ویتنام در این بازی سه بار در موقعیت آفساید قرار گرفت در حالی که تیم ایران هرگز در آفساید نبوده است. 4 کرنر ایران برابر صفر کرنر ویتنام نیز حکایت از برتری تیم ایران در آمار کلی بازی دارد.

پخش توپ

بازیکنان تیم ملی ایران در بازی با ویتنام 680 پاس به همدیگر دادند در حالی که حریف تنها 323 و کمتر از نصف پاس‌های تیم ملی ایران را داده است.در پاس‌های بلند اما برتری با ویتنامی‌هاست. آنها 72 پاس بلند دادند در حالی که تیم ملی ایران 64 پاس بلند را ارسال کرده است. اما تیم ملی ایران 8/83 درصد پاس‌هایش سالم بوده و به مقصد رسیده‌اند اما تیم ویتنام 5/65 درصد پاس سالم داده است. 14 سانتر ایران برابر 3 سانتر ویتنام نیز نشان از بازی تهاجمی تیم ایران دارد. تیم ملی نزدیک 30 درصد سانترهایش سالم بوده‌اند.

حمله

دو گل ایران در برابر صفر گل ویتنام خیلی از مسایل را روشن می‌کند. تیم ملی در این بازی 15 شوت به سمت دروازه حریف زد در حالی که حریف 5 شوت زده بود. تیم ایران 5 شوت در چارچوب داشت و تیم ویتنام نیز 2 شوت به چارچوب تیم ملی ایران زد. تیم ملی ایران 6 شوت از خارج هجده قدم و 9 شوت هم از خارج از چارچوب شلیک کرده است در حالی که این آمار برای ویتنام اعداد 2 و 3 است.

دفاع

تیم ملی ایران در این بازی دروازه‌اش را باردیگر بسته نگه داشت. در این بازی بازیکنان ایرانی 16 تکل و تیم ویتنام 12 بار تکل زده‌اند. تیم ایران نزدیک 69 درصد تکل‌هایش سالم بوده‌اند و تیم ویتنام 50 درصد تکل سالم زده است.

خطا

تیم ملی ایران در این بازی خطاهای نسبتا زیادی انجام داد. تیم ایران 13 خطا روی بازیکنان حریف انجام داد در حالی که ویتنامی‌ها 8 خطا انجام دادند. هر دو تیم دو کارت زرد گرفتند و در مجموع داور 4 کارت زرد به بازیکنان دو تیم داد. تیم ملی ایران در این بازی 12 ضربه آزاد و تیم ملی ویتنام 14 ضربه آزاد زدند.

مناطق زمین

در بازی دو تیم ملی ایران و ویتنام و در مجموع نود دقیقه 16 درصد توپ در محوطه جریمه ایران بوده است. 5/57 درصد زمان بازی توپ در میانه زمین بوده و 5/26 درصد توپ در محوطه جریمه ویتنامی‌ها در گردش بوده است.

تیم ملی ایران در این بازی همچنین 5/42 درصد حملاتش را از سمت چپ، 2/21 از عمق و 3/36 درصد توپ‌ها را از سمت راست به سمت دروازه حریف برده است. ویتنامی‌ها اما بیشترین حملات‌شان را از سمت چپ تیم ملی ایران انجام دادند به طوری که 9/36 درصد توپ‌ها را ازاین جناح به سمت دروازه ایران آوردند. 7/32 درصد توپ‌ها را ویتنامی‌ها از عمق و 4/30 درصد توپ‌ها را از جناج چپ روی دروازه ایران آورده‌اند.

گل‌های ایران

هر دو گل ایران از داخل محوطه هجده قدم به ثمر  رسیدند. در گل اول سردار در نقطه کور مقابل دروازه جای گرفته و سانتر اشکان دژآگه را با سر وارد دروازه کرد. در گل دوم هم او از عمق فرار کرد و از داخل هجده قدم توپ را به تور دوخت.

پاس‌های تیم ملی

در تیم ملی ایران مرتضی پورعلی گنجی با 80 پاس بهترین عملکرد را در میان دیگر بازیکنان داشته است. بعد از او امید ابراهیمی با 73 پاس در رتبه دوم قرار دارد. اشکان دژآگه با 66 پاس نفر سوم این رده‌بندی است.

اما در پاس گیرنده‌ها اشکان دژآگه و وریا غفوری با 17 پاس گیرندگی از هم‌تیمی‌های‌شان بیشترین تعداد دریافت پاس را داشته‌اند. اما نکته جالبی که باید اشاره کرد موضوع محمد حسین کنعانی زادگان است؛ بازیکنی که در میان پاس دهنده و پاس گیرنده‌های تیم ملی جایگاه ویژه‌ای دارد. او در این بازی مثل اشکان دژآگه 66 پاس داد و با 16 دریافت پاس در رده سوم بهترین پاس گیرنده‌ها قرار داشت.

تیم ملی ایران جام ملت‌های آسیا 2019
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر