کد خبر: 714769 A

صدرنشین صعود کن و به فینال برو (گزارش)

تیم ملی فوتبال ایران در دو بازی خود مقابل یمن و ویتنام نتایج قابل قبولی گرفته و برای سرگروهی باید به مصاف عراق برود.

به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، جام ملت‌های آسیا در حال برگزاری است و تیم ملی ایران توانسته با دو برد و کسب شش امتیاز از گروه خود صعود کند و در صورت سر گروهی باید در بازی سوم به مصاف یکی از تیم‌های سوم گروه‌های دوم، پنجم یا ششم برود.

وضعیت در گروه دوم رقابت‌ها کمی پیچیده است. اردن با کسب دو برد و با شش امتیاز در کمال شگفتی صعود خود به عنوان تیم اول را مسجل کرده است. اما حریف این تیم در بازی سوم یعنی فلسطین تحت شرایطی می‌تواند امیدوار به صعود باشد. به همین علت در بازی سوم مقابل اردن صدرنشین می‌آید تا بازی را برده و چشم به دیدار استرالیا و سوریه بدوزد. جایی که شاگردان گراهام آرنولد برای مسجل کردن صعود به یک تساوی نیاز دارند. اما تیم سوریه در صورت برد مقابل استرالیا می‌تواند با چهار امتیاز به عنوان یکی از تیم‌های دوم یا سوم به دور بعدی صعود کند. اگر سوریه موفق شود بازی خود را ببرد و فلسطین نتواند اردن را از پیش رو بردارد سوریه به عنوان تیم دوم صعود می‌کند اما اگر هر دو تیم بر اردن و استرالیا غلبه کنند آن گاه کار به تفاضل گل خواهد کشید.

در گروه پنجم عربستان با شش امتیاز در رده اول است و قطر با سه امتیاز در رده دوم قرار دارد. این تیم در دور دوم مرحله گروهی با کره‌شمالی بازی خواهد داشت و به احتمال بسیار فراوان بر این تیم غلبه خواهد کرد. آن چیزی که مشخص است این است که تیم‌های عربستان و قطر از این گروه به عنوان تیم‌های اول و دوم صعود خواهند کرد و جنگ برای رده سوم بین تیم‌های لبنان و کره‌شمالی خواهد بود. این دو تیم در دیدار پایانی  مرحله گروهی به مصاف هم خواهند رفت و برنده این دیدار به عنوان تیم سوم به دور بعدی راه خواهد یافت. اگر بازی بین این دو تیم مساوی از کار در بیاید باید تیم صعود کننده را با محاسبه تفاضل گل انتخاب کرد که وضعیت لبنان از این حیث بهتر است.

در گروه ششم احتمالا ژاپن به عنوان تیم اول از گروه خود صعود خواهد کرد. تیم‌های ازبکستان، عمان و ترکمنستان هم برای رده‌های دوم و سوم جدال خواهند داشت. ازبکستان دیدار اول خود را مقابل عمان با برد پشت سر گذاشت و در دیدار دوم مقابل ترکمنستان قرار خواهد گرفت. اگر شاگردان هکتور کوپر از پس این حریف بر بیایند صعود خود به مرحله بعدی را قطعی خواهند کرد. ژاپن نیز در جدال دوم مقابل عمان قرار خواهد گرفت که شانس زیادی برای برد در این مسابقه دارد. در صورتیکه ژاپن و ازبکستان در دیدارهای دوم خود بر حریفان غلبه کنند به عنوان تیم های اول و دوم به مرحله بعد صعود خواهند کرد و در دیدار سوم باید برای سرگروهی به مصاف هم بروند. تیم‌های عمان و ترکمنستان هم برای کسب جایگاه سوم رودروی هم قرار خواهند گرفت و در صورت کسب تساوی تفاضل گل ملاک تیم صعود کننده خواهد بود.

همه‌ای این مطالب احتمالات است و فوتبال قابل پیش‌بینی نیست اما آن چیزی که مسلم است این است که تیم ایران در صورت سرگروهی راه به مراتب راحت‌تری را تا فینال پیش روی خود خواهد دید و باید ببینیم شاگردان کارلوس کی‌روش در دیدار سوم مقابل عراق چه نتیجه‌ای را رقم خواهند زد. ایران با یک تساوی هم به عنوان تیم اول به دور بعد صعود خواهد کرد چرا که از تفاضل گل بهتری نسبت به عراق برخوردار است.

 

تیم ملی فوتبال ایران جام ملت های آسیا 2019
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر