کد خبر: 714708 A

علیرضا مرزبان در گفت‌وگو با ایلنا: دعوای کی روش و برانکو "خیانت خاکستری" است/

سرمربی تیم فوتبال نفت مسجد سلیمان می‌گوید دو سرمربی پرتغالی و کروات که طی ماه‌های اخیر جو فوتبال ایران را با اظهارنظرهای متفاوت ملتهب کرده‌اند همانند دو کودکی هستند که برای یک تکه نان دعوا می‌کنند!

علیرضا مرزبان در گفت و گو با ایلنا، درخصوص آخرین شرایط تیم نفت مسجد سلیمان اظهار داشت: از محمد پاپی و محمد شادکام که به تازگی به خدمت گرفتیم خیلی راضی هستم، به هر حال قدرت مالی ما پایین است و باید تیم را هرطور که شده ترمیم کنیم. بازیکنانی که مدنظرمان بودند و کادرفنی روی آنها نظر مثبت داشتند را نتوانستیم جذب کنیم و به هر حال شادکام و پاپی را داریم که دو بازیکن باکیفیت هستند و دوره نه چندان خوبی را پشت سر گذاشته‌اند. این نفرات به ما اضافه می‌شوند و سعی می‌کنیم تیم را آماده مسابقات کنیم تا در نیم فصل دوم بهترین نتایج را کسب کنیم.

مرزبان در واکنش به این سوال که باتوجه به شرایط مالی قرارداد دو بازیکن جدید مبلغ کمی دارد، گفت: بله، قطعا همینطور است. ما به قدری بودجه نداریم که حتی یک اردوی خارج از شهر برگزار کنیم. واقعا نمی‌شود، پولی که مدنظرمان است وجود ندارد و چطور در این شرایط اردو برگزار کنیم در حالیکه باید با حداقل 40 نفر به سفر برویم. به هر حال این اتفاق طبیعی است که در تمام لیگ‌های دنیا مشاهده شده یکسری تیم‌ها کمتر دارند و یکسری هم منابع مالی زیادی در اختیار دارند. ما از داشته‌هایمان لذت می‌بریم خیلی خوشحالم که بازیکنان حداکثر توانشان را بکار می‌گیرند و به دنبال پیشرفت هستند.

سرمربی نفت مسجد سلیمان درباره لیست خروجی تیمش گفت: پیمان میری صد در صد از ما جدا شده است این که به کدام تیم می‌رود را نمی‌دانم. محمود قائد رحمت هم از ما جدا شد؛ فرشاد جانفزا رباط صلیبی عمل کرده است و حسین دوستدار هم از تیم جدا شده است. پیش از این بازیکنان هم میلاد فراهانی در اواسط فصل قراردادش را فسخ کرده بود. ما 5 بازیکن از دست دادیم و به سختی می‌توانیم جایگزین آنها را پیدا کنیم. ما به دنبال این هستیم که بازیکنان جوان بگیریم و بازیکنان باتجربه برای یک نیم فصل حداقل 500 میلیون تومان نیاز دارند. مجبوریم تماشاگر این مسائل باشیم چون شرایط بسیار دشوار است.

مرزبان ادامه داد: در حال حاضر هیچ تیمی حاضر نیست بهترین بازیکنش را به تیم دیگری بدهد بنابراین ما هم از بازیکنان آزاد و اغلب از شرایطشان ناراضی هستند وارد مذاکره می‌شویم تا دو جای خالی در لیست را پر کنیم. یک مهاجم دیگر را زیر نظر داریم و یک مهاجم جوان هم در لیست ما حضور دارد.

سرمربی نفت مسجد سلیمان درباره عملکرد تیم ملی فوتبال ایران در جام ملت‌های آسیا و تفاوت نمایش شاگردان کارلوس کی روش نسبت به جام جهانی 2018 اظهار داشت: خیلی خوب کار می‌کنند. در جام جهانی کالیبر بازیکنان فرق می‌کرد، تیم ما خیلی خوب کار می‌کند و آن چیزی که از آنها انتظار می‌رود را نشان می‌دهند، امیدواریم موفق شوند.

مرزبان درخصوص اینکه ایران یکی از شانس‌های بزرگ قهرمانی در این تورنمنت است، بیان داشت: ما یکی از مدعیان قهرمانی هستیم. در واقع وقتی زمان بازی‌های مرحله حذفی می‌رسد شما باید روز خوب خودتان را داشته باشید و اتفاق خاصی نیفتد تا به مرحله فینال برسید و قهرمان شوید. از نظر کیفیت فنی و پتانسیل کاملا مشخص است که همه چیز فراهم است.

سرمربی درباره اینکه گفته شده کارلوس کی روش پس از جام ملت‌ها تیم ملی را ترک می‌کند و جانشین او هنوز مشخص نیست، گفت: اگر کی روش قهرمان شود و ایران را ترک کند اتفاق خاصی نخواهد افتاد چون ما در حال حاضر شرایط بسیار خوبی در لیگ داریم و بچه‌های خیلی خوبی داریم که پایه‌ها به فوتبال حرفه‌ای می‌رسند و می‌توانند آینده فوتبال ایران را تامین کنند. اینکه مربیان بروند امری طبیعی است و جانشینانش روی کار می‌آیند تا این وظیفه را انجام بدهند.

مرزبان در واکنش به اینکه کی روش بیشتر در مسابقات اخیر تیم ملی سعی داشته از لژیونرها استفاده کند و کمتر بازیکنانی که در لیگ ستاره بودند را بکار گرفته است، گفت: متاسفانه دعوای بین کی روش و برانکو ایوانکوویچ جنبه‌های گوناگونی داشته است اما من نام آن را "خیانت خاکستری" می‌گذارم. این دو عزیز باید این را بدانند که در کشوری کار می‌کنند که فرهنگ و تمدن غنی دارد. زمانی که در کشور ما پزشکی تدریس می‌شده، راجع به فلسفه صحبت می‌شد و علوم انسانی به مردم دیگر منتقل می‌شد و این مرز و بوم مرکز تمدن بوده پرتغالی‌ها نمی‌توانستند حتی یک دوچرخه درست کنند! این تاریخ پرافتخار ایران و سرزمین‌مان را با تاریخی مقایسه کنید که پرتغال و کرواسی داشته‌اند.

سرمربی نفت ادامه داد: باید به این دو آقا بگویم که کمی سرتان را پایین بیاورید و به مردم احترام بگذارید. به همین دلیل از کلمه خیانت خاکستری استفاده کردم چرا که این دو سرمربی رنگشان را مشخص نمی‌کنند. هیچ کس نمی‌تواند بگوید که آنها سیاه هستند یا سفید. این‌ها باید بدانند که در این برهه پول‌شان را می‌گیرند و هیچ چیز عجیب و غریبی نبوده است؛ ما مربیان برای کاری که انجام می‌دهیم پول می‌‌گیریم. ما که مجانی کار نکردیم و این آقایان هم به همین شکل مجانی کار نکرده‌اند. به همین دلیل نمی‌توانند هیچ منتی روی سر مردم ایران بگذارند. باید دست از این جنگ های خانوادگی بردارند تا در این میان مردم ایران ضرر نکنند. همانطور که گفتم تاریخ کشور ایران غنی است و آنها باید با رعایت احترام برخورد کنند.

مرزبان در واکنش به این سوال که خیلی‌ها معتقدند فدراسیون فوتبال باید میانجی‌گری کند، گفت: دوباره تاکید می‌کنم که این خیانت خاکستری است هیچ چیز مشخص نیست یکسری حرف‌ها را مطرح می‌کنند و کنار می‌ایستند. این مسئله خیلی دردناک است. ما مربیان در اتاق شیشه‌ای نشسته‌ایم. هرکسی از مربیان حرف بزند و انتقاد کند به طرفش حمله می‌شود اما رعایت ادب و اخلاق چیزی است که اهمیت دارد. کی روش و برانکو همانند کودکانی شده‌اند که برای یک تکه نان دعوا می‌کنند و هر چه دوست دارند به هم می‌گویند، باید رعایت کنند؛ شخصیت دو سرمربی به هیچ وجه نباید اینگونه باشد که رفتار حرفه‌ای را فراموش کنند. اهداف ما سربلندی مردم ایران است نه اینکه با ایجاد چنین فضایی جو را ملتهب کنند. مردم ایران مدت‌هاست منتظر قهرمانی در آسیا هستند و باید همه متحد باشیم تا با احترام و ادب به این عنوان دست پیدا کنیم.

او در پایان اظهار داشت: باید حرف قلبی ما باشد نه اینکه در حد شعار بگوییم دوست داریم تیم ملی قهرمان شود و منتظر باخت ایران باشیم تا به سرعت شمشیرها را بیرون بیاوریم. الان باید حرف قلب مردم ایران را بزنیم، متحد باشیم تا به قهرمانی برسیم. همه ما می‌دانیم کی روش کارهای خوبی در تیم ملی ایران انجام داده و بازی‌های موفقی هم داشته است و همانند آن، پرسپولیسی‌ها هم خیلی برانکو را دوست دارند، این دو نفر باید قدر این مسائل و محبوبیت را بدانند و با آن پوکر نکنند که همه چیز را از دست می‌دهند.

تیم ملی فوتبال ایران کارلوس کی روش برانکو ایوانکوویچ علیرضا مرزبان جام ملت های آسیا 2019
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر