کد خبر: 714693 A

سرمربی کروات سرخپوشان بعد از پشت سر گذاشتن روزهای تلخ محرومیت، اکنون با خروج نام منشا، هموطن خود را به اردوگاه این تیم آورده است.

به گزارش ایلنا، بعد از محرومیت پرسپولیس از دو پنجره نقل و انتقالات، بالاخره روزهای سختی سرخپوشان به پایان رسید و حالا پرسپولیس و مخصوصاً کادر فنی این تیم، این فرصت را خواهند داشت که با دست باز بازیکنان مدنظرشان را برای رقابت با تیم‌های متمول لیگ برتر و بالاتر از آن تیم‌های متمول لیگ قهرمانان آسیا جذب کنند. این فرصت با درخشش پرسپولیس در لیگ قهرمانان آسیا در روزهای نداشتن بازیکن و محرومیت، ایده‌آل نیز شده است، چرا که سرخپوشان با رسیدن به مراحل بالای رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا از نظر مالی نیز شرایط بهتری خواهند داشت اما همه این مسائل باعث نشد که مدیران و کادرفنی پرسپولیس بی‌گدار به آب بزنند و در جذب بازیکنان با عجله پیش بروند و یا در رقابت کاذب جذب بازیکنان در نیم فصل وارد شوند

همواره تلاش شده اینطور وانمود شود که برانکو با انتخاب هموطنش روی لبه تیغ حرکت کرده و شاید برای جایگاه این سرمربی پایان خوشی نداشته باشد.

 بعد از محرومیت پرسپولیس از دو پنجره نقل و انتقالات، بالاخره روزهای سختی سرخپوشان به پایان رسید و حالا پرسپولیس و مخصوصاً کادر فنی این تیم، این فرصت را خواهند داشت که با دست باز بازیکنان مدنظرشان را برای رقابت با تیم‌های متمول لیگ برتر و بالاتر از آن تیم‌های متمول لیگ قهرمانان آسیا جذب کنند. این فرصت با درخشش پرسپولیس در لیگ قهرمانان آسیا در روزهای نداشتن بازیکن و محرومیت، ایده‌آل نیز شده است، چرا که سرخپوشان با رسیدن به مراحل بالای رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا از نظر مالی نیز شرایط بهتری خواهند داشت اما همه این مسائل باعث نشد که مدیران و کادرفنی پرسپولیس بی‌گدار به آب بزنند و در جذب بازیکنان با عجله پیش بروند و یا در رقابت کاذب جذب بازیکنان در نیم فصل وارد شوند.

پرسپولیسی‌ها در روزهایی که از نقل و انتقالات محروم بودند با شناسایی بازیکنان مدنظرشان آنها را پیش از رسیدن به پنجره باز نقل و انتقالات جذب کردند تا گرفتار بازار سیاهی که متاسفانه در فوتبال کشورمان وجود دارد، نشوند.  این عملکرد کادر فنی و مدیران پرسپولیس قابل تقدیر بود. اما به هر حال این تیم مجبور بود برای برطرف کردن نواقص و ضعف‌هایش در برخی خطوط اقدام به جذب بازیکن کند. اگر نگاهی به گل‌های زده پرسپولیس در بازی‌های گذشته بیندازیم و خط حمله این تیم را با خط حمله سایر تیم‌ها مقایسه کنیم، به وضوح خواهیم یافت که این تیم در خط حمله مشکل اساسی داشت و برانکو باید فکری به حال گلزنی تیمش می‌کرد. حذف کردن نام منشا از فهرست پرسپولیس نخستین انتقادها از برانکو را در پی داشت که متاسفانه تا جایی که امکان داشت در این موضوع اغراق و خروج این بازیکن که اتفاقاً عملکرد بسیار ضعیفی هم داشت، به طرز مشکوکی بزرگنمایی شد اما انتخاب جایگزین گادوین از هموطنان برانکو، اوضاع را بدتر هم کرد. در حالی که حداقل ماریو بودیمیر از نظر آمار، سابقه درخششی در گلزنی دارد اما طی روزهای گذشته همواره تلاش شد این انتخاب را نه به حساب عملکرد این بازیکن، بلکه به حساب هموطن بودنش با برانکو بگذارند و این را محلی برای انتقاد دوباره به برانکو قرار دهند. هنوز مشخص نیست که بودیمیر چه کارنامه‌ای را در پرسپولیس بجا خواهد گذاشت و به طور حتم قابل پیش‌بینی نیز نخواهد بود، چرا که بازیکنان موفقی بودند که متاسفانه در ترکیب تیم بزرگ پرسپولیس نتوانستند همه توانایی‌هایشان را به نمایش بگذارند و با ناکامی از این تیم کنار گذاشته شده‌اند. وضعیت بودیمیر هم به همین دلیل قابل پیش‌بینی نیست، از این رو حضور هموطن برانکو در پرسپولیس شمشیر دولبه‌ای خواهد بود که می‌تواند برانکو و انتخابش را به چالش بکشاند.

 در صورتی که این مهاجم در ترکیب سرخپوشان روزهای خوبی را سپری کند و رضایت هواداران پرسپولیس را جلب نماید، بیش از پیش به اعتماد هواداران به برانکو خواهد افزود و اگر این اتفاق رخ ندهد قطعاً باز هم انتقادها به برانکو به اوج خود خواهد رسید، مخصوصاً اینکه طی روزهای گذشته همواره تلاش شده است یک موضوع بسیار عادی یعنی جذب یک بازیکن مهاجم به یک موضوع کاملاً جنجالی تبدیل شود و همواره تلاش شده اینطور وانمود گردد که برانکو با انتخاب هموطنش روی لبه تیغ حرکت کرده و شاید برای جایگاه این سرمربی پایان خوشی نداشته باشد.

پرسپولیس نقل و انتقالات بودیمیر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر