کد خبر: 714483 A

جام ملت های آسیا 2019 - گروه D

تیم ملی ایران و ویتنام در ورزشگاه آل نهیان برابر هم قرار گرفتند و مردان کارلوس کی روش با درخشش سردار آزمون به سه امتیاز ارزشمند برای صعود به دور بعدی کسب کردند.

به گزارش ایلنا، در سومین دیدار گروه D مسابقات جام ملت‌های آسیا تیم‌های ایران و ویتنام در شرایط متفاوتی برابر هم به میدان رفتند؛ ویتنام بازی گذشته برابر عراق را با شکست پشت سر گذاشته بود و در مقابل شاگردان کارلوس کی روش با برتری پرگل مقابل یمن انگیزه زیادی برای صعود از مرحله گروهی داشتند. این دیدار با دو گل سردار آزمون به نفع تیم ملی ایران پایان یافت تا آنها صعود بی دردسری به دور بعد داشته باشند.

گزارش کامل این مسابقه را در ادامه مشاهده می‌کنید:

ورزشگاه: آل نهیان شهر ابوظبی / 22 دی ماه 1397

داور: محمد تقی الجعفری

اخطار: سردار آزمون(18) و احسان حاج صفی(75) از ایران

دوان ون هائو(46) و دو دوی مانه(90) از ویتنام

 

ترکیب ایران

علیرضا بیرانوند، وریا غفوری، احسان حاج صفی، مرتضی پورعلی گنجی، امید ابراهیمی، وحید امیری(احمد نورالهی، 64)، محمدحسین کنعانی زادگان، سامان قدوس، مهدی طارمی(مهدی ترابی، 64)، سردار آزمون(کریم انصاری فرد، 79)، اشکان دژاگه

ترکیب ویتنام

دانگ ون لام، دو دوی مانه، کوئه انگوک های(کاپیتان)، بی تی دونگ، دوان ون هائو، انگوین ترونگ هوانگ(تین لین، 84)، انگوین کونگ فونگ، فام داک هوی(انگان ون دای، 59)، دو هانگ دونگ، انگوین کوانگ های، فان ون دوک

 

شرح گل‌ها

برای تماشای گل کلیک کنید: ایران یک - ویتنام صفر / سردار آزمون، دقیقه 38: حرکت تکنیکی وریا غفوری در کناره محوطه جریمه ویتنام به سامان قدوس رسید و او با ارسالی بی نقص مدافعان و دروازه‌بان حریف را جاگذاشت تا سردار آزمون جلوتر از مهدی طارمی به راحتی با ضربه سر گلزنی کند.

photo_۲۰۱۹-۰۱-۱۲_۱۵-۳۷-۰۳

برای تماشای گل کلیک کنید: ایران 2 - ویتنام صفر / سردار آزمون، دقیقه 69: سردار آزمون پشت محوطه جریمه ویتنام دو مدافع میانی را به راحتی و با اعتماد به نفس بالا جا گذاشت تا با یک ضربه مطمئن دومین گل ایران در این بازی را به ثمر برساند.

 

حواشی و دقایق حساس

در نهایت این مسابقه با برتری دو بر صفر شاگردان کارلوس کی روش به پایان رسید تا آنها با 6امتیاز به صدر جدول برسند.

دقیقه 88: با زیاد شدن فشار حملات ویتنام احمد نورالهی برای دفع توپ دقت کافی نداشت تا توپ به کوانگ های برسد و ضربه او خطرناک از کنار دروازه بیرانوند راهی اوت شد.

دقیقه 80: با برخورد ساده ترونگ هوانگ و احسان حاج صفی، شماره 8 ویتنام دچار مصدومیت شد و بازی به همین دلیل برای لحظاتی متوقف شد.

دقیقه 77: ضربه ایستگاهی بازیکنان ویتنام که انگوین به سمت دروازه ایران روانه شد به راحتی در آغوش بیرانوند قرار گرفت.

دقیقه 75: ضدحمله سریع ایران با پاس اشکان دژاگه آغاز شد به مهدی ترابی رسید و او با پاس عرضی محکم قصد داشت سامان قدوس را در موقعیت گلزنی قرار بدهد که کم دقت بود؛ قدوس در کناره محوطه توپ را در اختیار گرفت و با ارسال سانتر قصد داشت مقدمات سومین گل سردار را فراهم کند که با دخالت مدافعان بی اثر ماند.

سومین گل سردار آزمون در جام ملت‌های 2019 در دقیقه 69 مسابقه برابر یمن به ثمر رسید.

دقیقه 67: احمد نورالهی فرصت بی نظیر برای گلزنی را در حالی از دست داد که یک کنترل توپ ساده برای تک به تک شدن با دروازه‌بان ویتنام کم‌داشت و مدافعان هم فاصله زیادی با او داشتند.

دقیقه 60: شوت اشکان دژاگه با فاصله زیاد از بالای دروازه ویتنام به اوت رفت.

دقیقه 57: برخورد مهدی طارمی برای سرزنی با داک هوی موجب شد کادر پزشکی ویتنام به زمین مسابقه ورود کند و روند مسابقه برای لحظاتی متوقف شود.

دقیقه 53: پس از حمله بازیکنان ویتنام سردار آزمون با شوتی محکم شانس گلزنی مجدد در این مسابقه را امتحان کرد که با دفع ناقص شوت توپ به طارمی رسید اما ضربه بی دفت او با وجود اینکه سامان قدوس در موقعیت خوبی برای ارسال پاس قرار داشت، این موقعیت خطرناک را بی ثمر گذاشت.

دقیقه 52: بازیکنان ویتنام با سه پاس سرعتی به محوطه جریمه ایران رسیدند و با مهار دیدنی بیرانوند ضربه خطرناک مهاجم حریف دفع شد. 

دقیقه 49: با گذشت 4 دقیقه از مسابقه در نیمه دوم بیشتر این ویتنام بوده که سعی داشته روی دروازه ایران خطرساز شود که البته ناموفق بود.

Un1titled

آمار دو تیم در نیمه اول

تصویر جالب از جدال بازیکنان در نیمه اول

نیمه اول این مسابقه با برتری یک بر صفر شاگردان کارلوس کی روش به پایان رسید.

دقیقه 44: روی پرتاب اوت از کناره‌ها با ورود به محوطه جریمه به مهدی طارمی رسید اما ضربه سر او با برخورد به مدافعان به راحتی در دستان دروازه بان قرار گرفت.

سردار آزمون در دومین دیدار جام ملت‌های آسیا 2019 با حضور در ترکیب ایران گلزنی کرد.

حضور تماشاگران ایرانی و ویتنامی روی سکوهای ورزشگاه آل نهیان

دقیقه 36: پاس عرضی وحید امیری با ضربه سرضرب سردار آزمون همراه شد که البته دقت کافی نداشت و به اوت رفت.

دقیقه 34: پاس سردار آزمون پشت محوطه جریمه ویتنام در موقعیت خوبی به مهدی طارمی رسید اما ضربه او بی دقت به مدافعان برخورد کرد و دفع شد.

طرفداران ایرانی حمایت ویژه‌ای از ملی پوشان در شهر ابوظبی داشته‌اند

دقیقه 26: شوت سنگین سردار آزمون با واکنش ون لام راهی کرنر شد؛ ارسال کرنر هم با حمله بازیکنان ویتنام به نیمه بازیکنان ایران آمد تا علیرضا بیرانوند پس از چندین دقیقه واکنشی داشته باشد.

دقیقه 23: ارسال وریا غفوری با عدم دخالت مدافع کناری ویتنام به مهدی طارمی رسید؛ او پس از کنترل توپ با ضربه‌ای پرقدرت قصد گلزنی داشت که با دخالت مجدد کاپیتان حریف توپ دفع شد.

دقیقه 21: مهدی طارمی که قصد داشت روی ارسال اشکان دژاگه با ضربه آکروباتیک گلزنی کند موجب آسیب دیدگی وحید امیری و کاپیتان حریف شد که پس از چند لحظه توقف، بازی دوباره از سر گرفته شد.

دقیقه 16: پاس زیبای اشکان دژاگه دو مدافع ویتنام را غافلگیر کرد تا سامان قدوس در موقعیت تک به تک با ون لام قرار بگیرد که ضربه زمینی او با دخالت دروازه‌بان راهی کرنر شد.

با گذشت 15 دقیقه از مسابقه بازیکنان ایران 56 درصد مالکیت توپ را در اختیار داشته‌اند.

دقیقه 13: با تکل بلند مرتضی پورعلی گنجی ضدحمله بازیکنان ویتنام نیمه کاره باقی ماند.

دقیقه 11: سانتر اشکان دژاگه از کرنر با عبور از مقابل مهدی طارمی مقابل وحید امیری فرود آمد اما ضربه آرام او در دستان دروازه‌بان ویتنام قرار گرفت.

دقیقه 7: پس از توپ ربایی در زمین حریف، اشکان دژاگه با پاس بین مدافعان ویتنام فرصت مناسبی برای ایجاد خطر ارسال کرد که سردار آزمون در کنترل آن ناکام بود و با دخالت دروازه بان حریف توپ دفع شد.

دقیقه 6: پس از حرکت چند پاس عرضی در نیمه زمین ایران فرصت ضدحمله پیش آمد که پرتاب دست علیرضا بیرانوند قدرت زیادی داشت و قدوس در مهار آن ناکام ماند.

دقیقه 2: پس از به صدا در آمدن سوت داور مسابقه بازی از سوی شاگردان کارلوس کی روش هجومی و سرعتی پیگیری شده و یه یک ضربه ایستگاهی هم دست پیدا کردند که توسط مدافعان دور شد.

photo_۲۰۱۹-۰۱-۱۲_۱۵-۴۰-۲۲

photo_۲۰۱۹-۰۱-۱۲_۱۵-۴۰-۱۳

با وجود اینکه اعلام شده بود بلیت فروشی برای این مسابقه تمام بلیت‌ها به فروش رسانده است اما استقبال چشمگیری از این مسابقه دیده نمی‌شود.

خوش و بش سرمربیان دو تیم پیش از آغاز بازی 


نکات بازی:
* این اولین تقابل تیم‌های ایران و ویتنام در چارچوب مسابقات جام ملت‌های آسیا خواهد بود.

* ویتنام از سه بازی گذشته در بازی‌های جام ملت‌ها 9 گل دریافت کرده که سه گل آن به بازی با عراق مربوط می‌شود.

* ایران در 13 دوره حضورش هیچ وقت در دومین بازی مرحله گروهی شکستی نداشته است؛ 7 برد و 6 مساوی.

* از آخرین شکست ایران در مرحله گروهی به 18 مسابقه قبل مربوط می‌شود و طی این زمان تیم ملی شکستی را متحمل نشده است.

* ایران در 8 بازی اخیر گروهی جام ملت‌های آسیا به برتری دست پیدا کرده است.

* تیم تحت هدایت کارلوس کی روش هیچگاه در بازی‌های گروهی شکست نخورده‌اند.

تیم ملی فوتبال ایران جام ملت های آسیا 2019 گروه D تیم ملی فوتبال ویتنام
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر