کد خبر: 714451 A

مهم ترین بازی های این هفته فوتبال انگلیس

در مهم ترین بازی های هفته بیست و دوم لیگ برتر فوتبال انگلیس، منچستریونایتد رو در روی اسپرز قرار می گیرد. لیورپول میخواهد با برد برابر برایتون از شوک خارج شود.

به گزارش ایلنا، دیدار های این هفته امروز با 8 دیدار پیگیری می شود که در مهم ترین این بازی ها، آرسنال و لیورپول میهمان وستهام و برایتون خواهند بود. لسترسیتی و چلسی به ترتیب پذیرای ساوتهمپتون و نیوکاسل هستند.

وستهام - آرسنال؛ توپچی ها و حریف مورد علاقه!

آرسنال به دنبال کسب دومین پیروزی متوالی بعد از شکست برابر لیورپول است تا جایگاهش را در رده چهارم محکم کند و نیم نگاهی به رده سوم جدول داشته باشد. شاگردان پیگرینی میخواهند با طلسم شکنی برابر آرسنال به امتیازی مهم در خانه دست پیدا کنند و بتوانند چند پله در جدول صعود کنند.

مارکو آرناتوویچ مهاجم نوک آماده این روز های وستهام بعد از رفع مصدومیتش از ناحیه کمر، مشکلی برای این مسابقه نخواهد داشت. خرید جدید چکش ها یعنی سمیر نصری گلزن اسبق آرسنال که از آلانیااسپورز دوباره به لیگ برتر برگشته، ممکن است دقایقی را در این مسابقه بازی کند.

هر دو تیم تعداد زیادی مصدوم دارند که از مهم ترین آنها می توان به چیچاریتو، جک ویلشر و لانزینی از وستهام و دنی ولبک و هنریک میخیتاریان از آرسنال اشاره کرد. مسعود اوزیل از مصدومیت برگشته ولی معلوم نیست در ترکیب اولیه قرار بگیرد.

توپچی ها در 11 دیدار خارج از خانه برابر وستهام شکست نخورده اند. اوبامیانگ مرد اول گلزنی آرسنال، در 4 دربی اخیر، 6 گل زده و 2 پاس گل داده است.

 

برایتون - لیورپول؛ برد قرمز ها یا ورود به بحران ؟

دو تیم برایتون و لیورپول در فالمر استادیوم، رو در روی یکدیگر قرار می گیرند. برایتون به دنبال افزایش شکست ناپذیری خود به عدد 4 است. اما لیورپول صدرنشین با 2 باخت متوالی در لیگ و جام حذفی پا به این مسابقه می گذارد و اصلا نمی خواهد بدون برد این دیدار را ترک کند. 

برایتون در این دیدار علیرضا جهانبخش و مت رایان را به دلیل حضورشان در جام ملت های آسیا در اختیار ندارد. آمار جالب لیورپول که هر 8 بازی آخر خود را در ساعت 3 بعد ظهر  شنبه با حداقل 3 گل برده اند!

 

لسترسیتی - ساوتهمپتون

شاگردان کلا پاول در کینگ پاور میزبان هازنهوتل و تیمش خواهند بود. روباه ها از 5 بازی آخرشان به 4 پیروزی رسیده اند. آن سمت میدان، ساوتهمپتون بعد از تساوی ارزشمند برابر چلسی، میخواهد با کسب امتیازی دیگر خود را از سه تیم انتهایی جدول رها کند. 

لسترسیتی فقط 1 دیدار خود را در خانه برابر قدیس ها باخته اند. 250 دقیقه ساوتهمتون نتوانسته است که دروازه لستر را در کینگ پاور باز کند. ساوتهمپتون به همراه لسترسیتی دو تیمی هستند که بیش از دیگر تیم ها برد را از دست داده اند.(به ترتیب 15 و 12 بار)

 

چلسی - نیوکاسل؛ اول گل زدن و بعد برد ! 

آبی ها به بعد از دو بازی امتیاز دست دادن به دنبال یک برد خانگی و بازگشت به روند پیروزی هستند. نیوکاسل به دنبال بازگشت اولین برد خود در 5 بازی اخیر است. 

لوفتوس چیک بدلیل مصدومیت بازی را از دست داده است، ولی موراتا با ریکاوری، آماده این دیدار شده است. چلسی در 23 بازی اخیرش در استمفوردبریج فقط یکی را برابر نیوکاسل باخته است. هر 6 رویارویی اخر این دو تیم در همه رقابت ها با برد چلسی به پایان رسیده است.

تیم ساری در 2 بازی آخر در خانه، نتوانسته گل زنی کند، اما هیچگاه به عدد 3 نرسیده است.

 

تاتنهام - منچستریونایتد؛ وقت سنجش !

حساس ترین دیدار این هفته فردا از ساعت 20:00 به وقت ایران و با قضاوت مایک دین برگذار می شود.

شاگردان پوچتینو به دنبال کسب هفتمین پیروزی از هشت مسابقه اخیرشان هستند. از آن طرف شاگردان اوله سولشیر به دنبال پنجمین پیروزی متوالی و جبران بدترین باخت فصل (3-0 در بازی رفت مغلوب شدند) هستند.. 

اریک دایر و وانیاما از تاتنهام، مارکوس روخو و کریس اسمالینگ از یونایتدی ها قطعا به این بازی نمی رسند. حضور الکسیس سانچز و اریک بایی در هال های از ابهام قرار دارد.

اسپرز به دنبال چهارمین پیروزی متوالی خانگی برابر شیاطین سرخ، بعد از اورتون 1987 هستند. منچستریونایتد هم به دنبال بهبود اوضاع خود در لندن است! کسب تنها 4 برد از 17 مسابقه در پایتخت آمار خوبی برای یونایتد نیست.

 

منچسترسیتی - ولورهمپتون؛ دام سیتیزن ها برای گرگ ها !

قهرمان فصل گذشته به دنبال سومین برد در سومین میزبانی برابر ولورهمپتون هستند. شاگردان سانچو می خواهند نشان دهند که برتری مقابل صدر نشین در جام حذفی اتفاقی نبوده است.

سیتی 34 بازی خانگی است که برابر تیم های تازه لیگ برتری شده شکست نخورده است. آخرین باخن آنها به ردینگ در سال 2007 بر می گردد. سانچو و تیمش 9 امتیاز از 7 بازی برابر بالا نشینان بدست آورده اند که بیش از هر تیم دیگری (غیر از 6 تیم اول) است. 

 

چلسی منچستر یونایتد آرسنال لیورپول منچستر سیتی لیگ برتر انگلستان لسترسیتی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر