کد خبر: 714393 A

جام ملت‌های آسیا:

تیم‌های مختلفی از 6 گروه حاضر در جام ملت‌ها برای کسب 4 سهمیه تیم سوم رقابت می‌کنند.

به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، رقابت‌های جام ملت‌های 2019 آسیا هفته دوم خودش را سپری می‌کند و در پایان این هفته تقریباً تکلیف تیم‌ها برای صعود یا حذف از رقابت‌ها مشخص می‌شود و سرنوشت بعضی از تیم‌ها به هفته سوم موکول خواهد شد.

از 6 گروه 4 تیمه در این رقابت‌ها 12 تیم که تیم‌های اول و دوم هر گروه هستند به صورت مستقیم صعود خواهند کرد و 4 تیم از 6 تیمی که رتبه سوم گروه خود را کسب می‌کنند هم راهی مرحله بعد خواهند شد تا 20 تیم دور حذفی را تشکیل دهند.

در حال حاضر 6 تیم سوم گروه‌های مختلف در جدول زیر مشاهده می‌شوند و وضعیت هر کدام و شانس صعودشان را می‌توان دید:

photo_۲۰۱۹-۰۱-۱۲_۱۱-۴۷-۲۴

تایلند با کسب 3 امتیاز از دو بازی شانس اول صعود خواهد بود و در حال حاضر صدرنشین این جدول است. سوریه با وجود اینکه رتبه دوم جدول را در اختیار دارد وضعیتش کمی خطرناک است چرا که این تیم از 2 بازی یک امتیاز دارد و سه تیم ترکمنستان، ویتنام و لبنان یک بازی انجام داده و در صورت پیروزی در بازی دوم بالاتر از سوریه قرار خواهند گرفت.

تیم قرقیزستان هم 2 شکست متحمل شده و کارش برای صعود به عنوان یکی از 4 تیم بسیار سخت است و حتی اگر بازی سوم خودش را هم مقابل فیلیپین با پیروزی پشت سر بگذارد بازهم شرایطش برای صعود بسیار سخت است.

البته لزوما 4 تیم صعود کننده از این جدول نخواهند بود. برای مثال در صورت شکست تایلند مقابل امارات و برتری بحرین مقابل هند، بحرینی‌ها تیم سوم گروه خود می‌شوند و در گروه B فلسطین هم مثل سوریه یک امتیازی است و البته دیدار فلسطین در هفته سوم مقابل اردن است و سوریه باید به مصاف استرالیا برود و احتمال تغییر تیم سوم جدول این گروه هم زیاد است. حتی ممکن است با پیروزی سوریه مقابل استرالیا، جای دو تیم در جدول عوض شده و سهمیه سوم به استرالیا برسد.

در گروه C دو تیم صعود کننده با 6 امتیاز مشخص شدند و دو تیم دیگر یعنی فیلیپین و قرقیزستان هر دو بدون امتیاز هستندو در دیدار رو در رو مشخص می‌شود کدام تیم سوم جدول خواهد شد.

سه گروه پایانی هم هنوز هفته دوم خود را برگزار نکرده‌اند و تغییرات زیادی در جدول ممکن است رخ دهد.

جام ملت‌های آسیا 2019 امارات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر