کد خبر: 714391 A

رویارویی اژدهای طلایی با کلین شیت و خط حمله ایران

تیم ملی ویتنام برای عبور از ایران مسیر دشواری را پیش رو دارد.

به گزارش ایلنا، تیم‌های ایران و ویتنام امروز با شرایط کاملا متفاوتی برابر هم به میدان خواهند رفت؛ اژدهای طلایی پس از شکست 3 بر دو مقابل عراق به دنبال زنده نگه داشتن شانس صعودش بوده و ایران هم با برتری پرگل مقابل یمن به سه امتیاز دیگر نیاز داشته تا صعودش را قطعی کند.

در ادامه به 5 نکته مهم این بازی اشاره می‌کنیم:

1) اولین رویارویی

بازی2

تیم‌های بزرگسال ویتنام و ایران در هیچ یک از مسابقات آسیایی برابر هم قرار نگرفته‌اند و بدین ترتیب هیچ آماری از تقابل آنها وجود ندارد. ایران تاریخ غنی در مسابقات جام ملت‌ها داشته و به سه عنوان قهرمانی در این تورنمنت دست یافته است. از سوی دیگر ویتنام تنها در سال‌‌های 1956 و 1960 به جمع چهار تیم برتر راه پیدا کرده و در سال 2007 هم به نیمه نهایی رسیده بود. با این حال این تیم با عنوان قهرمانی AFF Suzuki Cup به این مسابقات پا گذاشته و مدعی است که از گروه صعود کند.

 

2) ویتنام نیازمند بهبود

ویتنام در سه بازی اخیر خود در بازی‌های آسیایی شکست خورده است و 9 گل دریافت کرده و سه گل از آن در بازی عراق ثبت شده است. در مقابل، آنها در دو بازی اول خود در سال 1956 موفق به شکست خوردن نشدند و فقط یک گل دریافت کردند. آنها به برتری برابر ایران نیاز دارند تا حداقل برای صعود به دور بعدی به عنوان چهار تیم برتری که رتبه سوم مرحله گروهی را به دست آورده‌اند، برسند.

 

3) عملکرد چشمگیر ایران

بازی3

ایران به 8 پیروزی متوالی در مرحله گروهی دست پیدا کرده و با برتری برابر ویتنام به رکورد بیشترین پیروزی متوالی می‌رسد. روی کاغذ این آمار برای ویتنام وحشتناک است و آنها برای دست نیافتن شاگردان کارلوس کی روش به این آمار کار آسانی نخواهند داشت.

 

4) رکوردی که ویتنام از دست داد

بازی4

گلی که علی عدنان در دقیقه 90 برای عراق به ثمر رساند ویتنام را از دستیابی به رکوردی جدید ناکام گذاشت. ویتنام در 18 مسابقه گذشته خود شکست نخورده بود و آخرین شکست آنها در دسامبر سال 2016 رقم خورده بود. 

 

5) ویتنام کلین شیت ایران را می‌شکند؟

بازی5

تمایل ویتنام به برتری باید با گلزنی همراه باشد و آنها پس از خط دفاعی ایران، علیرضا بیرانوند را به احتمال بسیار زیاد در مقابل خواهند داشت که در شش مسابقه مرحله گروهی اخیر جام ملت‌های آسیا گلی دریافت نکرده است و در 8 بازی گذشته تنها یک گل وارد دروازه ایران شده است. 

تیم ملی فوتبال ایران جام ملت های آسیا 2019 تیم ملی فوتبال ویتنام
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر