کد خبر: 714209 A

تجربه شکست مقابل عراق درس بزرگی برای ویتنام در جدال با ایران خواهد بود.

به گزارش خبرنگار ایلنا، پس از موفقیت هایی که ویتنام در سال 2018 داشت آنها جواز حضور در جام ملت ها را پس از یازده سال کسب کردند. 

تیم ملی ویتنام با شیوه ای متفاوت نسبت به آنچه تیم 23 سال این کشور در مسابقات قهرمانی آسیا نمایش داشت در بازی اول در برابر عراق به میدان رفت. آنها به خوبی بعد از یازده سال نمایش داشتند و شکست دقایق آخر آنها یک ناامیدی بزرگ در هواداران این تیم شکل داد. 

با تمام این شرایط نتیجه مقابل ایران می تواند غیرقابل پیش بینی باشد علارغم اینکه ایران به عنوان کاندیدای قهرمانی این تورنمنت از نظر کیفیت بازیکنان، شهرت و تناسب اندام برتر از ویتنام باشد.

مطمئنا اتفاق ساده ای نیست که بتوان در برابر تیمی که در جام جهانی نمایش خوبی داشته شرایط سختی شکل داد با این حال بزرگترین هدف ویتنام این است که با نسل جدید خود یک تجربه بزرگ کسب کرده و استعدادهای جوان خود را برای آینده محیا سازد. با این حال اگر آنها با تفکر شکست وارد این مسابقه شوند یک اتفاق خطرناک را شکل می دهد همانند آنچه که در 30 دقیقه پایانی بازی با عراق باعث از دست رفتن اندوخته آنان شد.

اما توجه داشته باشید با هدایت پارک هنگ سئون ویتنام بهتر بازی می کند شجاعت بیشتری در بازیهایشان هست اکنون باید دید مقابل قوی ترین رقیب در جام ملت های آسیا این شجاعت به کار آنها خواهد آمد یا خیر؟

ویتنام در دومین مسابقه خود نیز چیزی برای از دست دادن ندارد و اعتماد به نفس آنها نیز همچنان بالاست حتی در صورت باخت چرا که کادر فنی این تیم نیز فشاری را احساس نمی کند البته فراموش نکنید آقای پارک (سرمربی کره ای ویتنام) بسیار هیجان زده است برای انجام ماموریت های غیر ممکن.

تیم ملی فوتبال ایران جام ملت های آسیا 2019 تیم ملی فوتبال ویتنام
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر