کد خبر: 714200 A

جام ملت‌های آسیا

تیم ملی چین با برتری سه گله برابر فیلیپین و کسب ششمین امتیاز موفق به صعود از گروه خود شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، شاگردان مارچلو لیپی در یک بازی برتر موفق به شکست فیلیپین شدند تا در پایان روز دوم این مسابقات با کسب شش امتیاز صعود خود به مرحله بعدی را قطعی کنند.

چینی ها دقایقی پیش موفق شدند فیلیپین را با نتیجه 3 بر صفر شکست بدهند تا به عنوان دومین تیم صعود کننده به مرحله یک هشتم نهایی جام ملت های آسیا نام خود را مطرح کنند.

شاگردان لیپی در بازی آخر خود برابر کره جنوبی برای صدرنشینی بازی می کنند، تیمی که از ساعت 19:30 به مصاف قرقیزستان می رود و برای صدرنشینی در روز دوم نیاز به پیروزی پرگل دارد.

trkhyb_chyn

در نیمه اول چین بازی را بهتر آغاز کرد. در دقیقه ضربه ژائو چوری را دروازه‌بان فیلیپین مهار کرد. در ادامه چینی‌ها موقعیت‌های دیگری بر روی دروازه فیلیپین خلق کردند که یا با اختلاف کمی از کنار دروازه به بیرون رفت یا توسط مدافعان فیلیپین دفع شد. بالاخره در دقیقه 40 پاس هائو یانمین به وو لی رسید تا ضربه پای راست او به تور دروازه فیلیپین بچسبد. چین پا پس نکشید و به حملات خود ادامه داد. در دقیقه 42 ضربه هائو یانمین توسط دروازه‌بان فیلیپین مهار شد. در دقیقه 1+45 یکی از تنها موقعیت خطرناک فیلیپین رقم خورد و ضربه کوین اینگرسو توسط دروازه‌بان چین مهار شد.

چین در نیمه دوم به حملات خود ادامه داد. در دقیقه 51 پاس گائو لین به وولی رسید و ضربه او به وسیله دروازه‌بان فیلیپین دفع شد. در دقیقه پاس یائو هانمین به وو لی رسید تا شوت این بازیکن تبدیل به گل شود و بتواند در این دیدار دبل کند. در دقیقه 79 پاس یوهان چائو به وو لی رسید که ضربه او توسط دروازه‌بان فیلیپین مهار شد. در دقیقه 80 روی ارسال یک ضربه کرنر، یو دابائو توانست برای سومین بار دروازه فیلیپینی‌ها را باز کند.

پیش از این اردن به عنوان شگفتی ساز جام ملت ها موفق شده بود با 2 پیروزی برابر استرالیا و سوریه به دور بعد صعود کند.

تیم ملی چین تیم ملی فیلیپین جام ملت ها آسیا 2019
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر