کد خبر: 713852 A

جام ملت های آسیا 2019 ؛

دور اول مرحله گروهی جام ملت های آسیا به پایان رسید و اتفاقات عجیبی هم رقم خورد.

به گزارش ایلنا، جام ملت‌های آسیا دور اول مرحله گروهی را پشت سر گذاشت و نتایج جالب توجهای هم در آن رقم خورد. تیم‌هایی که هیچ حسابی روی آن ها باز نشده بود توانستند تیم‌های بزرگ را اذیت کنند و دور اول را با شگفتی سازی به پایان برسانند.

 

گروه A ؛ توقف میزبان، برد پرگل هند

در دیدار افتتاحیه این گروه تیم‌های امارات و بحرین به مصاف هم رفتند. قبل از مسابقه اکثر کارشناسان شانس پیروزی شاگردان زاکه‌رونی را بیشتر از بحرین می‌دانستند و معتقد بودند تیم میزبان تورنمنت را با یک برد پر گل آغاز خواهد کرد اما این گونه نشد و تیم بحرین بازی به مراتب ببهتری را از خود نشان داد و تا دقایق پایانی هم از امارات پیش بود اما با گل دقایق پایانی احمد خلیل ستاره تیم امارات، تیم میزبان از این شکست گریخت. در دیگر دیدار این گروه نیز تیم هند موفق شد تایلند را که میلووان رایه‌واچ را به عنوان سرمربی بالای سر خود می‌دید با نتیجه پرگل 4 بر 1 شکست داد. این شکست سنگین باعث شد تا مسئولان فوتبال تایلند رایه‌واچ را از کار برکنار کنند و تایلند ادامه مسابقات را با مربی موقت پشت سر بگذارد.

q7mtrphdnvs8ng3pq80o

 

گروه B ؛ کار بزرگ اردن ، تساوی تیم‌های جنگ زده

در این گروه استرالیا که به عنوان مدافع عنوان نایب قهرمانی در آن حضور دارد اتفاقات غیرمترقبه‌ای رخ داد. شاگردان گراهام آرنولد در تیم استرالیا در دیدار نخست مقابل اردن هر چه زدند به در بسته خوردند و با یک گل نتیجه را به تیم سختکوش اردن واگذار کردند.  در دیگر دیدار این گروه نیز دو تیم سوریه و فلسطین که شرایط سیاسی سختی را پشت سر می‌گذارند به مصاف هم رفتند که این دیدار برنده‌ای نداشت و دو تیم با نتیجه تساوی بدون گل به کار خود خاتمه دادند.

er3n0nek5uz9ws9rmcjh

 

گروه C ؛ کامبک چین ، برد میلیمتری کره‌جنوبی

در این گروه تیم کره جنوبی شانس اول صعود از گروه است این تیم که پائولو بنتو پرتغالی را بالای سر خود می‌بیند در مقابل فیلیپین قرار گرفت و این تیم را به سختی و با نتیجه 1 بر 0 مغلوب کرد. اسونگوران اریکسون سرمربی نامدار سوئدی هدایت فیلیپین را برعهده دارد که به نظر می‌رسد تیم خوبی را روانه مسابقات کرده است. در دیگر دیدار این گروه نیز چین در حالی که در نیمه اول با یک گل مغلوب قرقیزستان شده بود توانست در نیمه دوم با دو گل حریف سختکوش خود را شکست دهد و مانند استرالیا غافلگیر نشود.

vl1eseihq2cv9kypadci

 

گروه D ؛ قدرتنمایی ایران ، بازگشت دراماتیک عراق

تیم ملی ایران که با هدایت کی‌روش از شانس‌های اصلی قهرمانی در این تورنمنت است توانست در دیدار نخست خود یمن را با 5 گل از پیش رو بردارد و خط و نشان اساسی برای دیگر رقبا بکشد. ایران در این مسابقه قدرتمندانه عمل کرد واجازه خودنمایی به بازیکنان یمن را نداد و با ارائه یک بازی برتر توانست به برد برسد. عراق هم در مقابل ویتانم قرار گرفت که شاگردان کاتانچ دو بار از تیم ویتنام عقب افتادند اما هر دو بار کار را به تساوی کشاندند و در لحظات پایانی مسابقه توانستند توسط عدنان کاپیتان خود که در ایتالیا بازی می‌کند گل برتری را به ثمر رسانده و سه امتیاز شیرین را کسب کنند.

azbyyhrmhbhbktsetrri

 

گروه E ؛ برد آسان عرستان ، شروع خوب قطر

در این گروه تیم‌های عربستان و کره شمالی به مصاف هم رفتند که این دیدار کاملا یک طرفه دنبال شد و شاگردان پیتزی توانستند تیم کره‌شمالی را با 4 گل درهم بکوبند و بعد از ایران دومین پیروزی پر گل را به نام خود ثبت کنند. در دیگر دیدار این گروه نیز قطر مقابل لبنان قرار گرفت و توانست با دو گل حریف خود را شکست دهد تا نشان دهد در این دوره حرف‌های زیادی را برای گفتنت خواهد داشت.

q8iiryf28vgjnsfqmd4y

 

گروه F ؛ شگفتی ترکمنستان کامل نشد ، برد ازبکستان با جادوی هکتور کوپر

در این گروه نیز ژاپن مدعی به مصاف ترکمنستان رفت و  که نزدیک بود بلایی که برسر استرالیا آمد بر سر این تیم هم بیاید. ترکمنستان بازی جسورانه‌ای از خود نشان داد و نیمه اول را  با پیروزی پشت سر گذاشت تا زنگ خطر برای سامورایی ها به صدا در بیاید. تیم ژاپن در نیمه دوم به خود آمد و توانست سه گل به ترکمنستان بزند و با دریافت یک گل دیگر با نتیجه 3 بر 2 به سختی این تیم را شکست بدهد. در دیگر دیدار این گروه نیز ازبکستان و عمان به مصاف هم رفتند که این دیدار تا دقیقه 86 با نتیجه 1 بر 1 مساوی دنبال می‌شد تا اینکه تعویض طلایی هکتور کوپر نامدار به داد ازبک‌ها رسید و آن‌ها توانستند یک پیروزی شیریم مقابل ازبکستان را به دست بیاورند.

g5qbd5gu4vhtc4dsl4lu

جام ملت های آسیا 2019
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر