کد خبر: 713826 A

بحران مالی استقلال و یک سوال

فتحی بعد از سفر به ترکیه و امارات مدعی شد از جدایی حسینی 600 هزار دلار و از رفتن تیام هم 400 هزار برای باشگاه درآمدزایی کرده است.

به گزارش ایلنا،امیرحسین فتحی وقتی به عنوان سرپرست باشگاه استقلال منصوب شد تلاش کرد تا با تزریق پی در پی اخبار خوب، هوای ابری آبی‌ها را آفتابی کرده و هواداران رنجور و عصبانی را آرام کند. فتحی سعی کرد مانند رییس‌جمهور یک کشور بحران زده با دادن اخبار هیجانی و شعارگونه نشاط و اعتماد را به جامعه‌اش برگرداند.

از وعده استیفای حق استقلال در سوپر جام تا ادعای گرفتن مبالغ هنگفت و چند صد هزار دلاری از بازیکنانی که با وجود داشتن قرارداد به واسطه بندهایی که دست‌شان را باز گذاشته بود از استقلال جدا شده بودند.

فتحی بعد از سفر به ترکیه و امارات مدعی شد از جدایی حسینی 600 هزار دلار و از رفتن تیام هم 400 هزار برای باشگاه درآمدزایی کرده است. قرار بود از امید نورافکن و باشگاه شارلوا هم بیش از 50 هزار دلاری که در قرارداد آمده بود پول بگیرد.

روی هم رفته او ادعا کرد که  از هیچ برای استقلال دست کم یک میلیون و 50 هزار دلار درآمدزایی کرده است. معادل تومانی این مبلغ با دلار امروز بیش از 10 میلیارد تومان می‌شود. اگر درآمدهای دلاری استقلال که از ای اف سی و فیفا بابت حضور بازیکنانش در جام جهانی گرفته را هم به این مبلغ جمع بزنیم حاصل آن از 5/2 میلیون دلار هم فراتر می‌رود.

حالا اگر درآمدهای حاصل از اسپانسرها و کمک‌های که گهگاه از این طرف می‌رسد را هم در حساب و کتاب‌ها نیاوریم، باز مشخص نیست این مبلغ هنگفت دلاری که  فتحی مدعی بود از جدایی بازیکنان به حساب استقلال آورده چطور و در کجا هزینه شده‌اند؟! 

اگر این پول آمده پس چرا باشگاه از پرداخت بدهی فصل گذشته بازیکنان خودش عاجز است و نمی‌تواند هزینه‌های اردوی قطر را به موقع تامین کند؟ مدیران استقلال امروز باید روشن کنند که ادعای‌‌شان درباره آن پول‌ها درست بوده یا نه؟ اگر درست نبوده که بحث‌اش جداست ولی اگر درست بوده پس کجا رفته و چطور هزینه شده که باشگاه از پس هزینه‌های جاری‌اش بر نمی‌آید و نمی‌تواند بدهی‌های اولویت‌دارش  را تسویه کند.    

باشگاه استقلال امیرحسین فتحی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر