کد خبر: 713808 A

اعتصاب شاگردان منصوریان و شفر

بازیکنان استقلال از ابتدای هفته در اعتراض به مشکلات مالی اعتصاب کرده‌اند. نه تمرین می‌کنند و نه حاضرند به اردو بروند.

به گزارش ایلنا،بازیکنان استقلال از ابتدای هفته در اعتراض به مشکلات مالی اعتصاب کرده‌اند. نه تمرین می‌کنند و نه حاضرند به اردوبروند. وینفرد شفر هم در این شرایط حساس با بازیکنانش همراه شده یا دست کم منفعلانه عمل کرده و واکنشی از خودش نشان نداده است.

بی‌پولی و اعتصاب بازیکنان در سال‌های اخیر اتفاق و خبر تازه‌ای نیست. در لیگ شانزدهم شاگردان علیرضا منصوریان در چند نوبت دست به استعفا زدند که 15 و 26 اسفند 96 درست قبل از بازی با لکوموتیو ازبکستان در لیگ قهرمانان از جمله آنها بود.

در این خصوص یک نکته جالب توجه وجود دارد. با مرور اتفاقات گذشته می‌بینیم که استقلالی‌ها در دوران امیر قلعه‌نویی هم با مشکلات مالی فراوانی روبه‌رو بودند و حتی چند بار تصمیم به اعتصاب گرفتند اما هربار ژنرال خودش دست به کار شد و جلوی این کار را گرفت.

امیر که از معدود مربی‌های دارای قدرت مدیریت و چانه‌زنی است، خودش باشگاه را تحت فشار می‌گذاشت تا طلب بازیکنان را بدهد و حتی اگر لازم بود برای رفتن به اردو و سفر از دوستان خودش مایه می‌گذاشت و پول لازم را فراهم می‌کرد.

نفوذ و تسلط او روی بازیکنانش هم بالا بود و بدون اجازه او کسی نمی‌توانست استقلالی‌ها را دعوت به اعتراض و اعتصاب کند. شاید استقلال در شرایط بحرانی به سرمربی با مختصات اخلاقی و رفتاری قلعه‌‌نویی نیاز دارد. مدیریتی که انتظار می‌رفت با دیسیپلین مثال‌زدنی که از آلمان‌ها سراغ داریم در شفر هم می‌دیدیم!

 

استقلال وینفردشفر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر