کد خبر: 713258 A

بازیکن اسبق استقلال تهران می‌گوید بعید به نظر می‎‌رسد اضافه شدن فرهاد مجیدی به کادرفنی این تیم به دلایل فنی بوده باشد.

وینفرد شفر برای نیم فصل دوم تصمیم گرفت از فرهاد مجیدی به عنوان دستیارش در کادرفنی استفاده که همین تصمیم سرمربی آلمانی سروصدای زیادی به پا داشت. مربی جوان بدون کارنامه حرفه‌ای در وهله حساس به تیم سابقش بازگشته و با چالش‌های زیادی رو به رو است. پیروز قربانی بازیکن اسبق استقلال تهران می‌گوید بعید به نظر می‎‌رسد اضافه شدن فرهاد مجیدی به کادرفنی این تیم به دلایل فنی بوده باشد. گفت و گوی قربانی با ایلنا را می‌خوانید:

پس از جدایی شما از سردار بوکان شرایط تیم بهتر که نشد بدتر هم شد!

بالاخره هر چیزی لیاقت می‌خواهد و آقایان فکر می‌کردند که در هر شرایطی می‌شود نتیجه گرفت. با چند تیم صحبت کردم که به مربیگری‌ام ادامه دهم ولی شرایط تیم‌ها مناسب نبود. فعلا استراحت می‌کنم تا ببینم در آینده چه اتفاقی رخ می‌دهد.

در مورد حضور فرهاد مجیدی در کادر فنی استقلال نظری ندارید؟

امیدوارم که حضور او بتواند به استقلال کمک کند.

به نظر شما انتخاب فرهاد مجیدی به عنوان دستیار شفر چگونه بود؟

من از روزی که از استقلال رفتم زیاد در چند و چون باشگاه نبودم و هر وقت هم حرفی زدم نظر شخصی‌ام را گفتم که نه برای حاشیه‌‌سازی بوده و نه برای تعریف و تمجید. من همیشه نظر شخصی‌ام را گفته‌ام که الان هم نظرم را می‌گویم. من از انتخاب مجیدی خبری ندارم و نمی‌دانم چگونه او را به عنوان دستیار شفر معرفی کرده‌اند. نظر شخصی من این است که انتخاب او فنی نبوده و دلایل دیگری داشته است. حال دلایل آن چه بوده خودشان بهتر می‌دانند!

شما چطور این احساس را کردید؟

سوال من این است که آقای شفر کجا کار فنی مجیدی را دیده و به عنوان کمک معرفی کرده است؟ وقتی کسی کار مربیگری نکرده آیا می‌شود در مورد فنی او نظر داد و تصمیم گرفت؟ من به این دلیل می‌گویم که انتخاب او فنی نبود و...

پس استقلالی‌ها به آمدن مجیدی و کمکش به تیم امیدوار نباشند؟

امیدوارم که او به تیم کمک کند. قطعا من هم دوست دارم استقلال نتیجه بگیرد. حال هرکسی در تیم باشد اما نظر من در مورد حضور مجیدی در استقلال این بود که گفتم.

گفته شده باشگاه تصمیم دارد برای نقل و انتقالات نیم فصل جپارف و تیام را برگرداند.

به نظر من استقلال به جای اینکه این همه وقت بگذارد و به دنبال بازگرداندن جباروف و تیام باشد، به دنبال بازگرداندن امید ابراهیمی باشد، بهتر است. کمکی که ابراهیمی به استقلال می‌کرد، جباروف نمی‌کرد چون او فیکس استقلال نبود و بیشتر تعویضی بازی می‌کرد. امید ابراهیمی یک رهبر خوبی برای استقلال بود که همین الان اگر برگردد مفیدتر از دیگر بازیکنان خواهد بود.

استقلال با این نفرات می‌تواند مدعی قهرمانی شود؟

استقلال هنوز هم مشکل دارد و تیمی که نتواند از رقیبانش امتیاز بگیرد، مدعی نخواهد شد. تیمی که می‌خواهد قهرمان شود باید مقابل تیم‌های مدعی امتیاز بگیرد نه اینکه از سپیدرود و نفت آبادان امتیاز بگیرد. استقلال مقابل تیم‌های مدعی مشکل دارد که اگر این مشکل را برطرف نکند قطعا نیم‌فصل دوم هم به جایی نخواهد رسید.

جام ملت‌های آسیا شروع شده، نظر شما درباره شانس قهرمانی تیم ملی چیست؟

ایران قطعا می‌تواند قهرمان شود. تیم ملی باکیفیتی داریم که مهم‌تر از همه بازیکنان خود کی‌‌روش را دوست دارند و با جان و دل بازی می‌کنند. سبک بازی تیم ملی نشان داده که قهرمانی آسیا دور از دسترس نیست و می‌‌شود قهرمان شد.

تیم ملی ایران در اولین مسابقه موفق شد با نتیجه پرگل یمن را شکست بدهد.

بله بازی بسیار روان و دیدنی بود. آقای کی روش در زوج سازی خوب عمل کردند و مهدی طارمی و سردار آزمون هماهنگ بودند. تیم ملی شجاعانه بازی کرد و نتیجه هم گرفت. امیدوارم در بازی‌های بعدی هم به اینگونه باشد.

رقیبان ایران در مسیر قهرمانی چه تیم‌هایی هستند؟

ژاپن، استرالیا، کره‌جنوبی و حتی ازبکستان هم با سرمربی جدیدش رقیبان اصلی ما هستند که من فکر می‌کنم خود همین ازبکستان برای تیم‌ها مشکل‌ساز شود.

تیم ملی فوتبال ایران فرهاد مجیدی استقلال تهران پیروز قربانی وینفرد شفر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر