کد خبر: 713156 A

پیمانکار محور شمشک به دیزین راجع شب حادثه تلخی که باعث فوت یکی از کارگران پاکسازی این جاده شد، توضیحاتی را ارائه داد.

به گزارش ایلنا، در هفته های اخیر که پیست بین المللی دیزین آغاز به کار کرده، حاشیه های زیادی پیرامون بازگشایی جاده شمشک به دیزین ایجاد شده و برخی مخالفان رفت و آمد از این جاده را به دلیل بهمن گیر بودن این جاده خطرناک می دانند و حتی آن را جاده مرگ نامیده‌اند!

در همان روزهای اولیه بازگشایی پیست دیزین بود که یکی از کاگران برف روبی در این مسیر جان باخت؛ حادثه تلخی که انتقادات نسبت به مدیران را دوچندان کرد. 

کیاشمشکی، پیمانکار جاده شمشک به دیزین نیز ضمن ابراز تاسف و ناراحتی جهت فوت مرحوم صادقی اظهار داشت: شب حادثه با توجه به سابقه طولانی در امر بازگشایی جاده و شناخت کامل مکان حادثه؛ بعد از توقف بارش شروع به کار کردیم. به دلیل شیب زیاد معمولا بعد از بارندگی ٤ بهمن قابل پیش‌بینی است و بهمن این بار نیز سقوط کرده بود.

وی افزود: از ساعت ١١ تا ٢ بامداد محور و بهمن های سقوط کرده را پاک کردیم و حدود ساعت ٣ به پارکینگ رسیدیم که طی تماسی مطلع شدیم کامیون تیغ دار که مسئول تعریض جاده است، در برف حاشیه جاده و باقی مانده در بهمن پاک شده گرفتار شده است. به سرعت به سمت آن سرازیر شدیم. حدود ساعت ٤ بامداد مشغول رهاسازی آن کامیون بودیم که شرایط بد جوی و بادکوبه باعث مدفون شدن کامیون زیر برف شد و مرحوم صادقی که برای گرم شدن به کامیون پناه برده بود در آن مبحوس شد. بلافاصله با آقای هادی شمشکی مسئول برف روبی شهرداری تماس گرفتیم که ایشان تا ٤:٤٠ دقیقه در محل حاضر بودند. آقای حسن شمشکی نیز به دلیل گیر افتادن بین چرخ عقب کامیون و لودر زمان کمک گرفتن، دچار حادثه شد و پایش شکست.

کیاشمشکی در پایان گفت: بعد از تلاش بسیار و پیدا کردن مرحوم صادقی در اتاق کامیون که کاملا بی تاثیر از حجم برف، پیکر او را در برداشت، سریعا با ماشین شخصی به سمت کیوسک ابتدای جاده حرکت کردیم؛ چرا که به دلیل شرایط بد جوی آتشنشانی و آمبولانس کنار آن محل آماده کمک بودند؛ اما به خاطر روشن ماندن کامیون زیر توده بی‌نفوذ برف و جمع شدن گاز کربن‌دی‌اکسید و استنشاق آن، در لحظات اولیه ایشان جان به جان افرین تسلیم کرده بود.

شمشک دیزین
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر