کد خبر: 712903 A

دخترم را به سکو فرستادم و دو پاس گل دادم

لیگ برتر فوتبال بانوان کشور در بازی آذرخش تهران و همیاری آذربایجان غربی یک مهمان خیلی ویژه داشت، کودک 16 ماهه آرزو غیبی بازیکن تیم همیاری که در این دیدار شاهد بازی و پیروزی تیم مادرش بود.

به گزارش ایلنا، آرزو غیبی ۲۴ ساله است و صاحب دو فرزند، وی که فوتبالش را از سنین نوجوانی آغاز کرده، 5 سال به دلیل ازدواج و نگهداری از فرزندانش از زمین فوتبال دور بود اما تابستان امسال با قدرت به زمین بازگشته و معتقد است ورزش کردن به صورت حرفه‌ای در کنار مادر بودن برای او بسیار روحیه‌بخش است.

غیبی در گفتگو با ایلنا، با اشاره به شروع فوتبال حرفه‌ایش اظهار کرد: از بچگی به فوتبال علاقه بسیار زیادی داشته و در بین بازیهای بچگی بیشتر سعی می‌کردم فوتبال بازی کنم، ولی خانواده بیشتر در زمینه تحصیلی از من حمایت می کردند.

وی افزود: اولین بار در مدرسه مسابقات فوتسال بین مدارس برگزار می‌شد که بعد از این مسابقات معلم ورزشم من رو به یک مربی هندبال و ایشان هم من را به خانم هاشمی که تا پنج سال پیش سرمربی فوتبالم بودند معرفی کردند که تاثیر بسیار زیادی در فوتبال من داشتند.

غیبی افزود: دوسال به صورت حرفه‌ا‌ی فوتبال بازی می‌کردم و با وجود سن کم بازیکن فیکس بودم که به خاطر ازدواج و صاحب فرزند شدن فوتبال را برای مدتی کنار گذاشتم، ولی با حمایتهای بسیار زیاد همسرم دوباره به زمین برگشته‌ام و سعی دارم به بهترین نحو کار را ادامه دهم.

وی اظهار داشت: از تابستان امسال مجدد با داشتن دو فرزند ورزش موردعلاقه‌ام را درکنار خانم مدایم‌زاده مربی‌ام که مربی تیم ملی هم هستند شروع کردم و بسیار خوشحالم که از تجربیات ایشان استفاده می‌کنم.

غیبی هدفش را در آینده موفقیت در داوری فوتبال دانسته و تاکید کرد: ورزش کردن نه تنها وقت من را نمی‌گیرد بلکه بسیار هم برای من روحیه‌بخش بوده و برای سلامتی هم بسیار مهم است.

وی افزود: از خانواده‌ها خواهش می‌کنم اگر استعداد ورزشی در بچه‌هاشان می‌بینند پشت گوش نینداخته و از آنها حمایت کنند تا در زمینه مورد علاقه‌شان موفق شوند.

غیبی با اشاره به مبلغ پایین قراردادهای بازیکنان فوتبال بانوان گفت: از همه مسئولان خواهش می‌کنم به فوتبال بانوان توجه و رسیدگی بیشتری داشته باشند، مبلغ قراردادهای ما کم است و اگر افزایش یابد صدرصد در انگیزه و روحیه بازیکنان بسیار اثرگذار است. سقف قراردادهای ما برای یک فصل که هشت ماه است برای بازیکنی که ده سال است زحمت می‌کشد فقط 15 میلیون تومان است که در برخی تیمها ممکن است کمتر از این هم باشد.

وی افزود: امکانات تیم ما از نظر تمرینی خوب بوده و هفته‌ای یک بار کلاس بدنسازی داریم و یک ساعت و نیم هم هر روز روی چمن تمرین می‌کنیم.

غیبی تاکید کرد: در شهر ما کمبود بازیکن وجود داشته و مجبور به گرفتن بازیکن از شهرهای دیگر هستیم و بیشتر بازیکنان ما غیربومی هستند، در شهر ما یک کلاس فوتسال یا حتی مربی فوتبال یا فوتسال خانم هم نداریم.

وی در پایان با اشاره به حضور دختر 1۶ ماهه‌اش در بازی با آذرخش تهران که با برتری تیم همیاری هم به پایان رسید، گفت: در نیمه اول بازی با دخترم روی نیمکت نشسته بودیم که مربی‌ من را داخل زمین فرستاد و دخترم را به دوستانم و سرپرست تیم سپردم و وارد بازی شدم، در این بازی دو پاس گل دادم و تلاش بسیاری کردیم، حتی می‌توانستیم بیشتر ازچهار گل هم به ثمر برسانیم ولی متأسفانه به خاطر وضعیت نامناسب زمین نتوانستیم به گل‌های بیشتری برسیم.

 

photo_۲۰۱۹-۰۱-۰۷_۲۳-۳۸-۲۲

photo_۲۰۱۹-۰۱-۰۷_۲۳-۳۸-۲۸

photo_۲۰۱۹-۰۱-۰۷_۲۳-۳۸-۳۰

photo_۲۰۱۹-۰۱-۰۷_۲۳-۳۸-۳۱

photo_۲۰۱۹-۰۱-۰۷_۲۳-۳۸-۳۲

photo_۲۰۱۹-۰۱-۰۷_۲۳-۳۸-۳۴

photo_۲۰۱۹-۰۱-۰۷_۲۳-۳۸-۳۵

photo_۲۰۱۹-۰۱-۰۷_۲۳-۳۸-۳۶

 

فوتبال بانوان آرزو غیبی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر