کد خبر: 712832 A

تیم ملی کشورمان از نبود گلر یمن به بهترین شکل سود برد.

به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، تیم ملی ایران روز گذشته موفق شد با انجام یک بازی خوب و حساب شده و بهره بردن خوب از موقعیت‌هایش به برتری پرگلی در بازی نخست خود در جام ملت‌ها مقابل یمن دست پیدا کند.

یکی از بازیکنان کلیدی یمن که علیرغم تلاش زیاد کادرپزشکی این تیم نتوانست به بازی با ایران برسد، محمد عیاش، کاپیتان و گلر با تجربه این تیم بود که به دلیل مصدومیت بازی را از دست داد و جایش را به صعود السوادی جوان داد که تجربه بازی‌های این چنینی را نداشت و همین موضوع کار دست یمنی‌ها داد.

سوادی با وجود اینکه توانست چند موقعیت خوب از مهاجمان ما بگیرد ولی در مجموع نمره قبولی نگرفت و روی 4 گل از 5 گلی که دریافت کرد مقصر اصلی بود.

در موقعیت گل اول که توسط مهدی طارمی به ثمر رسید دفع ناقص سوادی توپ را مقابل پای طارمی انداخت تا در موقعیت تک به تک دروازه را باز کند. در این صحنه سوادی می‌توانست توپ را مهار کرده یا به کرنر بفرستد.

گل دوم که به نوعی گل به خودی محسوب می‌شد روی برخورد ضربه ایستگاهی دژاگه به تیر دروازه به ثمر رسید که با سوادی برخورد کرده و وارد دروازه شد.

گل سوم که مهدی طارمی روی ضربه سر به ثمر رساند شاید تنها گلی بود که خیلی نمی‌توان سوادی را مقصر دانست.

گل چهارم ایران را سردار آزمون روی دفع ناقص سوادی به واسطه ضربه طارمی به ثمر رساند و در اینجا هم اشتباه فاحش گلر یمنی تاثیر گذار بود.

در نهایت گل پنجم که توسط سامان قدوس به ثمر رسید هم با وجود اینکه شوت سخت و دقیقی بود ولی در جایی فرود آمد که سوادی حضور داشت و اگر واکنش دقیقی داشت و می‌توانست زمان بندی مناسبی روی محل فرود توپ داشته باشد مانع از گل شدن آن شود.

به هر جهت غیبت عیاش با تجربه به سود ایران تمام شد و خبر خوب این است که ظاهراً این بازیکن در دیدارهای بعدی یمن حاضر است و می‌تواند مقابل حریفان ایران در گروه به میدان برود و این به سود یاران ما تمام می‌شود.

photo_۲۰۱۹-۰۱-۰۸_۰۹-۴۴-۳۱

photo_۲۰۱۹-۰۱-۰۸_۰۹-۴۴-۲۸

تیم ملی یمن محمد عیاش صعود السوادی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر