کد خبر: 712812 A

جام ملت‌های آسیا 2019 ؛

تیم‌ملی ایران توانست با یک نمایش خوب شروع قدرتمندانه‌ای در جام ملت‌های آسیا داشته باشد.

به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، تیم ملی فوتبال ایران توانست با ارائه یک بازی تهاجمی تیم یمن را با 5 گل شکست داد. شاگردان کارلوس کی‌روش در این دیدار توانستند با در دست داشتن توپ حملات متعددی روی دروازه یمن پی‌ریزی کنند که ماحصل این حملات به ثمر رساندن 5 گل بود. در گزارش زیر نگاهی انداخته‌ایم به عملکرد تک تک بازیکنان در بازی مقابل یمن:

* علیرضا بیرانوند

دروازه‌بان تیم ایران در این دیدار اصلا به زحمت نیفتاد و واکنشی را نداشت. دلیل این امر هم بازی قدرتمندانه تیم ملی ایران بود که اجازه خودنمایی به تیم یمن را نداد. 

photo_۲۰۱۹-۰۱-۰۸_۰۹-۴۴-۳۵

* مجید حسینی

مدافع تیم ترابوزان اسپور که با یک مصدومیت کهنه پا به این رقابت‌ها گذاشت و همین امر باعث شد تا مقابل یمن نتواند مانند همیشه بازی کند. این بازیکن در نیمه اول در چند صحنه متزلزل عمل کرد و یک اخطار هم دریافت کرد که همین عوامل باعث شد بین دو نیمه جای خود را به پژمان منتظری دهد.

* مرتضی پورعلی‌گنجی

مانند همیشه فوق‌العاده بازی کرد و در تمام صحنه‌ها نفر برتر بود. پورعلی‌گنجی با تجربه یک جام ملت‌ها و یک جام‌جهانی پا به این مسابقات گذاشته و دیگر آن بازیکن جوان دروه قبل نیست و رهبر کارلوس کی‌روش در خط دفاعی به شمار می‌رود.

photo_۲۰۱۹-۰۱-۰۸_۰۹-۴۴-۳۱

* رامین رضاییان

مدافع راست پرحاشیه فوتبال ایران روز خوبی را پشت سر گذاشت و یک پاس گل را به نام خود ثبت کرد. سانتر زیبای او روی سر مهدی طارمی زمینه‌ساز گل سوم ایران شد. رضاییان نشان داد که آمادگی لازم را برای درخشش در جام را دارد و می‌تواند به خوبی از پس وظایف محوله بر بیاید.

* احسان حاج‌صفی

شاید به همراه مجید حسینی از بازیکنانی بود که در حد و اندازه‌های خود ظاهر نشد و عملکرد ضعیف تری نسبت به رامین رضاییان داشت. حاج صفی در چند نوبت از بازیکنان یمن جا ماند و در حملات نیز حضور موثری را از خود بروز نداد.

* امیدابراهیمی 

هافبک دفاعی تیم ایران که در غیاب سعید عزت‌اللهی وظیفه دوچندانی برای برقراری ارتباط بین خط دفاعی و هافبک بر عهده دارد در این مسابقه نیز توانست عملکرد خوبی از خود بر جای گذاشته و در پی ریزی حملات نقش موثری را ایفا کند.

photo_۲۰۱۹-۰۱-۰۸_۰۹-۴۴-۳۲

* اشکان دژاگه

کاپیتان تیم ملی ایران توانست یک گل زیبا را به ثمر برساند و نشان دهد که اعتماد کی‌روش به او بی دلیل نیست. دژاگه که در جام جهانی نیمکت نشین بود با انگیزه مضاعف به این مسابقات آمده تا نشان دهد حقش بوده که در روسیه بازی کند.

photo_۲۰۱۹-۰۱-۰۸_۱۰-۰۹-۰۷

* وحید امیری

هافبک تیم ترابوزان اسپور ترکیه مانند همیشه از نفرات مورد اعتماد کی‌روش بود و با جنگندگی و دوندگی زیاد برای بازیکنان دیگر فضاسازی می‌کرد و بازی موثری را از خود نشان داد.

* مهدی ترابی 

هافبک نیم فصل دوم تیم پرسپولیس در این مسابقه پیام ویژه‌ای برای برانکو و هواداران پرسپولیس داشت و آن این بود که با تمام توان می‌تواند در پرسپولیس بدرخشد. ترابی که اعتماد کارلوس کی‌روش را به خود می‌دید بارها و بارها بازیکنان یمن را جای گذاشت و روی دروازه این تیم خطرساز شد. ترابی اگر بدشانس نبود می‌توانست در دقایق پایانی بازی هم یک گل زیبا را به ثمر برساند که ضربه‌اش به تیر دروازه برخورد کرد.

photo_۲۰۱۹-۰۱-۰۸_۱۰-۰۹-۲۸

* مهدی طارمی

با ثبت دو گل و یک پاس گل بهترین بازیکن ایران در این مسابقه بود. طارمی نشان داد که از توانایی‌های بالایی برخوردار است و می‌تواند ستاره‌ی ایران در این تورنمنت باشد. عملکرد این بازیکن امیدها را در تیم کی‌روش برای یک تورنمنت فوق‌العاده دوچندان کرد.

photo_۲۰۱۹-۰۱-۰۸_۱۰-۰۹-۱۰

* سردار آزمون 

مهاجم تیم روبین کازان که در ماه‌های اخیر حواشی زیادی را پشت سر گذاشته بود عملکرد خوبی را از خود بر جای گذاشت و توانست یک گل بزند و روی یک گل هم تاثیر مستقیم بگذارد. آزمون با این گل از زیر فشار انتقادات بیرون آمد و امیدوار است این روند را ادامه دهد.

photo_۲۰۱۹-۰۱-۰۸_۰۹-۴۴-۲۰

بازیکنان تعویضی

* پژمان منتظری

مدافع باتجربه تیم ملی ایران در ابتدای نیمه دوم به جای مجید حسینی به زمین مسابقه آمد و عملکرد خوبی را از خود بر جای گذاشت. کمنظری که به سبب مصدومیت جام ملت‌های قبلی را از دست داده بود می‌خواهد همراه با تیم ملی ایران در آخرین حضور خود در این تورنمت قهرمانی را به ارمغان بیاورد.

* سامان قدوس 

وینگر تکنیکی تیم ملی ایران به جای وحیدامیری وارد زمین شد و در مدت کوتاهی که در زمین حضور داشت توانست عملکرد تاثیر گذاری از خود نشان داده و یک گل زیبا نیز به ثمر برساند.

photo_۲۰۱۹-۰۱-۰۸_۰۹-۴۴-۴۲

* کریم انصاری‌فرد

مهاجم تیم ناتینگهام فارست در این مسابقه در دقایق پایانی به جای مهدی طارمی وارد زمین شد و تلاش زیادی انجام داد تا بتواند اثرگذار باشد. کریم در این مسابقه موفق به گلزنی نشد و باید ببینیم در مسابقات آینده چه عملکردی را خواهد داشت.

تیم ملی ایران جام ملت های آسیا 2019
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر