کد خبر: 712776 A

مسائل پشت پرده فوتبال را بلدم و مربی خوبی می‌شوم

حنیف عمران‌زاده مدافع سابق استقلال از حضور فرهاد مجیدی در استقلال خوشحال بوده و معتقد است فرهاد به خانه‌اش بازگشته است.

به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، صحبت با حنیف عمران‌زاده در خصوص استقلال و شرایط این تیم همیشه جذاب است. بچه غول محبوب آبی‌ها حتی در دوران بازنشستگی هم می‌تواند چهره جذابی برای هواداران این تیم باشد و حرف‌هایش شنیدنی است. با او در مورد شرایط این روزهای استقلال و بازگشت فرهاد مجیدی و... صحبت کردی.

 

* بعد از اینکه از فوتبال خداحافظی کردی، روزها چطور برایت سپری می‌شود؟

باید بگویم می‌توانستم هنوز فوتبال بازی کنم اما جدایی از استقلال خیلی اذیتم کرد یعنی در واقع نتوانستم با آن کنار بیایم. هرجا هم که رفتم آن انگیزه‌ای را که برای استقلال داشتم، در من وجود نداشت. تصمیم گرفتم که کفش‌هایم را آویزان کنم.

 

* به نظرت چرا هر بازیکنی از استقلال و پرسپولیس جدا می‌شود یک جورایی دیگر  انگیزه فوتبال بازی کردن را ندارد؟

صد درصد به خاطر هواداران است. اگر یکی، دوسال در تیم‌های استقلال و پرسپولیس باشی می‌توانی راحت با جدا شدن از این تیم‌ها کنار بیایی اما بالای 5 سال شرایط فرق می‌کند. من تمام سال‌های جوانی‌ام را در استقلال سپری کردم و با تک تک آن خاطره دارم. به همین دلیل خیلی برایم سخت بود که با این قضیه به همین راحتی‌ها کنار بیایم.

 

* یعنی یک جورایی الان با این قضیه کنار آمده‌ای؟

بعد از خداحافظی بیشتر در کنار خانواده هستم. جا دارد در اینجا از همسرم تشکر کنم که بعد از خداحافظی خیلی مراقبم بود که از نظر روحی دچار مشکل نشوم. شاید باور نکنید واقعا سخت بود.

 

* به آن چیزهایی که در فوتبال می‌خواستی، رسیدی؟

وقتی برخورد مردم را با خودم در خیابان می‌بینم، فکر می‌کنم توانسته‌ام عملکرد خوبی از خود به جای گذاشته باشم.

 

* فکر می‌کنی می‌توانستی در همین استقلال فعلی باشی؟

به نظرم می‌توانستم در همین استقلال فعلی بازی کنم. اتفاقاتی که باعث شد من جدا شوم فنی نبود و اگر از استقلال نمی‌رفتم، حالا حالاها عضو این تیم بودم.

 

* همبازی سابقت هم به عنوان مربی جدید استقلال انتخاب شد.

آقا فرهاد به خانه خودش برگشت. من یکی خیلی خوشحالم که فرهاد برگشت چون حق امثال مجیدی‌هاست که در استقلال حضور داشته باشند. از نظر فنی هم فوتبالیست باکیفیتی است و مدارج مربیگری را در اروپا طی کرده و به نظر من حضور مجیدی یک امتیاز مثبت برای استقلال است.

 

* به نظرت می‌توانی یک روز مربی باشی؟

در وهله اول باید کلاس‌های مربیگری را بگذرانم. هدفم این است که از فوتبال دور نباشم. فکر می‌کنم اخلاقم هم طوری باشد که بتوانم مربی خوبی شوم.

 

* مسایل بیرون از فوتبال را کامل بلدی؟

خب بیشتر مسایل فوتبال، بیرون از آن اتفاق می‌افتاد. داخل فوتبال خیلی خبری نیست و من کاملا این موضوع را بلد هستم و از تجربیات چندین ساله‌ام استفاده خواهم کرد.

 

* تیم ملی هم توانست با برد پرگل مقابل یمن مردم را به قهرمانی امیدوار کند.

تیم ملی خیلی راحت به جمع چهار تیم راه پیدا خواهد کرد اما بعد از آن خیلی سخت است که بتوانی قهرمانی را به دست آوری. امیدوارم بتوانیم بعد از چهل سال قهرمان شویم و دل میلیون‌ها ایرانی را شاد کنیم.

استقلال حنیف عمران‌زاده
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر