کد خبر: 712671 A

جام ملت های آسیا 2019 - گروه D

تیم ملی کشورمان در اولین مسابقه خود در جام ملت‎‌های آسیا به مصاف یمن رفت و با ارائه بازی چشم نواز به برتری پرگل دست پیدا کرد.

به گزارش ایلنا، در اولین بازی گروه D مسابقات جام ملت‌های آسیا تیم ملی کشورمان مقابل تیم ملی یمن به میدان رفت. شاگردان کارلوس کی روش به دنبال شکست طلسم 43 ساله هستند و برای صعود از مرحله گروهی به کسب امتیاز کامل در بازی‌های گروهی نیاز دارند و در این مسابقه با ارائه بازی چشم نواز و هجومی به برتری پرگل دست یافتند.

گزارش این مسابقه را در ادامه مشاهده می‌کنید:

ورزشگاه محمد بن زیاد / دوشنبه 17 دی ماه 1397 / تماشاگران: 5300 نفر

داوران: ریاجی ساتو - هیروشی یاماچی، جوئن ماهارا(ژاپن)

اخطار: رامین رضاییان(39) از ایران / عبدالواسع المطری(78)، احمد الحیفی(80)، مدیر عبدربه(83) از یمن

 

ترکیب ایران

علیرضا بیرانوند، مرتضی پورعلی گنجی، سیدمجید حسینی(پژمان منتظری، 46)، احسان حاج صفی، رامین رضاییان، مهدی طارمی(کریم انصاری فرد، 70)، امید ابراهیمی، اشکان دژاگه، وحید امیری(سامان قدوس، 60)، مهدی ترابی و سردار آزمون

سرمربی: کارلوس کی روش

 

ترکیب یمن

سعود السوادی، محمد فؤاد(عمار همسان، 57)، مدیر عبدربه، محمد بارویس، علاء نعمان، احمد الحیفی، وحید الخیات(محمد عبدالرب، 64)، علاء الصاصی، عماد منصور، عبدالواسع المطاری() و احمد السروری

سرمربی: یان کوچیان

 

شرح گل‌ها

ایران یک - یمن صفر / مهدی طارمی، دقیقه 12: مهدی طارمی با خونسردی و به راحتی توپ برگشتی روی شوت محکم سردار آزمون را وارد دروازه حریف کرد تا ایران از یمن پیش بیفتد.

ایران دو - یمن صفر / اشکان دژاگه، دقیقه 23: ضربه ایستگاهی هافبک باتجربه با دقت از کنار مدافعان گذشت و پس از برخورد با تیرک دروازه و اشتباه دروازه‌بان حریف وارد دروازه یمن شد.

ایران سه - یمن صفر / مهدی طارمی، دقیقه 25: رامین رضاییان با ارسالی دقیق و بی نقص به محوطه جریمه یمن و بین دو مدافع حریف فضاسازی بی نظیری برای سرزنی طارمی ایجاد کرد و مهاجم تکنیکی دروازه حریف را برای دومین بار در این مسابقه باز کرد.

ایران چهار - یمن صفر / سردار آزمون، دقیقه 54: آزمون که روی گل اول مهدی طارمی نقش موثری داشت با پاس ترابی در محوطه جریمه با ضربه‌ای مطمئن دور از دستان عبداله السوادی چهارمین گل ایران در این مسابقه را به ثمر رساند.

ایران پنج - یمن صفر / سامان قدوس، دقیقه 79: دفع  ناقص مدافعا یمن پشت محوطه جریمه به سامان قدوس رسید و با ضربه‌ای تماشایی چهارمین گلزن ایران در این مسابقه شد.

 

 

دقایق حساس و حواشی مسابقه:

در نهایت این مسابقه مهیج و دیدنی با اتفاقات گوناگون با برتری پرگل شاگردان کارلوس کی روش به پایان رسید.

دقیقه 3+90: ضربه محکم مهدی ترابی از فاصله دور به تیرک دروازه یمن خورد و توپ برگشتی را هم اشکان دژاکه با ضربه بی دقت روانه اوت کرد.

سامان قدوس با گلزنی در دقیقه 78 به تعویض طلایی کارلوس کی روش تبدیل شد.

دقیقه 76: سردار آزمون از چند قدمی دروازه یمن توپ را به تیرک کوبید و شانس دبل کردن در این مسابقه را از دست داد.

دقیقه 70: مهدی طارمی پس از فریب مدافع حریف سردار آزمون را صاحب موقعیت گلزنی کرد، آزمون با کمی تعلل سعی داشت دوباره به طارمی پاس بدهد که با دخالت مدافعان توپ به کرنر رفت.

دقیقه 61: ارسال تند و تیز احسان حاج صفی در محوطه شش قدم از مقابل طارمی رد شد و به اوت رفت.

دقیقه 53: فشار حملات ایران کماکان ادامه دارد و برای دومین بار ضربه سر آزمون دفع شد؛ در ادامه شوت محکم طارمی هم با برخورد به مدافعان راهی کرنر شد. در ادامه ضربه کرنر توسط آزمون به گل تبدیل شد.

دقیقه 47: سانتر رامین رضاییان به محوطه جریمه یمن با ضربه سر دیدنی آزمون همراه شد که با واکنش دروازه بان این ضربه به گل تبدیل نشد؛ در ادامه مهدی ترابی با اثرگذاری توپ را به مهدی طارمی رساند اما تکل سنگین مدافع حریف مانع از خطرناک ظاهر شدن این موقعیت شد.

دقیقه 45: در ادامه نیمه اول تیم ملی با پاسکاری متداوم سعی در کنترل روند بازی داشت و در این قسمت موفق هم بود چرا که کمترین خط روی دروازه را شاهد بودیم و نیمه اول با برتری سه بر صفر شاگردان کارلوس کی روش به پایان رسید.

دقیقه 37: ضربه پرقدرت امید ابراهیمی پس از برخورد با مدافعان تغییر مسیر نسبی داشت و با واکنش دروازه بان یمن راهی کرنر شد. ارسال بلند کرنر نیز با ضربه سر آزمون به اوت رفت.

دقیقه 35: مهدی ترابی تا به این لحظه یکی از موثرترین بازیکنان ایران در نیمه‌ی حریف بوده و با پاس‌های دقیق و خطرناک به خوبی با سردار آزمون و مهدی طارمی خط دفاعی حریف را آزار داده‌اند.

دقیقه 31: ارسال وحید امیری با دفع خطرناک محمد فواد نزدیک بود به گل به خودی تبدیل شود که با فاصله کم از تیرک دروازه  راهی کرنر شد.

دقیقه 28: تکل مدافع یمن روی حاج صفی با وجود اینکه بازیکنان تیم ملی فوتبال ایران معتقد به خطای پنالتی بودند از سوی داور مسابقه نادیده گرفته شد و دستور به ادامه بازی داده شد.

سومین گل ایران با ضربه سر مهدی طارمی به ثمر رسید.

با وجود اینکه ضربه ایستگاهی دژاگه پس از برخورد به تیرک و دروازه بان به گل تبدیل شد، صفحه رسمی کنفدراسیون فوتبال آسیا دومین گل مسابقه را به نام السوادی ثبت کرده است.

دقیقه 21: وحید محمدی از تیم یمن با برخورد با سردار آزمون خودش را به زمین انداخت و بازی برای لحظاتی تحت تاثیر تمارض او قرار گرفت. داور مسابقه هر دو بازیکن را فرا خواند و به آنها تذکر داد.

دقیقه 20: مهدی ترابی برای چندمین بار در این مسابقه طراح حملات ایران بود و پاس عرضی او با دخالت مهدی طارمی به سردار آزمون رسید اما ضربه او با برخورد به مدافعان دور شد؛ بازیکنان ایران معتقد به خطای پنالتی بودند اما داور دستور به ادامه بازی داد.

دقیقه 19: مرتضی پورعلی گنجی با تکل به موقع در حوالی محوطه جریمه ایران توپ سروری را دفع کرد و به کرنر فرستاد. این ضربه کرنر در ادامه با ضربه سر مجید حسینی بی اثر بود و دور شد.

دقیقه 16: سانتر بلند احسان حاج صفی وارد محوطه جریمه یمن شد اما السوادی سریعتر از رامین رضاییان توپ را در اختیار گرفت.

دقیقه 12 مهدی طارمی ایران را پیش انداخت تا جو ورزشگاه با تشویق ایسلندی هواداران ایرانی برای شاگردان کارلوس کی روش تماشایی شود.

دقیقه 11: با خوش شانسی ضدحمله بازیکنان یمن خطرناک ظاهر نشد و اشتباه عجیب حاج صفی دروازه ایران را به خطر انداخت و ضربه آخر مهاجم یمن بی دقت بود.

دقیقه 10: پاسکاری موفق ترابی با مهدی طارمی پشت محوطه جریمه در نهایت با شوت طارمی و واکنش دیدنی دروازه بان توپ راهی کرنر شد.

دقیقه 7: احمد سروری در عمق دفاع ایران خطرناک ظاهر شد و ضربه پرقدرت او با فاصله از بالای دروازه ایران به اوت رفت.

دقیقه 6: بازی از سوی هر دو تیم پربرخورد و فیزیکی دنبال شده و البته بازیکنان یمن بیشتر سعی به وقت کشی داشتند.

دقیقه 5: حرکت خوب سردار آزمون پشت محوطه جریمه یمن با دخالت مدافعان بی سود ماند توپ در اختیار بازیکنان حریف قرار گرفت.

دقیقه 2: اولین حمله ایران روی دروازه یمن با ارسال خوب وحید امیری همزمان شد که با کنترل خوب دروازه بان بی ثمر باقی ماند.

تیم ملی فوتبال ایران تیم ملی فوتبال یمن جام ملت ها آسیا 2019
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر