کد خبر: 712609 A

خشکسالی جام با کی روش تمام می‌شود؟

تیم ملی فوتبال ایران از ساعاتی دیگر در ورزشگاه محمد بن زیاد مقابل یمن به میدان می‌رود.

به گزارش ایلنا، نشریه فاکس اسپورت آسیا نوشت:"تیم ملی فوتبال ایران با سرمبیگری کارلوس کی روش پرتغالی که با مصدومیت‌های زیادی دست و پنجه نرم کرده برای مسابقه امشب علیرضا جهانبخش بازیکن تیم برایتون را در اختیار ندارد. در طرف مقابل تیم ملی یمن با سرمربی اسلواک، کوشیان امید زیادی به صعود از مرحله گروهی دارد." بنابراین ما به 5 نکته کلیدی این مسابقه که امشب در ابوظبی برگزار می‌شود، نگاهی خواهیم داشت:

1) بالاترین تیم رنکینگ مقابل کمترین

رویارویی تیم ملی ایران و یمن در واقع بالاترین و پایین‌ترین رتبه‌ خواهد بود. بر اساس آخرین رنکینگ اعلام شده از سوی فیفا تیم ملی ایران درصدر آسیا و رتبه 29 جهانی قرار دارد در حالیکه یمن رتبه 127 ایستاده است.

 

2) تاریخچه ایران در جام ملت‌های آسیا

بدون شک ایران یکی از سنگین‌ترین وزنه‌های جام ملت‌های آسیاست. اینکه آنها برای چهاردهمین مرتبه در این رقابت‌های حضور دارند نشان می‌دهد که تاریخچه بزرگی در آسیا دارند. اولین حضور آنها در سال 1968 بود که میزبانی برعهده ایران بود و پس از آن رکورددار حضور در رقابت‌ها هستند.

 

3) رکورد شکست ناپذیری ایران

تیم ملی اردن شب گذشته نشان داد که تیم مدعی مانند استرالیا هم می‌تواند شکست را تجربه کند و اگر تیم ملی فوتبال ایران امشب بتواند مقابل بحرین شکست ناپذیر باشد در هجدهمین مسابقه برابر تیم‌های آسیایی شرکت کرده و بدون شکست باقی مانده است. آنها تا به امروز 11 پیروزی داشته‌اند و در 6 بازی هم به تساوی رسیده‌اند.

 

4) شروع یمن در مسابقات جام ملت‌های آسیا

یمن به همراه قرقیزستان و فیلیپین یکی از سه تیمی است که برای اولین بار جام ملت‌های آسیا را تجربه می‌کند. در حالیکه یمن برابر ایران به میدان می‌رود؛ کره جنوبی مقابل فیلیپین قرار می‌گیرد و چین هم به تساوی مقابل قرقیزستان رضایت داد. استرالیا در سال 2007 آخرین تیمی بود که در اولین تجربه جام ملت‌های آسیا به صعود از مرحله گروهی موفق شده بود.

 

5) 43 سال از آخرین قهرمانی ایران می‌گذرد

در حالیکه تیم ملی ایران رکورد بیشترین پیروزی را در مسابقات جام ملت‌های آسیا داشته اما انها پرافتخارترین تیم نیستند. تیم ملی ایران با وجود اینکه در بازه‌‌ی 1968تا 1976 به سه قهرمانی دست یافته است از آخرین قهرمانی یوزپلنگ‌ها 43 سال می‌گذرد. در 10 دوره گذشته آنها از صعود به فینال بازمانده‌اند و در سه بار راهیابی به مرحله یک چهارم نهایی از صعود به فینال بازمانده‌اند. آیا کارلوس کی روش می‌تواند به این خشکسالی در امارات پایان بدهد؟

تیم ملی فوتبال ایران جام ملت های آسیا 2019 تیم ملی فوتبال یمن
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر