کد خبر: 712195 A

دبیرکل اسبق کمیته ملی المپیک انتقاد کرد:

افشار زاده می گوید وقتی افراد ناآگاه در دیپلماسی ورزشی و مسائل بین المللی مسئولیت های مختلف می گیرند خود به خود لطمه جبران ناپذیری به ورزش وارد می شود.

به گزارش ایلنا، افشارزاده در مصاحبه با رادیو گفت و گو بیان داشت: مشکل اساسی ما در دیپلماسی ورزشی، عدم شناخت افراد و عدم آگاهی نسبت به پست های محول شده به افراد مختلف و همچنین عدم توانایی اشخاص در انجام مسئولیت های خود در سِمَت های داخلی و بین المللی است.  

وی افزود: وقتی افراد ناآگاه نسبت به دیپلماسی ورزشی و مسائل بین المللی در مسئولیت های مختلف قرار می گیرند خود به خود لطمه جبران ناپذیری به ورزش وارد می شود. متاسفانه برای برنامه ریزی در سازمان تربیت بدنی و المپیک از افراد خبره و آگاه استفاده نشده و همین موضوع، مشکلاتی را در مسائل برون مرزی برای ما ایجاد کرده است.

دبیرکل اسبق کمیته ملی المپیک خاطرنشان کرد: ما در بخش های مختلف افراد اثرگذاری را در سمت های مختلف داشتیم که به خاطر عدم آگاهی نسبت به مسائل بین المللی، حسادت و یا بی تدبیری آنها را از دست دادیم و بعد از 40 سال هنوز نتوانسته ایم به جایگاه ویژه ای در مجامع بین المللی دست یابیم و هنوز وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک برنامه ریزی که باید و شاید طراحی نکرده و از افراد آگاه استفاده نکرده اند. 

افشارزاده تصریح کرد: در مجامع بین المللی همچون اجلاس شورای المپیک آسیا  باید افرادی انتخاب می شدند که بتوانند از کرسی هایی که در آینده می گیرند دفاع کنند.

دبیرکل اسبق کمیته ملی المپیک د ضمن انتقاد از عدم ثبات در مدیریت این کرسی ها تأکید کرد: باید این سیستم در کمیته ملی المپیک حاکم شود که برای جلسات ویژه افراد خبره ای را انتخاب کنند و وزارت ورزش هم شرکت فدراسیون ها در هر اجلاسی را آنالیز و بررسی دقیق نماید و از توانایی های مختلف آنها برای شرکت در اجلاس ها اطمینان حاصل کند.

وی در پایان مطلب در رابطه با شرایط عضویت در کمیته ioc  member  اظهار داشت: از جمله شرایط عضویت در این کمیته این است که فرد، یکی از اعضای کمیته ملی المپیک کشور خودش باشد. سالیان دراز در آن پست انجام وظیفه کرده و فرد شناخته شده ای باشد. ارتباط خیلی خوبی با مجامع بین المللی داشته و در شورای المپیک آسیا و اجلاس های ioc شرکت کرده باشد.

بهرام افشارزاده کمیته ملی المپیک کمیته ملی المپیک ایران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر