کد خبر: 711969 A

استرالیا مدافع عنوان قهرمانی جام ملت‌ها ، امروز جدال خود را با تقابل با اردن استارت خواهد زد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، استرالیا که چند سالی است در قاره آسیا حضور یافته، در دوره قبلی جام ملت‌ها میزبانی این تورنمنت را برعهده داشت و در نهایت به عنوان قهرمانی دست یافت. آنها امروز و در چارچوب رقابت‌های گروه دوم جدال خود را با تقابل برابر اردن آغاز خواهند کرد. 

استرالیا از سال 2006 به عضویت کنفدراسیون فوتبال آسیا در آمد و در تمام این سال ها جایگاه خود را به عنوان یکی از قدرت های آسیا حفظ کرده است. در سه حضور قبلی خود نتایج خوبی را کسب کرده است تا در همین مدت کوتاه به یکی از پر افتخارترین تیم های این جام در تاریخ محسوب شوند.

بدترین نتیجه کسب شده توسط آنها به سال 2007 برمی گردد که در مرحله یک چهارم نهایی در پنالتی‌ به ژاپن باختند و حذف شدند. این در حالی است که در سال 2015 در حالی که میزبانی جام را برعهده داشتند اولین عنوان قهرمانی خود را کسب کردند.

امسال هم آنها بعد از ناکامی در جام جهانی و کسب تنها یک امتیاز به امارات آمده اند تا با موفقیت در این مسابقات خاطرات تلخ حضور در روسیه را فراموش کنند. استرالیا با وجود حضور و سابقه کوتاه‌تری که نسبت به سایر رقبایش در این جام دارد نتایج خوبی را از خود بر جای گذاشته‌ است. آنها در میان تیم‌هایی که حداقل 15 بازی را در جام انجام داده اند بهترین آمار را در تعداد برد و باخت را داراست؛  10 پیروزی، سه تساوی و سه شکست نتایج درخشانی ست که استرالیایی ها به آن دست یافته اند.

برگ برنده استرالیا در این مسابقات را می‌توان خط دفاع مستحکم آن‌ها دانست که در 14 بازی گذشته خود تنها شش گل دریافت کرده‌اند و نکته جالب اینجاست که استرالیا تاکنون در مسابقات آسیایی خود مقابل حریفان بیشتر از یک بار دروازه‌اش باز نشده است. 

گزارش: فاطمه نظیف

 

استرالیا جام ملت ها آسیا 2019
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر