کد خبر: 711884 A

استقلال در پایان نیم فصل اول از 15 بازی و 45 امتیاز ممکن 25 امتیازکسب کرد تا با میانگین 6/1 امتیاز از هر مسابقه به کارش پایان دهد.

به گزارش ایلنا،استقلال در پایان نیم فصل اول از 15 بازی و 45 امتیاز ممکن 25 امتیازکسب کرد تا با میانگین 6/1 امتیاز از هر مسابقه به کارش پایان دهد. جالب است بدانید با همین مقدار و عملکرد هم استقلالی‌ها یکی از نیم‌های خوب‌شان در چند سال اخیر را پشت‌سر گذاشته‌اند. البته شفر برای موفقیت در پایان فصل باید این آمار و میانگین را حدود یک امتیاز افزایش دهد که با توجه به رقبای قدرتمند و مشکلات استقلال کار سختی به نظر می‌رسد. به همین بهانه میانگین امتیازهای کسب شده توسط استقلال در 6 فصل اخیر را بررسی می‌کنیم. از آخرین قهرمانی آبی‌پوشان در لیگ برتر با امیر قلعه‌نویی و تا نیم‌فصل دوم رویایی با پیرمرد آلمانی که ثمره‌اش فتح جام حذفی بود. سوال این است که شفر برای قهرمان شدن باید چند امتیاز بگیرد و به چه میانگینی برسد؟

لیگ دوازدهم

آخرین قهرمانی استقلال در لیگ برتر، آخرین فصلی بود که بازی‌ها با حضور 18 تیم برگزار شد. ژنرال و شاگردانش از 17بازی نیم فصل اول 31 امتیاز به دست آوردند و به طور میانگین82/1 امتیاز  گرفتند. آبی‌ها در نیم‌فصل دوم هم 36 امتیاز به جیب زدند تا میانگین شان اینبار به 1/2 امتیاز از هر بازی برسد. در پایان فصل هم استقلال 67 امتیاز گرفت و در مجموع با میانگین 97/1 امتیاز به کارش پایان داد تا قهرمان لیگ برتر شود.

لیگ سیزدهم

استقلال در نیم فصل اول لیگ سیزدهم از 15 بازی 27 امتیاز به دست آورد. یعنی میانگین 8/1 امتیاز از هر مسابقه کسب کردند. در نیم‌فصل دوم استقلال فقط 26 امتیاز گرفت و میانگین‌اش به 73/1 امتیاز کاهش پیدا کرد. در مجموع هم استقلال با 53 امتیاز، میانگین 76/1 را برای خودش ثبت کرد. آبی‌ها با این میانگین حتی موفق به کسب سهمیه آسیایی هم نشدند!

لیگ چهاردهم

امیر قلعه‌نویی در آخرین و بدترین فصل حضورش، از 30 بازی فقط 47 امتیاز گرفت و میانگین 56/1 را به نام خودش ثبت کرد. آبی‌پوشان در نیم فصل اول 24 امتیاز گرفتند و میانگین‌شان 6/1 بود. در نیم فصل دوم هم آنها فقط 23 امتیاز کاسب شدند که میانگین‌شان به 53/1 کاهش پیدا کرد. قلعه‌نویی با این آمار از استقلال جدا شد.

لیگ پانزدهم

استقلال با پرویز مظلومی بهترین نتایج نیم‌فصل اولش در سال‌های اخیر را تجربه کرد. 30 امتیاز از 15 بازی و میانگین 2 امتیاز از هر مسابقه  شروع خوبی برای سوبله چوبله و شاگردانش بود. اما این آمار خوب در نیم‌فصل دوم به شدت خراب شد. استقلال این بار از 15 بازی فقط 22 امتیاز به دست آورد و میانگین‌اش 46/1 امتیاز بود که یکی از بدترین نیم‌فصل‌های آبی‌پوشان محسوب می‌شود. استقلال در آن فصل 52 امتیاز کسب کرد و با میانگین 73/1 این مرتبه سهمیه آسیایی گرفت.

لیگ شانزدهم

استقلال در اولین فصل حضور علیرضا منصوریان، مانند دور برگشت لیگ پانزدهم، یکی از بدترین نیم فصل سال‌های اخیرش را پشت سر گذاشت. کسب 22 امتیاز یعنی به‌طور میانگین فقط 46/1 امتیاز  از هر مسابقه! البته علیمنصور نیم فصل دوم جبران کرد و بهترین نیم فصل دوم استقلال در چند فصل اخیر را رقم زد. آن هم با پنجره بسته زمستانی! استقلال در دور برگشت 35 امتیاز گرفت و میانگین‌اش به 3/2 امتیاز از هر مسابقه رسید. در مجموع آبی‌ها با 57 امتیاز به میانگین 9/1 امتیاز رسیدند که فقط 7/0 از لیگ دوازدهم که قهرمان شدند کمتر بود.

لیگ هفدهم

بدترین نیم‌فصل استقلال به بازی‌های دور رفت لیگ هفدهم برمی‌گردد که آبی‌پوشان با کسب فقط 20 امتیاز کارشان را به پایان بردند. این  تعداد امتیاز از 15 بازی یعنی فقط 3/1 امتیاز از هر مسابقه که کمترین میانگین ثبت شده برای استقلالی‌هاست. این آمار باعث شد تا منصوریان در اواسط نیم فصل اخراج شود و جای خودش را ابتدا به مک درموت و سپس وینفرد شفر بدهد. تیم پیرمرد آلمانی در نیم فصل دوم 34 امتیاز گرفت و به طور میانگین 26/2 از هر بازی گرفت. در مجموع استقلال با کسب 54 امتیاز میانگین 8/1 را برای خودش ثیت کرد.

 لیگ هجدهم

 همان طور که اشاره شد استقلال در نیم فصل اول لیگ هجدهم 25 امتیاز گرفت و به طور میانگین 6/1 امتیاز از هر بازی دارد. شفر برای تکرار یا شکستن رکورد میانگین 26/2 امتیازی خودش باید مانند فصل قبل حداقل 34 امتیاز کسب کند. البته او اگر تیم سرحالی را بسازد و  بتواند 35 امتیاز و بیشتر کسب کند، آن وقت هم بالاتر از علیمنصور و قلعه‌نویی رکورد دار خواهد شد و هم می‌تواند به قهرمانی لیگ برتر امیدوار باشد. اما حتی برای رکورد فصل قبل هم شفر و استقلالی‌ها کار سختی پیش رو دارند و این باید به خوبی تقویت و مهیای حضور در میدان شود.

 

 

استقلال وینفرد شفر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر