کد خبر: 711875 A

با برکناری لوپتگی از سرمربیگری رئال مادرید نیمکت این تیم به سانتیاگو سولاری سرمربی تیم جوانان باشگاه رسید و او با شروع خوب توانست امیدها را در این تیم زنده کند.

به گزارش ایلنا ؛ بعد از انتصاب سانتیاگو سولاری بازیکن سابق رئال مادرید در مقام سرمربیگری این تیم او توانست با نتیجه گیری در بازی های ابتدایی فصل امید را در دل هوادارن قهرمان فصل پیش اروپا زنده کند و نوید بخش حضور یک سرمربی قدرتمند و جوان روی نیمکت این تیم را داد؛ اتفاقی که پیش از این زیدان با اولین تجربه مربیگری خود در این باشگاه و کسب افتخارات پیاپی نشان داد اما اکنون باید دید سولاری با توجه به مشکلاتی که پیش رو خواهد داشت قادر به تکرار آن خواهد بود یا خیر.

در مصاحبه اخیر سولاری مدعی شده است که از شرایط اخیر رئال مادرید خوشحال است و این وضعیت وضعیت مناسبی برای این تیم است ؛ ادعایی که عده ی زیادی موافق آن نیستند و دلایلی را نیز برای مناسب نبودن وضعیت تیم 4 ام لالیگا در این فصل بیان میکنند.

در زیر به 6 دلیل عدم موفقیت کامل سولاری در مادرید میپردازیم.

1- رتبه نامناسب در جدول لالیگا:

در ابتدای روی کار آمدن سولاری تیم مادریدی در رتبه نهم جدول لالیگا قرار داشت اما این سرمربی توانست باعث صعود رئال تا رتبه ی چهارم شود اما فاصله 7 امتیازی با بارسلونا در صدر جدول، شکست  سنگین 5-1 در الکلاسیکو  و عدم نتیجه گیری مناسب برابر تیم های نیمه بالایی جدول  عواملی است که عدم موفقیت سولاری در لالیگا را نشان میدهد .

2- فرم نامناسب بازی :

اکثر کارشناسان برد 3-0 رئال مادرید برابر  رم را بهترین بازی و نتیجه ی این تیم زیر نظر سولاری میدانند ،اما در همان مسابقه نیز شاگردان سولاری نتوانستند نمایشی مقتدر در حد و اندازه تیمی که 8 بازیکن در فهرست توپ طلا دارد داشته باشند و اگر کم دقتی بازیکنان رم نبود نتیجه دیگری حاصل میشد .

3- باخت های سنگین و عجیب :

علاوه بر باخت سنگین 5-1 در ال کلاسیکو رئال  نتایج دور از انتظار دیگری نیز در این فصل داشته  که از جمله آن ها میتوان به باخت در برابر زسکامسکو در لیگ قهرمانان اشاره کرد ، تیمی که در گروه خود با قعر نشینی از دور رقابت ها حذف شد . از دیگر نقاط سیاه کارنامه سولاری میتوان به باخت 3-0 برابر ایبار در لالیگا اشاره کرد که نتیجه ای ضعیف برای قو های سپید مادرید است.

4- مصدومیت فراوان بازیکنان :

از دیگر مواردی که باعث عدم خوشحالی سرمربی اسپانیایی از وضعیت تیمش میشود تعداد زیاد مصدومان است که از جمله ی آن ها میتوان به آسنسیو ، بیل ومارسلو اشاره کرد .

5- وضعیت نامناسب ایسکو: 

از ابتدای حضور سولاری روی نیمکت رئال مادرید افت ایسکو آغاز شد و این بازیکن به یک نیمکت نشین مطلق تبدیل شد و اکنون در نبود بیل و آسنسیو این تیم نیاز مبرم به بازگشت ایسکو به فرم مناسب خود دارد .

6- سانتیاگو برنابئو خالی :

از حقایقی که سولاری نمیتواند آن را انکار کند افت شدید تعداد تماشاگران حاضر در ورزشگاه خانگی رئال مادرید است و این امر در نتیجه نا امیدی اکثر هواداران از تیم فعلی و بی توجهی به وضعیت تیم شده است .

منبع: مارکا

رئال مادرید سانتیاگو سولاری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر