کد خبر: 711860 A

علی فتح‌ا... زاده در گفت‌وگو با ایلنا:

مدیرعامل سابق استقلال حضور فرهاد مجیدی در کادرفنی این باشگاه را مثبت ارزیابی می‌کند و اعتقاد دارد بازیکن محبوب هواداران این تیم قادر است آنها را در ادامه مسیر کمک کند.

به گزارش ایلنا، علی فتح‌ا... زاده اعتقاد دارد مدیران استقلال خیلی حواسشان به فرهاد مجیدی باشد که همانند منصوریان، سرمایه خود را به هدر ندهند. با مدیر سابق استقلال در خصوص حضور فرهاد مجیدی در کادرفنی، بحث خصوصی‌سازی سرخابی‌ها و همچنین پیش‌بینی‌اش از عملکرد تیم ملی در جام ملت‌های آسیا صحبت کردیم.

بالاخره شاگرد شما در استقلال دستیار وینفرد شفر شد.

فرهاد در حقیقت به خانواده خودش بازگشت. من همیشه حساسیت زیادی روی سرمایه‌های استقلال دارم. امیدوارم دوستان در باشگاه استقلال از فرهاد خان عزیز مراقبت کنند تا هدر نرود. زیرا که ما علی منصوریان را سوزاندیم و نباید این اتفاق هم برای فرهاد مجیدی بیفتد. امثال این بازیکنان که بین مردم محبوبیت دارند، خیلی کم است. این یک فرصت طلایی هم برای فرهاد است و هم برای استقلال. امیدوارم هر دو به نوع مطلوب از آن استفاده کنند.

اما خیلی‌ها معتقدند مجیدی آمده تا روزی سرمربی استقلال شود.

دیر یا زود فرهاد مجیدی سرمربی استقلال خواهد شد اما این را بگویم فرهاد یک نوع معرفت‌های خاص دارد. او خیلی صادقانه کار می‌کند و دنبال زدن زیرآب کسی نیست. من باید به جرات بگویم بعد از انقلاب فرهاد مجیدی جزو سه تای اول بازیکنانی است که از نظر فنی و تکنیکی در ایران خاص بوده‌اند. این را بدانید فرهاد کارش زیرآب زنی نیست. او خودش می‌داند که باید دو سال کار کند و تجربه کسب کند. شفر هم بالاخره روزی به کشورش بازخواهد گشت و مجیدی می‌تواند سرمربی استقلال شود.

شما خیلی دوست داشتید فرهاد مجیدی در زمان مدیریت‌تان به استقلال بیاید؟

خب من خیلی این موضوع را دوست داشتم که مجیدی زمان مدیریت من به استقلال بیاید اما فرهاد که نمی‌توانست تا آمدن من منتظر بماند. شاید من هیچ وقت دیگر به استقلال بازنگردم اما این را بگویم پدر همیشه حواسش به پسر هست. وقتی او آمده انگار من خودم در استقلال هستم. امیدوارم روزی جام آسیا را در دستان فرهاد ببینم.

این روزها بحث خصوصی‌سازی دو باشگاه استقلال و پرسپولیس دوباره از سر گرفته شده است.

در مورد این موضوع بارها بحث کرده‌ام. من به این موضوع مشکوک هستم. فکر می‌کنم دوباره دارد با احساسات هواداران استقلال و پرسپولیس بازی می‌شود. یک جورایی این موضوع از سر بازکنی است. بیست سال است که این صحبت‌ها عنوان می‌شود و آخر هم هیچی نمی‌شود. اینها بدهی‌های خودشان را هم به مدیران نسبت داده‌اند آن هم به خاطر سیاست‌های غلطی است که در پیش گرفته شده است. من بارها گفته‌ام استقلال و پرسپولیس می‌توانند روی هم سالانه 200 میلیارد درآمد داشته باشند. اما الان سالانه 100 میلیارد به این دو باشگاه داده می‌شود و بقیه این پول معلوم نیست چه می‌شود.

فکر نمی‌کنید استقلال در نقل و انتقالات کمی عقب است؟

من نگران این موضوع هستم. فرصت هم نشده است که با فتحی دراین خصوص صحبت کنم. اما می‌دانم او به فکر است و باید هرچه سریع‌تر نقل و انتقالات برای استقلال شروع شود. زیرا اگر ما نتوانیم بازیکنان مدنظر را جذب کنیم آن وقت با از دست دادن امتیاز از قافله قهرمانی عقب خواهیم افتاد.

جام ملت‌ها از فردا برای تیم ملی ایران آغاز خواهد شد.

امیدوارم شروع را با برد آغاز کنیم و در بازی فینال یک طرف قضیه تیم ایران باشد. اگر تیم ملی کشورمان بتواند به فینال برود، برای تماشای آن بازی‌ها به امارات سفر خواهم کرد.

استقلال علی فتح‌ا... زاده فرهادمجیدی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر