کد خبر: 711724 A

مهاجم نیجریه‌ای پرسپولیس یکی از نفراتی بود که در فهرست خروجی برانکو قرار گرفت و این تصمیم واکنش‌های مختلفی به همراه داشت.

به گزارش ایلنا، این مساله خارجی و داخلی هم ندارد. مخصوصاً اینکه اگر بازیکن جدید نتواند ارتباط خوبی با بازیکنان سابق این تیم‌ها برقرار کند، به طور حتم موفقیتی در این تیم‌ها کسب نخواهد کرد. گادوین منشا، بازیکن موفق پیکان و با عملکرد عالی در این تیم، نه تنها نتوانست موفقیتی در پرسپولیس کسب کند، بلکه در کمال ناباوری در نیم‌فصل رقابت‌ها از این تیم کنار گذاشته شد.

 گادوین منشا مهاجم خارجی که کارش را با پیکان در لیگ برتر فوتبال کشورمان شروع کرد، بعد از یک موفقیت فوق‌العاده در این تیم، راهی پرسپولیس شد تا شانس‌اش را در این تیم نیز امتحان کند. منشا در ترکیب پیکان 28 بار به میدان رفت و در حالی که پیکان اوضاع و احوال خوبی نداشت، توانست 15 گل برای این تیم به ثمر برساند.

 حضور این بازیکن در پرسپولیس با اتفاقات عجیبی عجین شد. پرسپولیس در روزهایی که انتظار می‌رفت به خاطر محرومیت از نقل و انتقالات نتواند عملکرد خوبش در لیگ شانزدهم را تکرار کند، این تیم با حمایت هواداران، مدیریت، کادرفنی و همچنین تلاش بازیکنان، به موفقیت‌های بهتر و بالاتری دست یافت. دقیقاً برعکس آنچه برای گادوین منشا رخ داد. مهاجم خارجی که توانسته بود با نخستین فصل حضور در فوتبال کشورمان به پرسپولیس راه پیدا کند، نه تنها نتوانست عملکردش در پیکان را در پرسپولیس تکرار کند، بلکه حتی به‌عنوان یک مهاجم معمولی هم نتوانست از خود نمایش خوبی بجا بگذارد.

 در هفته‌های نخست لیگ هفدهم منشا مورد انتقاد بسیاری قرار گرفت و عملکرد او را به چالش کشیدند اما ادامه موفقیت‌های پرسپولیس باعث شد توجه بیشتری به عملکرد این مهاجم خارجی نشود و از طرف دیگر محرومیت پرسپولیس از نقل و انتقالات نیز از جدایی زودهنگام منشا از جمع سرخ‌پوشان جلوگیری کرد. انتقادها به منشا به همین دلایل خیلی اوج نگرفت اما در جواب چند انتقاد صورت گرفته، اینطور بیان می‌شد که بازیکنان پرسپولیس به منشا پاس نمی‌دهند و به همین خاطر او نتوانسته مثل پیکان برای پرسپولیس گلزنی کند.

در هفته سوم لیگ هفدهم دیدار پرسپولیس با نفت تهران برگزار شد و سرخ‌پوشان توانستند این تیم را با نتیجه سه بر صفر مغلوب کنند و به شادی با هوادارانشان بپردازند. اما در همین حین اتفاق عجیبی رخ داد، ایگور پانادیچ از گادوین منشا درخواست کرد که او هم به همراه سایر بازیکنان به سمت هواداران برود اما منشا با عصبانیت سر مربی دروازه‌بانان تیمش فریاد زد که بازیکنان به من پاس نمی‌دهند. منشا در ادامه به رختکن رفت و در شادی بازیکنان شرکت نکرد و حتی اصرار دیگران هم فایده‌ای نداشت.

در هر صورت منشا در پرسپولیس ماند اما بلافاصله بعد از رفع محرومیت پرسپولیس از نقل و انتقالات، این بازیکن در فهرست خروجی سرخ‌پوشان قرار گرفت.

 این کار باعث شد تا زخم کهنه پرسپولیس دوباره سرباز کند و منشا در نخستین مصاحبه‌اش باز هم از پاس ندادن بازیکنان حرف بزند.

 به هر حال مهاجم موفق پیکان، با ناکامی مطلق از پرسپولیس رفت اما این سوال پیش می‌آید که آیا این سرنوشت مهاجمان بعدی پرسپولیس نیز خواهد بود؟ طی روزهای گذشته بارها و بارها به طور جدی درباره حضور یک مهاجم خارجی دیگر در این تیم سخن گفته شده است و به نظر می‌رسد که برانکو به دنبال یک مهاجم خارجی است و البته بازیکنان تمایل دارند یک مهاجم دیگر در پرسپولیس حضور داشته باشد. با این اوصاف باید منتظر تکرار سرنوشت منشا، برای مهاجم خارجی بعدی پرسپولیس باشیم و یا برانکو این‌بار این موضوع را بهتر مدیریت خواهد کرد؟

آمار وحشتناک برای منشا: چهل و سه بازی، 5 گل/ 15 بازی یک گل

گادوین منشا مهاجم نیجریه‌ای تیم فوتبال پرسپولیس که با قراردادی دو ساله به این تیم پیوسته بود در فهرست مازاد برانکو قرار گرفته و در نیم‌فصل دوم جایی در این تیم نخواهد داشت.  گادوین منشا در 43 بازی برای سرخ‌پوشان به میدان رفته است که حاصل آن تنها 5 گل بوده. این مهاجم خارجی در نیم‌فصل اول هجدهمین دوره لیگ برتر در ۱۵ بازی تنها یک گل به ثمر رساند و این آمار ناامید کننده باعث شد تا برانکو مصمم به کنار گذاشتن او از فهرست تیمش شود.

 همانطور که گفته شد منشا قبل از تیم پرسپولیس در تیم فوتبال پیکان عضویت داشت و بعد از مهدی طارمی که با ۱۶ گل آقای گل لیگ برتر شده بود توانست با ۱۵ گل در رده دوم گلزنان لیگ قرار بگیرد اما در پرسپولیس آمار وحشتناکی را بجا گذاشت که در نهایت منجر به جدایی از جمع سرخ‌پوشان شد.

 

محمد حاجی خانی

پرسپولیس برانکو برانکو ایکوانکوویچ گادوین منشا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر