کد خبر: 711711 A

وبسایت «فوتبال عراق» در یکی از گزارش‌هایش به طور مفصل وضعیت تیم ملی عراق را برای حضور در جام ملت‌های آسیا بررسی کرده است.

به گزارش ایلنا، عراقی‌ها که پس از مشکلات فراوان جنگ با گروه‌های مختلف حالا به آرامش نسبی رسیده‌اند، در گروهی نسبتا آسان با یمن، ویتنام و ایران همگروه هستند. این رسانه عراقی پیش‌بینی کرد که این تیم در مقابل ایران 3 بر یک بازنده شود اما با 6 امتیاز از گروه صعود کند.

در این گزارش آمده است: «هواداران به خوبی از مشکلات تیم ملی عراق آگاه هستند اما با این وجود همچنان انتظار از شیرهای بین‌النهرین بسیار بالاست. با وجود تغییرات فراوان مدیریتی، تصمیم‌های اشتباه راهبردی و فقدان برنامه‌ریزی بلند مدت، کاتانچ همچنان استعدادهای بسیار خوبی را در اختیار دارد. مدیران فوتبال در عراق که در این سال‌ها کار زیادی برای پیشرفت فوتبال انجام نداده‌اند، انتظار دارند تیم ملی عراق با بزرگان فوتبال آسیا رقابت کند و همچنین برخی از هواداران می‌گویند تیم باید تا یک چهارم نهایی یا حتی نیمه نهایی صعود کند و کمتر از این را یک شکست می‌دانند! آنها می‌گویند تیم سال 2015 توانست چنین کاری کند اما شرایط آن روز با الان متفاوت است؛ یونس محمود، یاسر کاظم و سالام شاکر دیگر در تیم ملی نیستند اما با توجه به قرعه‌کشی خوب می‌توان به صعود از گروه امیدوار بود. ما باید ویتنام و یمن را شکست دهیم تا هیچ چیز برای بازی با ایران باقی نماند.

با هدایت کاتانچ عراق یک تیم بسیار خوب است. علی عدنان، بشار رضا، احمد یاسین و... همگی بازیکنانی جذاب و هیجان‌انگیز هستند و می‌توانند برای هر حریفی مشکل ایجاد کنند. انرژی و سرعت محمود داوود بازیکن جوان می‌تواند حربه خوبی برای حمله به رقبا باشد. البته سرمربی کار سختی برای ایجاد توازن بین خط دفاع و خط حمله خواهد

داشت.

فوتبال در عراق همه چیز است، در جایی که اتفاقات برای جشن گرفتن بسیار کم هستند. پس از یک دوره بی‌ثباتی سیاسی از سال 2003 به نظر می‌رسد کشور امنیت پیدا کرده با این حال مشکلات همچنان وجود دارند؛ از جمله نبود نیازهای اساسی چون غذا و آب. جنگ‌های دایمی باعث شده تا فوتبال به تنها دلخوشی مردم در این منطقه تبدیل شود، نتیجه آن را می‌توان در کارهای هنرمندان و موسیقی‌های ساخته شده توسط آنها برای تیم ملی مشاهده کرد. همیشه مردم انتظار بالایی از عراق دارند و بازیکنان با وجود تمام مشکلات باید این انتظارات را برآورده کنند.»

تیم ملی فوتبال ایران تیم ملی فوتبال عراق جام ملت های 2019 امارات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر