کد خبر: 711608 A

جام ملت‌های آسیا امروز برگزار خواهد شد و در بازی افتتاحیه دو تیم بحرین و امارات برابر هم صف آرایی خواهند کرد.

به گزارش ایلنا، در بازی افتتاحیه مسابقات جام ملت‌های آسیا هر دو تیم به دنبال کسب برتری برای ثبت نام خود در تاریخ این مسابقات هستند اما برای میزبان این بازی‌ها که رویای قهرمانی در سر دارد مسمم است تا با کسب سه برتری به عنوان صدرنشین از گروه A صعود کند.

در حالی که تمامی علاقه مندان به فوتبال منتظر رسیدن شروع این مسابقه هستند، سایت فاکس اسپورت آسیا نگاهی گذرا به 5 نکته کلیدی بین دو تیم پیش از رویارویی آنها انداخته است

1) دومین تقابل در تاریخ مسابقات جام ملت‌های آسیا

بازی امروز دومین رویارویی دو تیم در مسابقات جام ملت‌های آسیا خواهد بود. اولین دیدار دو تیم در کانابرا در استرالیا برگزار شد؛ جام ملت‌های سال 2015. امارات در آن مسابقه با نتیجه دو بر یک به پیروزی دست یافته بود.

 

دومین میزبانی امارات

جام جهانی 1996 هم به میزبانی امارات برگزار شده بود و بهترین نتیجه این کشور در مسابقات جام ملت‌های آسیا در آن دوره ثبت شد. آنها به فینال رسیدند و مقابل عربستان با نتیجه 4 بر دو در وقت‌های اضافه شکست خوردند تا به نایب قهرمانی بسنده کنند. از 9 میزبان گذشته این رقابت‌ها تنها دو قهرمان معرفی شده است.

 

3) امارات؛ حریف آسان

تیم ملی امارات در 11 دوره اخیری که از جام ملت‌های آسیا برگزار شده در 10 دوره حضور داشتند.  با این حال آنها در سه دوره حذفی از نه دوره گذشته حضور داشتند. بهترین نتیجه آنها پایان سال 1996 است، در حالی که سال 1992  به مقام چهارم رسیدند و در سال 2015 به رده سومی بسنده کردند.

 

4) پنجمین حضور بحرین

بازیکنان تیم ملی فوتبال بحرین برای پنجمین بار در مسابقات جام ملت‌های آسیا شرکت می‌کنند. آنها برای اولین بار در سال 1988 برای رقابت واجد شرایط شدند و در مراحل گروهی حذف شدند. هنگامی که آنها در سال 2004 به رقابت‌ها بازگشتند به رتبه سوم رسیدند. آنها در سال 2007، 2011 و 2015 هم حضور داشتند. با این حال آنها هرگز در مرحله گروهی حذف نشده‌اند.

 

5) عملکرد فاجعه بار خط دفاعی یمن

از 18 مسابقه‌ای که تیم ملی یمن در جام ملت‌ها آسیا برگزار کرده آنها در 18 مسابقه گل دریافت کرده و نتوانستند کلین شیت کنند. آنها تنها در سال 1998 برابر کویت به تساوی بدون گل دست یافتند. بیشترین گلی که آنها دریافت کردند در مسابقه مقابل ژاپن در نیمه نهایی سال 2004 بود که 4 بر صفر شکست خوردند.

تیم ملی امارات تیم ملی بحرین افتتاحیه جام ملت های آسیا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر