کد خبر: 711406 A

مروری بر چهار دیدار افتتاحیه گذشته؛

دیدار افتتاحیه جام ملت‌های آسیا امروز بین دو تیم امارات و بحرین در ورزشگاه زاید اسپورت سیتی ابوظبی برگزار خواهد شد.

به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، جام ملت‌های آسیا 2019 از امروز در امارت آغاز خواهد شد و بیست و چهار تیم در شش گروه برگزار می‌شود. تیم میزبان نیز در گروه A با تیم‌های تایلند، هند و بحرین همرگوه است و باید در دیار افتتاحیه این رقابت‌ها رودروی بحرین قرار بگیرد. به همین بهانه دیدارهای افتتاحیه 5 دوره اخیر جام ملت‌های آسیا را بررسی می‌کنیم:

2015، کامبک کانگوروها مقابل کویت

تیم ملی استرالیا که برای نخستین بار میزبانی این تورنمنت را در اختیار داشت در دیار افتتاحیه رودروی کویت قرار گرفت و در این دیدار توانست با نتیجه‌ای سنگین این تیم را شکست دهد. شاگردان پوسه‌کوگلو ابتدا در دقیقه‌ی 8 دروازه خود را توسط فاضل باز شده دیدند اما توانستند با چهار گل تیم کویت را شکست داده و آغازی پرقدرت در این مسابقات داشته باشند. برای استرالیا در این دیدار تیم‌کیهیل، ماسیمو‌لونگو، میل یدیناک و جیمز ترویسی گلزنی کردند. استرالیا در پایان این رقابت‌ها با شکست کره‌جنوبی در وقت‌های اضافی به مقام قهرمانی رسید.

Image result for australia kuwait 2015

2011، یاران جباروف میزبان را نقره‌داغ کردند

تیم ملی قطر میزبان این دوره از رقابت بود و در دیدار افتتاحیه نیز در مقابل تیم ازبکستان قرار گرفت و شکست تلخی را در مقابل این تیم متحمل شد. در این مسابقه تیم ازبکستان با دو گل احمدوف و سرور جباروف توانست تیم میزبان را شکست داده و شروعی خوب در این تورنمنت داشته باشد. در دیدار نهایی این مسابقات نیز تیم‌های ژاپن و استرالیا به مصاف هم رفتند که ژاپن در وقت‌های اضافی توانست بر استرالیا غلبه کرده وقهرمان این رقابت‌ها شود.

Related image

2007، عجیب‌ترین میزبانی، عجیب‌ترین قهرمان

این تورنمنت متفاوت از تمام مسابقات قبلی برگزار شد زیرا چهار کشور به طور همزمان از آن میزبانی می‌کردند. تایلند، مالزی، ویتنام و اندونزی کشورهای میزبان این مسابقات بودند. در دیدار افتتاحیه‌ی این تورنمنت نیز تیم‌های تایلند و عراق در مقابل هم قرار گرفتند که تایلند توانست قهرمان آن دوره با نتیجه 1 بر 1 متوقف کند. عراق در آن تورنمنت توانست با ارائه نمایش‌های درخشان قهرمان این مسابقات شود. این تیم در دیدار پایانی تیم عربستان را با تک گل یونس محمود شکست داد و قهرمان شد.

Image result for thailand iraq 2007

2004، تساوی برای تیم‌های دوم و چهارمِ جام

در این دوره از رقابت‌ها که به میزبانی کشور چین برگزار شد تیم میزبان در دیدار افتتاحیه رودروی بحرین قرار گرفت که این دیدار با نتیجه تساوی 2 بر2 به پایان رسید. چین در آن دوره با غلبه بر ایران در نیمه‌نهایی به دیدار فینال راه یافت و در فینال رقابت‌ها مقابل ژاپن مغلوب شد و نایب قهرمان این رقابت‌ها شد. بحرین هم در نیمه‌نهایی مقابل ژاپن قرار گرفت و با شکست مقابل این تیم از رسیدن به فینال بازماند و در دیدار رده‌بندی هم با 4 گل مغلوب تیم ملی ایران شد و به عنوان چهارمی دست یافت.

Image result for china bahrain 2004

 

جام ملت های آسیا 2019
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر