کد خبر: 710903 A

سایت رسمی AFC به بررسی مختصر از چهار تیم حاضر در گروه D این رقابت ها پرداخته است.

به گزارش ایلنا، تیم‌های ملی ایران، عراق، ویتنام و یمن در گروه چهارم این رقابت‌ها قرار دارند. تیم ملی فوتبال ایران قصد دارد که برای چهارمین بار جام قهرمانی این رقابت ها را بدست آورد، اما قطعا کار ساده ای نخواهد داشت.

عراق در دوره گذشته به رویای قهرمانی ایران در مرحله یک چهارم نهایی پایان داد. ویتنام در فرم خوبی به سر می برد و یمن به دنبال اولین حضور قدرتمندانه در این دوره از رقابت هاست.

Palestine-vs-TM-24-Dec-2018

ایران 

لقب : تیم ملی 

سابقه ی حضور : 13 دوره 

بهترین مقام : 3 عنوان قهرمانی متوالی در سال های 1976 - 1972 - 1969

رتبه در دوره قبل : 1/4 نهایی

سرمربی : کارلوس کی روش

تیم اول رنکینگ آسیا. همین کافی است که آنها برای چهارمین بار قهرمان جام ملت ها شوند. آخرین قهرمانی به سال 1976 بر میگردد. کاسه صبرشان لبریز شده است؛ کی روش مطمئن است که بهترین نفراتش را انتخاب خواهد کرد.

 

1-25

عراق

لقب : شیر های بین النهرین

رنک : 88

سابقه حضور : 8 دوره

بهترین مقام : قهرمان سال 2007

رتبه دوره گذشته : 4

سرمربی : سرکو کاتانیچ

قهرمان سال 2007 و دارنده ی مقام چهارمی دوره گذشته، خود را دوباره آماده‌ی یک چالش سخت کرده است. مربی اسلوونیایی تیم به هواداران قول داده است که با انگیزه کامل در این مسابقات حضور یابند. این بدان معناست که باید منتظر یک نمایش جذاب از تیم ملی فوتبال عراق در این رقابت ها باشیم.

 

FROM-124-3-TO-165-ALL-OUT-25

ویتنام

لقب : اژدهای طلایی

رنک : 100

سابقه حضور : 1 دوره

بهترین مقام : 1/4 نهایی سال 2007 

سرمربی : پارک هان سو

تیم بزرگسالان ویتنام در حالی خود را آماده ی این مسابقات کرده است که در ماه دسامبر، قهرمان AFF CUP شد. چندی بعد تیم زیر 23 ساله های ویتنام قهرمان آسیا شدند. پارک هان سو در هر دوجام سرمربی به عنوان سرمربی حضور داشت. باید آنها را جز شانس های صعود به مرحله حذفی بدانیم.

 

000_VE69A

یمن

لقب : هرگز تسلیم نشو

رنک : 135

سابقه حضور : 0 / یمن جنوبی 1 بار سابقه حضور در این رقابت ها را دارد

سرمربی : یان کوسیان

سومین تیمی که برای اولین در مسابقات جام ملت ها حاضر می شود و قصد دارد رقیب سر سختی برای تیم های ایران، عراق و ویتنام باشد. مردان کوسیان، میخواهند با حضور قدرتمندانه خود را به عنوان یک تیم متحد و خطرناک برای حریفان به نمایش بگذارند. 

تیم ملی ایران تیم ملی عراق تیم ملی ویتنام جام ملت های آسیا 2019 تیم ملی یمن
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر