کد خبر: 710711 A

از چین تا فلسطین و...

در آستانه مسابقات جام ملت‌های آسیا سرمربیان حاضر در این بازی‌ها با اظهار نظرهای متفاوت از هدف نهایی خود سخن گفته‌اند.

به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، کمتر از چند روز دیگر جام ملت های 2019 در امارات آغاز می شود.

کارلوس کی روش سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان در اظهار نظری عجیب بیان کرد که " رویای تیم ملی ایران در این رقابت ها صعود به نیمه نهایی است ". صحبتی که واکنش‌های زیادی به همراه داشت و البته در میان مربیان تیم‌های حاضر در جام در نوع خود نادر بود.

حال نگاهی گذرا انداخته ایم به صحبت های تنی چند از مربیان حاضر در این رقابت ها که اغلب تیم تحت هدایتشان را یکی از مدعیان عنوان قهرمانی میدانند : 

 

xezrebwthni6nvnbq7fk

فلیکس سانچز سرمربی تیم ملی فوتبال قطر در مصاحبه با شبکه الکاس، به بیان موضوعات مختلفی پرداخت و در بخشی از صحبت هایش درخصوص 4 تیم صعود کننده به مراحل نهایی جام ملت های آسیا گفت :

" به نظرم ایران، ژاپن، کره جنوبی و استرالیا به نیمه نهایی جام ملت ها خواهند رسید. البته ما تلاش خود را می کنیم تا در میان 4 تیم نیمه نهایی باشیم."

 

1230701-1665886900

پیتزی سرمربی تیم ملی عربستان در گفت و گو با سایت رسمی AFC اذعان کرد :

ما در مسیر درستی قرار داریم، ما گروهی از بهترین ها را در اختیار داریم و کاملا متمرکز و آماده هستیم. از لحاظ آمادگی این تیم دقیقا همان جایی است که ما می خواستیم. بازیکنانم از لحاظ ذهنی و فیزیکی در بهترین حالت خودشان هستند و مصمم هستیم تا یک سطح عالی را به نمایش بگذاریم. معتقدم که می توانیم در جام ملت های 2019 عملکرد خوبی داشته باشیم. 

 

GettyImages-1013537560-696x464

گراهام آرنولد سرمربی تیم ملی فوتبال استرالیا در مصاحبه ای در مورد وضعیت تیمش گفت :

تیم های قدر زیادی در جام ملت ها حضور دارند. بطور مثال کره جنوبی، نگاه کنید که آنها با آلمان چه کردند! ایران و ژاپن هم تیم های قدرتمندی هستند.

هرچه در توان داریم رو می کنیم تا قهرمان شویم. در بعضی خطوط مشکل داریم ولی بازیکنانی که از لیگ استرالیا دعوت کردیم می توانند جای نفرات غایب را پر کنند.

 

ak_pbento_2111

پائولو بنتو سرمربی تیم فوتبال کره جنوبی معتقد است که تیمش جز مدعیان اصلی قهرمانی نیست!

وی گفت : ما در بازی های اخیر عملکرد خوبی داشته ایم ولی این نباید هواداران را هیجان زده کند. درک می کنم که انتظارات از تیم برای جام ملت ها بالا باشد. باور دارم که می توانیم عملکرد خوبی داشته باشیم ولی ما تنها تیمی نیستیم که به دنبال قهرمانی است، سایر تیم ها هم آماده اند و فکر نمی کنم ما جز مدعیان اصلی باشیم.

 

marcello-lippi-main

مارچلو لیپی سرمربی سرشناس تیم ملی چین، در مورد شرایط تیمش برای جام ملت ها گفت :

موفقیت در این مسابقات اهمیت زیادی دارد و می خواهیم با بهترین شرایط خودمان را برای مسابقات آماده کنم.

من مطمئن هستم که بازیکنانم بیشترین توانشان را برای موفقیت بکار خواهند گرفت. من در نیمه اول سال سعی کردم بازیکنان جوانی را به تیم ملی دعوت کنم تا تجربه بیشتری کسب کنند و بازیکنان با تجربه ای مثل ژنگ ژی نیز استراحت کافی داشته باشند.

 

sp-JFA-a-20180727-870x577

هاجیمه موری یاسو سرمربی جدید تیم فوتبال ژاپن در جدید ترین مصاحبه اش در خصوص دعوت نکردن از هافیک باتجربه اش، شینجی کاگاوا گفت : 

من بار ها وسوسه شدم تا بازیکنان با تجربه ای چون او را به تیم برگردانم، ولی باید بهترین ها را انتخاب می کردم. بسیاری از بازیکنانی که ما در این زمان انتخاب کردیم تجربه کمی دارند. من آنها را با امید انتخاب کردم تا ساختاری جدید برای تیم خود بسازند و برای برگرداندن جام قهرمانی مبارزه کنند.

 

Katanec4

سرکو کاتانیچ سرمربی تیم ملی فوتبال عراق در خصوص آماده سازی تیمش گفت : 

من بازی های دوستانه اخیر ر ابرابر آرژانتین و عربستان سعودی تماشا کردم، باید بگویم که عملکردمان بد نبود. البته باخت به آرژانتین که یکی از قدرتمند ترین تیم های فوتبال جهان است عادی است. من در بازی با عربستان شاهد نکات مثبتی در تیم خود بودم.

او در ادامه مصاحبه با سایت رسمی AFC  بیان کرد : گروهی که در آن قرا گرفتیم بسیار دشوار است. ایران و ویتنام تیم های بسیار خوبی هستند. من مسابقات ویتنام را در رده زیر 23 ساله ها تماشا کردم، آنها بسیار عملکرد چشمگیری داشتند.

 

IMG_5172

برند استانگ سرمربی آلمانی تیم فوتبال سوریه در خصوص شرایط تیم ملی این کشور پیش از جام ملت ها گفت :

فوتبال یک فرصت است، مهم ترین چیز در سوریه نیست اما آخرین چیزی است که می توان با آنها سختی ها را از یاد برد. ما تمام تمرکزمان را روی هدف قرار داده ایم و سعی می کنیم مسائل سیاسی روی ما تاثیر نگذارد. ما می توانیم در این جام دستاورد داشته باشیم چون بازیکنان با انگیزه ای داریم و فکر می کنم بهترین چیزی که به آنها آموزش داده ام را نشان خواهند داد.

 

1311241-1439900286

آلبرتو زاکرونی سرمربی امارات میزبان در خصوص این رقابت ها عنوان کرد :

ما میزبان هستیم پس باید مدعی قهرمانی باشیم.

برای قهرمانی در جام ملت ها تلاش می کنیم و هدفی دیگری نداریم. طبیعی است که چنین هدفی را دنبال کنیم چون ما میزبان این رقابت ها هستیم.

وی افزود : من هرگز نگفتم که مدعی قهرمانی نخواهیم بود چرا که تنها هدفمان همین است.  متاسفانه بعضی رسانه ها برداشت نادرستی از صحبت هایم داشتند. البته قهرمانی به میزان آمادگی ذهنی و فنی بازیکنان و همکاری باشگاه ها نیاز دارد.

 

Hector-Cuper-180625-Reacts-G-1050

هکتور کوپر آرژانتینی، سرمربی تیم فوتبال ازبکستان از هدف گذاری قهرمانی در جام ملت ها خبر داد.

به نقل از سایت چمپیونات ازبکستان، وی در مصاحبه ای اذعان کرد : 

سعی می کنیم تا قبل از شروع بازی ها نقاط ضعف تیمی و کمبود ها را برطرف کنیم. نمی خواهم بگویم با چه تاکتیکی بازی خواهیم کرد، زیرا برای هواداران نتیجه مهم ترین مسئله است. دوست دارم تیمم تعادل داشته باشد. بازیکنان قادر به اجرای خواسته های من هستند.

مثبت اندیش هستم و عزم قهرمانی در این رقابت را دارم.

 

ylkfw09sfzxrdjq4tmvk

نورالدین اولد علی سرمربی الجزایری الاصل تیم ملی فوتبال فلسطین در خصوص حضور تیمش در جام ملت ها گفت :

ما فلسطین هستیم و به انگیزه ی اضافی برای شگفتی سازی نیازی نداریم. ما با بقیه متفاوت هستیم، همه چیز به خودمان بستگی دارد.

 

111111111-1545319230997152008024-crop-15453192445421822657754

سرمربی کره ای تیم ملی فوتبال ویتنام، پارک هانسو اعلام کرد که هدف تیمش قهرمانی در جام ملت ها است.

پس از کسب عنوان قهرمانی مسابقات جنوب شرق آسیا AFF SUZUKI CUP 2019 - میخواهم که شاگردانم به جام قهرمانی ملت های آسیا در امارات دست یابند.

 

تیم ملی ایران کارلوس کی روش کره جنوبی تیم ملی استرالیا تیم ملی ژاپن تیم ملی فلسطین تیم ملی کره جنوبی مارچلو لیپی هکتور کوپر تیم ملی ویتنام
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر