کد خبر: 709663 A

10 گلزن برتر سال فوتبال اروپا را بشناسید.

به گزارش ایلنا، رقابت‌های فوتبال اروپا در سال 2018 با رقابت بین برترین بازیکنان به پایان رسید و در این بین 10 گلزن برتر قاره سبز در مجموع بازی‌های باشگاهی و ملی مشخص شدند.

لیونل مسی در 54 مسابقه موفق شده 51 گل وارد دروازه رقبا کند که از این حیث برترین آمار را در اختیار دارد. بعد از ستاره آرژانتینی، رقیب چند سال اخیر او کریستیانو رونالدو در 53 مسابقه مجموعا 49 به ثمر رسانده است و در رده دوم قرار دارد.

1

در رتبه سوم رابرت لوندوفسکی، مهاجم بایرن مونیخ و تیم ملی لهستان ایستاده که در 57 مسابقه 46 مرتبه گلزنی کرده است. محمد صلاح، آقای گل فصل گذشته لیگ برتر انگلیس و مهاجم تیم لیورپول با یک بازی کمتر از لوندوفسکی، دو گل کمتر نسبت به او به ثمر رسانده است.

2

هری کین که به عنوان ماشین گلزنی تاتنهام در بازی‌های دشوار شناخته شده 42 گلش را در 63 مسابقه رسمی که به میدان رفته ثبت کرده است. آنتونیو گریژمان با 71 بازی بیشتر از سایر بازیکنان این لیست 40 گل به ثمر رسانده است.

3

هفتمین نفر این لیست لوییز سوارز است که در 61 بازی ملی و باشگاهی 38 گل به نام خودش ثبت کرده است. نیمار، عضو مثلص هجومی پاری سن ژرمن و هم تیمی سابق سوارز با 42 مسابقه در سال 2018 تنها 4 گل کمتر از مهاجم اروگوئه‌ای وارد دروازه رقبا کرد.

4

دو نفر پایانی لییست 10 نفره برترین گلزنان سال کیلیان ام‌باپه و ادینسون کاوانی هستند که 34 گل به نام خود ثبت کرده‌اند.

5

هری کین لواندوفسکی محمد صلاح
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر