کد خبر: 709587 A

با حریفان ایران در جام ملت‌های امارات 2019

تیم ملی ویتنام در سال 2018 پیشرفت زیادی داشت و دست آورد های چشمگیری به دست ٱورد و به دنبال حفظ این روند در سال 2019 و حضور موفق در جام ملت های آسیا است .

به گزارش ایلنا، دومین رقیب تیم ملی ایران در دور گروهی یکی از قدرت های نوظهور فوتبال آسیا در سال گذشته بوده و روند پیشرفت سریعی را طی این مدت طی کرده است .

ویتنام که چهارمین حضور خود در جام ملت های آسیا را تجربه می‌کند با میانگین سنی حدود 23 سال دارای جوانترین ترکیب رقابت هاست و به دنبال خلق معجزه با جوانان پر انگیزه خود است .

سال 2018 به نوعی موفق‌ترین سال فوتبالی ویتنام بود . آن ها از این سال به عنوان  سال رویایی یاد می‌کنند که با قهرمانی  در سوزوکی کاپ 2018  همراه شد. آنها با برد برابر مالزی در مجموع بازی رفت و برگشت در فینال به دست آمد قهرمان این رقابت شدند و مجوز حضور در جام ملت های آسیا را از آن خود کردند.

از دیگر موفقیت های ویتنام در سال 2018 حضور  تیم زیر 23 سال ویتنام در فینال مسابقات آسیایی بود که در این مسیر موفق به شکست استرالیا و عراق شد که دستاورد بزرگی برای فوتبال ویتنام به حساب می آید .

پارک سونگ هو مربی اهل کره جنوبی ویتنام پایه اصلی  تیمش را روی بازیکنان تیم فینالیست مسابقات زیر 23 سال قرار داده و در مصاحبه ای جالب هدف تیم خود را قهرمانی در این تورنومنت عنوان کرده و معتقد است تیمش پتانسیل رسیدن به این هدف را دارد و باید برای این امر تلاش کند .

تاکتیت اصلی مربی 59 ساله در این جام استفاده از ضد حملات سریع و برق آسا  به کمک وینگر های سرعتی است و این امر میتواند این تیم را  به گربه سیاه تیم های بزرگ تبدیل کند .

از بازیکنان کلیدی این تیم می‌توان به تین دونگ درون دروازه اشاره کرد؛ این دروازبان 21 ساله اولین درخشش را در نیمه نهایی مسابقات زیر 23 سال با مهار 2 پنالتی در برابر  قطر به نمایش گذاشت و باعث صعود ویتنام به فینال شد .

کونک فونگ مهاجم 23 ساله ویتنام که شماره 10 این تیم را بر تن دارد نیز از دیگر مهره های کلیدی این تیم است؛ بازیکنی که در دقیقه 12 دروازه عراق را در تورنومنت زیر 23 سال آسیا گشود و باعث برد تیم ویتنام شد .

cong phong

اما به عقیده بسیاری از کارشناسان ستاره اصلی تیم ویتنام کوانگ های است ، این هافبک 21 ساله که شماره 19 را بر تن دارد درخشش را در تورنومنت زیر 19 ساله در سال 2016 شروع کرد و در تورنومنت زیر 23 سال در سال 2018 با گلزنی در برابر قطر و کره و سوریه به درخشش خود ادامه داد و به نوعی بهترین بازیکن ویتنام در این تورنومنت بود .

این بازیکن چپ پا معمولا بازی  را به عنوان  وینگر چپ شروع می‌کند اما توانایی بازی در مرکز زمین را نیز دارد و از قدرت بازیسازی بالایی برخوردار است .

kuangg

با توجه به انگیزه بالای تیم ویتنام و پتانسیل خوب ، این تیم می‌تواند چشم به اهداف بزرگی در این تورنمنت داشته باشد. ویتنام در 2 بازی اولش در ابوظبی به ترتیب به مصاف عراق و ایران میرود و سپس در آخرین بازی دور گروهی در ورزشگاه بن زاید با یمن دیدار خواهد کرد.

گزارش: امیررضا خانی

جام ملت های آسیا تیم ملی ویتنام
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر