کد خبر: 709586 A

سرمربی سابق ایتالیا که قهرمانی با لاجوردی‌پوشان را در جام جهانی در کارنامه دارد، کار سختی در امارات با چین خواهد داشت.

به گزارش ایلنا، دو سال پیش، وقتی مارچلو لیپی هدایت تیم ملی چین را به عهده گرفت، این امید وجود داشت که مربی قهرمان جهان بتواند این تیم را به جمع مدعیان قاره برگرداند، ولی در آستانه شروع جام ملت‌های آسیا این سوال مطرح شده که آیا مربی ایتالیایی توانسته تغییر بزرگی در این تیم به‌وجود آورد؟

چین که در این مسابقات با تیم‌های کره جنوبی، فیلیپین و قرقیزستان همگروه است، در 9 بازی سال 2018 تنها توانسته به سه برد برسد و شکست‌های سنگین مقابل ولز و جمهوری چک فشار روی این مربی باسابقه را بالا برده.

تیم چین مشکل اساسی گلزنی هم دارد و در این 9 بازی تنها 7 گل زده. تیم لیپی در بازی‌های ماه سپتامبر و اکتبر مقابل قطر، بحرین و هند نتوانست حتی یک گل به ثمر برساند.

لیپی نه تنها نتوانسته چین را به جمع مدعیان قهرمانی آسیا برگرداند که با انتظارات پایین و روحیه‌ای ضعیف به امارات می‌رود.

شکست دو بر یک هفته گذشته چین مقابل عراق لیپی را خشمگین کرد و حالا هواداران نگرانند که او پیش از بازنشستگی در انتهای تورنمنت می‌تواند با این تیم در امارات نتایج خوبی بگیرد؟

فنگ ژیائوتنگ، مدافع باتجربه چین یک روز بعد از این بازی گفت: «نمایش تیم به قدری که انتظار داشتیم خوب نبود. هواداران صحنه‌های خوب زیادی ندیدند. فرصت‌های زیادی نداشتیم. ما بد بودیم و سرمربی خیلی عصبانی شد.»

 

ایتالیا جام جهانی چین عراق قرقیزستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر