کد خبر: 709174 A

بررسی تیم ملی عراق

قهرمان آسیا در سال 2007 و عامل حذف تیم ملی ایران در دوره قبل این دوره هم از بازیکنان با استعداد و جوانی که بهره میبرد و سرسخت ترین رقیب ایران در دور گروهی است این تیم با پتانسیل بالای خود میتواند از شگفتی سازان این دوره از رقابت های باشد.

به گزارش ایلنا : تیم ملی عراق که در دوره های اخیر از شگفتی سازان جام بوده و اوج آن به قهرمانی سال 2007 آن ها برمیگردد امسال  نیز با رهبری کاتانچ اسلوونیایی که بازیکن سابق تیم ملی یوگسلاووی نیز است  تیم خود را مهیای حضور در  رقابت های میکند . 

در راستای آماده سازی تیم عراق در تورنمنت 4 جانبه‌ی عربستان که تیم‌های آرژانتین و برزیل نیز در آن حضور داشتند شرکت کرد که باخت4-0 این تیم به آرژانتین از  نتایج قابل توجه بود . 

3-2676x1338

در ادامه بازی های دوستانه عراق روند مثبتی را در پیش گرفت و توانست با شکست دادن چین و فلسطین آمادگی بالای خود را برای جام ملت های آسیا به رخ بکشد .

کاتانچ که حدود 4 ماه است هدایت عراق را بر عهده دارد تمرکز خود را روی استفاده از بازیکنان جوان در این تورنومنت قرار داده و با میانگین سنی حدود 24 سال، عراق دومین تیم جوان تورنمنت بعد از ویتنام است .

از نکات قابل توجه در لیست عراق عدم حضور کاپیتان و ستاره سابق این تیم یونس محمود است که باید دید کاتانچ چطور میتواند این جای خالی را پر کند .

سیستم مورد علاقه کاتانچ 4-4-2  سنتی است که بر روی وینگر ها و مدافعان کناری توانای خود تمرکز ویژه ای دارد .

درون دروازه به احتمال فراوان محمد کاسد با شماره 12 وظیفه حراست از دروازه عراق را به عهده دارد که این وظیفه بعد از مثبت در آمدن دوپینگ نوری صبری دروازبان اصلی این تیم و محرومیتش  به او سپرده شد .

ستاره اصلی تیم ملی عراق در خط دفاع علی عدنان خدیم است که معروف ترین بازیکن این تیم نیز  هست . مدافع 25 ساله آتالانتا  و سابق اودینزه این فصل 3 باز در سری آ و 1 بار در لیگ اروپا به میدان رفته و با قد 185 سانتی متری خود از فیزیک مناسبی نیز برخوردار است .

نقطه قوت عراق در خط میانی است جایی که با حضور مهره هایی مثل بشار رسن کاپیتان این تیم - طارق همام ستاره استقلال  و حسین علی السعیدی توانایی بالایی دارد .

السعیدی که هافبک هجومی تیم  قطر اس سی که به واسطه ظاهرش به محمد صلاح عراق معروف است .

در خط حمله با وجود محند علی جوان  عراق امید زیادی به گلزنی دارد . فروارد 18 ساله تیم الشرطه که به میمی معروف است با عملکرد خوب  خود در تیم باشگاهی اش  امید زیادی را در فوتبالدوستان عراقی به وجود آورده .

از دیگر بازیکنان نام آشنای تیم عراق در خط حمله ایمن حسین است که تا آستانه عقد قرارداد با پرسپولیس نیز پیش رفت اما به دلایلی این انتقال انجام نشد .

از معدود حواشی به وجود آمده حول تیم ملی عراق شایعات مبنی بر دخالت مدیر برنامه های ایرانی کاتانج در  لیست 23 نفره تیم  بود که به خصوص به خط خوردن 2 مهاجم آماده و ورود ایمن حسین به لیست اشاره داشت .

ysp4gcrufube9mpfodnl

عراق با دو بازیکن کاملا آشنا برای ایرانی‌ها یعنی بشار رسن  و طارق همام ابتدا در ابوظبی به مصاف ویتنام می‌رود و سپس در شارجه برابر یمن قرار خواهد گرفت و در بازی آخر دور گروهی خود در دبی با تیم ملی کشورمان مصاف می‌دهد.

بسیاری از کارشناسان عراقی امید زیادی به این تیم دارند و معتقدند شیر های بین النهرین در این دوره می‌توانند رتبه چهارمی دور گذشته و حتی رتبه ای بهتر را به دست آورند.

تیم ملی عراق جام ملت‌های آسیا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر