کد خبر: 709030 A

داورزنی:

​معاون وزیر ورزش در نشست کمیسیون فرهنگی، تربیت بدنی و ورزش کشور به دفاع از حضور زنان در استادیوم‌ها پرداخت.

به گزارش ایلنا، بیست‌وششمین نشست کمیسیون فرهنگی، تربیت بدنی و ورزش کشور امروز با حضور وزیر ورزش، معاونان وزارت ورزش و رییس کمیته ملی المپیک شد. در این نشست برخی از مسئولان از نهادهای دیگر کشوری هم حاضر بودند که یکی از موضوعات اصلی بحث حضور زنان در استادیوم ها بود. 

محمدرضا داورزنی،‌ معاون وزارت ورزش در این اظهار داشت:«بانوان ایرانی در قالب تیم های مختلف ورزشی در عرصه های بین المللی شرکت می کنند، قهرمان می شوند و روی سکو می روند. کیمیا علیزاده دختر ارزشمند ما در المپیک روی سکو می رود و بانوان ورزشکار ما با حجاب کامل فرهنگ غنی خود را به دنیا نشان می دهند که بارها مقام معظم رهبری از این بانوان تشکر کرده است. اما سوالی که دنیا همیشه از مسئولان ورزش ایران دارد این است که چرا با وجود اینکه بانوان ایرانی فعالیت حرفه ای ورزشی دارند؛ ولی اجازه حضور در استادیوم های ورزشی برای تماشای مسابقات را ندارند؟»

وی همچنین  افزود:«البته با تدابیری که در این چند سال اخیر اتخاذ شده با توجه به الزامات بین المللی به گونه ای تعدادی از بانوان در گوشه ای از استادیومها حضور پیدا کردند اما واقعیت این است که نباید بد رفتاری ها و بی اخلاقی ها در یک مسابقه را به کل جامعه ورزش و تماشاگران تعمیم دهیم. آمارها نشان می دهد که در مسابقات ملی هیچ مشکل اخلاقی و بدرفتاری تماشاگران وجود نداشته است. نباید به صرف این که در یک مسابقه چندین تماشاگرنما بدرفتاری می کنند جامعه چهل میلیونی بانوان و چند میلیون نفری بانوان ورزشکار و خانواده های آنها را از تماشای مسابقات فرزندان خود و تیم های ملی محروم کنیم.»

معاون وزارت ورزش در ادامه به حضور زنان در سالن والیبال برای بازی های ملی اشاره کرد و گفت:«در بولتن فدراسیون جهانی والیبال عکسی از تماشاگران بانوی والیبال ایران را چاپ می کنند و می نویسند تاریخ والیبال جهان چنین تماشاگرانی به خود ندیده است. تیم های ملی ما در هر جای جهان بازی دارند تماشاگران زن و مرد از اقصی نقاط دنیا حضور پیدا می کنند.»

داورزنی در پایان نیز بیان داشت:«از دوستان شورای عالی انقلاب فرهنگی تقاضا می کنم به این موضوع که حق مسلم بانوان ایرانی است توجه بیشتری داشته باشند تا بانوان ما در فضای سالم تر و آرام تر بتوانند در استادیوم ها حضور پیدا کنند.»

محمدرضا داورزنی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر