کد خبر: 708326 A

توپ عرض زمین ورزشگاه واندامتروپولیتانو را طی کرد و 58 هزار تماشاگر حاضر در ورزشگاه تصور می‌کردند که آن توپ گل خواهد شد. اوبلاک اما اینطور فکر نمی‌کرد. او به پرواز درآمد و نوک انگشتانش را به توپ رساند و یکی از زیباترین واکنش‌های هفته را انجام داد، اگر نگوییم بهترین واکنش فصل.

به گزارش ایلنا، چنین حرکاتی از اوبلاک عادی هستند و به نظر می‌رسد که دروازه او در خانه اتلتیکومادرید نفوذناپذیر است. به همین دلیل است که خیلی‌ها او را بهتر از مارک آندره‌تر اشتگن یا بهتر از هر دروازه‌بان دیگری در فوتبال حال حاضر دنیا می‌دانند.

آمارها نشان می‌دهند که غلبه بر اوبلاک کار سختی است و به همین دلیل هواداران اتلتیکومادرید یک شعار مخصوص او دارند. در سال 2018 این سنگربان اسلوونیایی در 27 بازی‌اش در ورزشگاه واندامتروپولیتانو، 20 بار کلین‌شیت کرد و هیچ دروازه‌بان چنین آماری نداشته است.

از میان هفت تیمی که موفق شدند در واندامتروپولیتانو دروازه او را باز کنند 5 تا در لالیگا هستند - اسپانیول، ایبار، بارسلونا، اتلتیک‌بیلبائو و ایبار- یکی در لیگ قهرمانان بوده (کلوب بروژ) و یکی دیگر در جام حذفی اسپانیا (سویا). هیچ کسی در ورزشگاه واندامتروپولیتانو نتوانسته بیش از دو گل به اوبلاک بزند و تنها ایبار، اسپانیول، سویا و اتلتیک‌بیلبائو به او بیش از یک گل زده‌اند. یک کلین‌شیت دیگر در بازی شنبه هفته آینده مقابل اسپانیا، اوبلاک را در صدر کورس کسب جایزه زامورا قرار خواهد داد، جایزه‌ای که به دروازه‌بان دارای بیشترین کلین‌شیت در لالیگا تعلق می‌گیرد.

اتلتیکومادرید یان اوبلاک
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر