کد خبر: 707937 A

سرمربی پرسپولیس از شرایط خودش و تیمش در طول سال گذشته میلادی صحبت کرد.

به گزارش ایلنا و نقل از سایت sportske.jutarnji کرواسی، برانکو ایوانکوویچ، سرمربی پرسپولیس گفت: برای گذراندن روزهای سال نوی میلادی به کرواسی بازگشتم و روز دوم ماه ژانویه به ایران باز می‌گردم، زیرا یک روز پس از آن مهیای نیم‌فصل دوم لیگ برتر می‌شویم. از جنبه شخصی بهترین فصل مربیگری‌ام را پشت‌سر گذاشتم و برای تیم پرسپولیس نیز در طول تاریخش بهترین بود. برای دومین فصل متوالی قهرمان لیگ برتر ایران شدیم. سوپرجام ایران را فتح کردیم و به فینال لیگ قهرمانان آسیا راه یافتیم. اکنون نیز به همراه دو تیم دیگر لیگ برتری ایران جایگاه نخست جدول رده‌بندی را میان هم تقسیم کردیم و هر سه تیم ۳۱ امتیازی هستیم. البته به عنوان بهترین مربی سال ایران انتخاب شدم و واقعاً دلایل بسیار خوبی برای خوشایند بودن سال اخیر دارم، به ویژه اینکه می‌دانیم در چه شرایطی این موفقیت‌ها را کسب کردیم. در طول دو پنجره نقل‌وانتقالاتی اخیر به دلیل محرومیت از سوی فیفا حق جذب هیچ بازیکنی را نداشتیم. در این زمان نیز پنج بازیکن تیم پرسپولیس را ترک کردند و باید با ۱۳ بازیکن کارمان را پیش می‌بردیم، مسئله‌ای که باعث شد کارهای بیشتری انجام دهیم که فوق‌العاده بودند. به همین خاطر به بازیکنانم افتخار می‌کنم.

سرمربی تیم پرسپولیس در رابطه با موفقیت‌های دیگر مربیان کروات نیز خاطرنشان کرد: البته، واقعاً سال حرفه‌ای برای فوتبال کرواسی بود و فقط چیزهایی به شما گفتم که در طول یک سال اخیر تجربه کردم. مربیان بهترین بخش فوتبال کرواسی هستند! البته رؤسا و مدیران باشگاه‌های کرواسی از این حرف‌های من آزرده‌خاطر می‌شوند، اما چه کسی مقصر این گناه آنها است؟! مربیان مهمترین بخش فوتبال هستند. فکر می‌کنم به اشتباه نیست که مربیان را تحسین می‌کنم و نقش‌شان را مهم می‌دانم. این یک حقیقت است که مربی خوب با کارش ضعف‌ها و مشکلات تیمش را کشف می‌کند. در تیم همواره نتایج خوب نکته‌های منفی را پوشش می‌دهد. مربیان کروات از بازیکنان خود نهایت بهره را می‌برند. تیم‌هایی در رده ششم یا هفتم دارند و آنها را به رده‌های دوم یا سوم می‌رسانند. ما در آکادمی مربیان خود خوب و جدی کار می‌کنیم. این مسئله‌ای که سال‌هاست در آموزشگاه مربیگری کرواسی به خوبی اثبات شده است. البته مربیان جوان کروات خیلی خوب روی خودشان کار می‌کنند. آنها عالی هستند و محدودیتی ندارند. این مربیان انعطاف‌پذیر و آماده انطباق با هر شرایط کاری هستند. یک نمونه برای شما می‌گویم. من یک استاد فوتبال هستم و دلیل اثبات آن هم تلاش برای بهبود کارم و رسیدن به آن است. من در ایران کار کردم و سپس به کرواسی بازگشتم. پس از آن در چین، عربستان و امارات کار کردم. در هر کدام از این کشورها فرهنگ، شرایط متفاوت کاری و عادت‌های زندگی را شناختم.

برانکو در واکنش به این پرسش که آیا در سن ۶۵ سالگی به بلوغ در دوران مربیگری‌اش رسیده است، اظهار داشت: بله! اکنون در شرایط مطلوبی هستم و خودم را به عنوان یک مربی کامل پذیرفتم. ۱۵ سال قبل یک مربی خوب بودم و موفقیت‌های زیادی را به دست آوردم. اکنون که به آن دوره زمانی فکر می‌کنم تقریباً خجالت می‌کشم. دانش حقیقی و تجربه بزرگ‌ترین ثروت است. کمبود تجربه در واقع مهمترین مشکل مربیگری است، اما زمان را نمی‌شود خرید و باید خودش بیاید.

سرمربی کروات تیم پرسپولیس در خاتمه گفت: در دو جام جهانی فوتبال به همراه تیم‌های ملی کرواسی و ایران حضور داشتم. قهرمان المپیک و عنوان سوم آسیا را کسب کردم. مربیان تیم‌هایی از سه کشور کرواسی، ایران و چین بودم. نمی‌دانم چه تعداد مربی در جهان این موفقیت‌ها را کسب کردند. خیلی‌ها در این کشورها کار کردند، اما قهرمان نبودند.

پرسپولیس برانکو ایوانکوویچ
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر