کد خبر: 707922 A

نکاتی از لیست کی‌روش برای جام ملت‌های آسیا

لیست 23 نفره ایران برای جام ملت‌های آسیا اعلام شد که خط خوردن کاوه رضایی و صادق محرمی از نکات قابل توجه آن بود.

به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، لیست تیم ملی ایران برای حضور در جام ملت‌های آسیا اعلام شد که این لیست حاوی نکات جالبی بود که در ادامه می‌خوانید:

* علیرضا بیرانوند نسبت به چهار سال قب پیشرفت قابل توجهی داشت و در حالی که در استرالیا دروازه‌بان سوم تیم ملی بود در این دوره دروازه‌بان فیکس تیم ملی ایران خواهد بود. پیام نیازمند در اولین اردویی که به تیم ملی دعوت شد توانست نظر مثبت کارلوس کی‌روش را به خود جلب کند و جلوتر از سیدحسین حسینی در لیست تیم ملی قرار بگیرد.

* در لیست تیم ملی چهار مدافع میانی و چهار مدافع کناری دیده می‌شوند. روزبه چشمی که همواره به عنوان یک مدافع در لیست‌های کی‌روش قرار می‌گرفت و برای تیم ملی در این پست به میدان می‌رفت نامش در میان مدافعان نیست و به احتمال فراوان در پست هافبک دفاعی به میدان خواهد رفت. صادق محرمی که با کوچ به دیناموزاگرب امیدوار به قرار گرفتن در لیست نهایی کی‌روش بود هم از خط خورده‌های لیست است.

* سه هافبک دفاعی و سه هافبک تهاجمی در لیست تیم ملی ایران دیده می‌شوند. احمد نوراللهی سورپرایز کی‌روش در این پست است که توانست گوی سبقت را از علی کریمی برباید و در فهرست نهایی قرار بگیرد. مسعود شجاعی چهارمین جام ملت‌های خود را تجربه خواهد کرد و با بازوبند کاپیتانی تیم ملی به میدان خواهد رفت.

* در خط حمله دوباره به مانند جام جهانی شاهد غیبت کاوه رضایی هستیم. رضایی که به دلیل قرار گرفتن در لیست کی‌روش برای جام جهانی و جام ملت‌ها تصمیم به ترک استقلال گرفت در هیچ یک از این دو تورنمنت نتوانست نظر مساعد وی را جلب کند و یکی از بازماندگان بزرگ لیست کی‌روش است. علی قلی‌زاده که همه منتظر درخشش او در این تورنمنت بودند هم به علت مصدومیت از لیست تیم ملی کنار رفت اما به مانند جام جهانی همراه تیم به امارات خواهد رفت.

اسامی خط خوردگان تیم ملی ایران طبق لیست 35 نفره اولیه به شرح ذیل است:

1- سیدحسین حسینی

2- رشید مظاهری

3- صادق محرمی

4- محمدرضا خانزاده

5- سعیدآقایی

6- سعید عزت‌اللهی

7- علی کریمی

8- علی عبدالله زاده

9- علی قلی‌زاده

10- فرشاد احمدزاده

11- علی علیپور

12- کاوه رضایی

تیم ملی ایران کارلوس کی روش جام ملتهای آسیا2019
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر