کد خبر: 707253 A

زوج مهدی طارمی و سردار آزمون همچنان زوج مورد اعتماد کی‌روش در تیم ملی ایران است.

به گزارش ایلنا، تیم ملی ایران با تک گل مهدی طارمی در مقابل فلسطین به تساوی 1 بر 1 دست یافت تا هواداران خود را بیش از پیش نگران نتایج جام ملت‌ها کند.

در این بازی هم مثل سایر بازی‌های ایران کارلوس کی‌روش مهدی طارمی را در جناح چپ خط حمله قرار داد و از سردار آزمون در نوک پیکان حمله استفاده کرد. اتفاقی که بارها شاهد آن بوده‌ایم و در اکثر مواقع هم اثر گذار بوده است اما انتقادی که به این ارنج می‌شود آن است که طارمی در جناح چپ توانایی‌های خود را نمی‌تواند به طور کامل بروز بدهد و در آن جناح محدود می‌شود.

در تیم پرسپولیس و در دو فصلی که طارمی به عنوان مهاجم نوک بازی کرد توانست عنوان آقای گلی را کسب کند و خود را به تیم ملی تحمیل کند اما همواره در تیم تحت نظر کی‌روش شاهد آن بودیم که وی در جناح چپ بازی کرده است.

دیگر نقدی که به این چینش وارد است آن است که سردار آزمون مدتهاست از فرم ایده‌آل و خوب خود فاصله گرفته و خبری از آن بازیکن زهردار و فرصت طلب در خط حمله تیم ملی نیستیم. برخی معتقدند اگر طارمی به جای آزمون در نوک پیکان خط حمله قرار بگیرد جا برای بازیکنی مثل سامان قدوس در جناح چپ باز می‌شود و این بازیکن می‌تواند از توانایی‌های خود به نحو احسن استفاده کند.

هر آن چه که هست باید منتظر باشیم و ببینیم زوج طارمی و آزمون در رقابت‌های جام‌ملت‌های آسیا چه عملکردی را از خود بروز خواهند داد و آیا می‌توانند با گلزنی‌های خود به پایان یافت حسرت چهل ساله فوتبال ایران در قهرمانی در آسیا کمک کنند یا خیر.

e66efb59-1a73-4cc4-9619-2d2d6e5ea74c

تیم ملی ایران مهدی طارمی سردارآزمون
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر