کد خبر: 706869 A

آرش میراسماعیلی می‌گوید ما در کمیسیون ورزشکاران کمیته ملی المپیک، پیشنهاداتی داریم که می‎تواند به درآمدزایی صندوق کمک کند.

به گزارش ایلنا، آرش میراسماعیلی در گفت‎وگو با خبرنگار صندوق اعتباری حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان ورزش کشور، اظهار داشت: چندی پیش به عنوان رئیس کمیسیون ورزشکاران کمیته ملی المپیک دیداری با ابطحی، مدیرعامل صندوق حمایت داشتم که او برخورد خوبی با من داشت و از نوع صحبت‎های او کاملا مشخص بود فردی برنامه محور است. به نظر می‎رسد صندوق حمایت با حضور ابطحی حال و روز خوبی در آینده خواهد داشت. 

وی ادامه داد: سال‌ گذشته یکی دو اتفاق نامناسب در صندوق حمایت رخ داد که با ورود به موقع وزیر ورزش و مدیریت صحیح ابطحی مسائل به وجود آمده حل و فصل شد. فکر می‌کنم نیت به وجود آمدن صندوق حمایت، انجام کارهای بزرگتری بوده است. 

رئیس کمیسیون ورزشکاران کمیته ملی المپیک گفت: متاسفانه صندوق حمایت در مقاطع مختلف فراز و نشیب‌های زیادی داشته که امروز به نظر می‎رسد با مدیریت جدید، صندوق به ثبات دست پیدا کرده است. شرایط اقتصادی کشور را به خوبی می‎دانیم و درک می‎کنیم که وضعیت مناسب نیست، با این حال اعتقاد داریم صندوق نیاز به تقویت دارد. در جلسه‌ای که با ابطحی داشتم، دغدغه‌های خود را گفتم و او با آغوشی باز انتقادات را پذیرفت و اعلام کرد که تمام تلاشش را برای رفع نواقص انجام خواهد داد. 

نائب رئیس پیشین فدراسیون جودو گفت: ما در کمیسیون ورزشکاران کمیته ملی المپیک، پیشنهاداتی داریم که می‎تواند به درآمدزایی صندوق کمک کند. یکی از پیشنهادات ما این است که با کمک دولت، صندوق به عنوان تعاونی مسکن قهرمانان یا موسسه مالی-اعتباری قهرمانان نیز فعالیت‎های داشته باشد. 

وی افزود: فکر می‎کنم این دست حرکات می‎تواند شرایطی رابه وجود آورد که صندوق درآمدزایی مناسبی داشته باشد. در آن طرف هم هرچقدر درآمد صندوق بیشتر باشد، به قهرمانان و پیشکسوتان توجه بیشتری خواهد شد. در کمیسیون ورزشکاران این پتانسیل وجود دارد که اگر صندوق حمایت هر کمکی از ما بخواهد با تمام وجود در خدمتش خواهیم بود.

میراسماعیلی گفت: برخی از قهرمانان و پیشکسوتان از نظر مدال آوری در سطح‎های پایین‎تری نسبت به قهرمانان المپیک و بازی‎های آسیایی قرار دارند و باید توجه بیشتری به آنها شود. بسیاری از قهرمانان شرایط مالی مناسبی ندارند و چشم امیدشان به همین صندوق حمایت است. به نظرم یک قهرمان ملی نباید دغدغه بیمه داشته باشد که صندوق در این امر اقدامات خوبی انجام داده است و کار برای بهتر شدن نیز وجود دارد.

آرش میراسماعیلی صندوق حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان ورزش کشور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر