کد خبر: 706671 A

کاپیتان تیم ملی در مورد شرایط اردوی قطر صحبت کرد.

به گزارش ایلنا، مسعود شجاعی بعد از تمرین تیم ملی در جمع خبرنگاران، گفت: الان همه چیز خوب است. دوستان خبرنگار لطف کردند تشریف آوردند. امکاناتی که صحبت می‌کنیم این است. ما با آن کشور، ثروت و پتانسیلی که داریم امکانات‌مان این است و کشوری با یک میلیون جمعیت این زمین و امکانات را دارد.

وی افزود: زمین چمن قطر را می‌بینید. تیم‌هایی مثل بایرن مونیخ و رئال مادرید اینجا اردو برگزار می‌کنند. علاوه برا اینکه خود قطری‌ها از این مجموعه‌ها استفاده می‌کنند تیم‌های بزرگ دنیا هم اینجا می‌آیند. وضعیت هتل را هم که دیدید.

شجاعی در ادامه خاطرنشان کرد: در مورد تیم ملی هم همه چیز خوب است. قول دادیم دیگر گله و شکایت نکنیم و تمرکزمان روی کارمان باشد. حرف زدن دیگر فایده ندارد چرا که حرفمان به جایی نرسید. از روزی که آمدیم از صبح و عصر تمرین می‌کنیم. فکر می‌کنم امروز آخرین روزی بود که می‌توانستیم فشار بیاوریم و هر چه نزدیک به بازی شویم دیگر نمی‌توانیم این شرایط را داشته باشیم. طبق صحبت‌های مربیان و اهدافشان این برنامه را داریم. بهترین شرایط ممکن را داریم. تعدادی از بازیکنان به دلیل شرایط باشگاهی که داشتند نیامدند. سخت کار می‌کنیم و همه چیز آماده است تا کارمان را با انرژی و قدرت آغاز کنیم و انرژی خوبی به مردم کشورمان بدهیم.

وی در مورد اینکه اغلب کارشناسان به صحبت کارلوس کی‌روش در مورد احتمال قرار گرفتن تیم ملی در جمع چهار تیم انتقاد و گفتند او را به ایران نیاوردیم که فقط در جمع چهار تیم قرار بگیریم، اظهار داشت: قبلا هم گفتم الان زمان اختلاف نظر نیست و نباید جوابیه بدهیم و کارهای گذشته را انجام دهیم. قبلا هم گفتم با وجود اختلاف نظر و دیدگاه باید یکدل شویم. قبلا هم از پیشکسوتان، مربیان، هواداران و اصحاب رسانه درخواست کردم همه همدل شویم. یک ماه دندان روی جگر بگذاریم و همدیگر را تحمل کنیم.

شجاعی عنوان کرد: تیم ملی برای ایران است. این تیم برای من یا کارلوس کی‌روش نیست. این تیم یک مملکت است که چشم امید میلیون‌ها نفر به آن است. مطمئن هستم هر چه به بازی‌ها نزدیکتر شویم این شور و شوق و هیجان بیشتر می‌شود. وقت اختلاف نظر و جواب دادن به همدیگر نیست. الان وقت این نیست که بگویم نظر فلانی درست است و نظر فلانی درست نیست.

شجاعی در مورد اینکه با حضور در جام ملت‌های پیش رو او صاحب رکورد 4 دوره حضور در جام ملت‌ها می‌شود، گفت: اگر بگویم به این مسئله فکر نکردم دروغ گفتم. اگر هم حرف بزنم شاید بگویند هیچ حسی ندارد! در حقیقت باید بگویم نگاه شخصی به این مسئله ندارم. افتخار بزرگی است  که بار دیگر می‌توانم پیراهن تیم ملی را در این جام به تن کنم. همه امید و هم و غم من کسب موفقیت بعد از سال‌ها در این جام است. به این موضوع ایمان دارم و دور از دسترس نیست. خیلی به این فکر نکردم که این چهارمین حضور من است. حتی در جام جهانی که بزرگترین رویداد ورزشی بعد از المپیک است هم به این فکر نمی‌کردم که رکورد بزنم. صرف حضور در یک تورنمنت رکورد خیلی هیجان انگیزی نیست. اینکه بتوانید موفقیت بدست بیاورید و برای کشورتان کسب افتخار و مردم را شاد کنید ارزش بسیار زیادی دارد. خیلی از بازیکنان بودند که یک بار در این جام حاضر بودند اما قهرمان شدند. امیدوار هستم این اتفاق بیفتد.

کاپیتان تیم ملی در مورد اینکه سطح توقعات بالا رفته و چطور می‌توان نگاه‌ها را منطقی کرد، گفت:‌ نباید اشتباهات گذشته را تکرار کنیم. در هر دوره  به خاطر یک سری جزئیات کوچک شانس موفقیت را از دست دادیم. مثلا در بازی کره جنوبی در سال 2007 و عراق در سال 2015 عدم رعایت برخی جزئیات باعث شد نتوانیم به موفقیت برسیم. الان تجربه کافی را داریم. 70-80 درصد تیم حداقل سابقه حضور در 2 جام و برخی نفرات تجربه سومین جام را دارند. فرصت اشتباه جزئی گذشته را نداریم. اگر این مسئله را رعایت کنیم هر چند شاید امکانات و برنامه آماده سازی ژاپن، کره جنوبی، قطر، عربستان، استرالیا و امارات را نداریم اما می‌توانیم به موفقیت برسیم.

وی خاطرنشان کرد: دیگر وقت این حرف‌ها نیست، چرا که در حال ورود به مسابقات هستیم. تنها چیزی که مهم است این است که ما از لحاظ سطح کیفی و داشتن بازیکن قوی با حریفانمان هم سطح هستیم.  تجربه بازی کردن در سطح بالا هم اهمیت دارد. بازیکنان کره، ژاپن و استرالیا در سطوح بالایی مثل لالیگا،‌ بوندس لیگا و لیگ برتر بازی می‌کنند. خدا را شکر ما همن بازیکنان خوبی داریم و فقط باید  جزئیات را رعایت کنیم که این مسائل نتیجه مسابقات را بین ما و تیم‌ها مدعی قهرمانی رقم می‌زند. 

 

تیم ملی ایران مسعود شجاعی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر